Споделена история от Здраве

Цикъл цели три месеца?
Здравейте знам, че звучи страно но цикълът ми неможе да спре вече трети месец.

Аз се намирам в чужбина и несам добре с езика, нито има кой да ме закара на лекар, затова ще се прибирам до БГ но до тогава остават още една седмица.

Моля някой да ми даде савет, какво да правя варвими много силно. БЛАГОДАПЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Коментари

1.   Мила авторке, първо ти не знаеш, какво е цикъл и, какво е менструация. В цикъл сме всички жени, които не сме в менопаузата. Това именно е периодът между първия ден на една менструация и първия ден на предходната.

Ти имаш предвид менструацията си.

Имаш сериозен проблем. Според мен си дори за болница. На първо време си вземи много силно дозиран препарат Желязо с витамин Ц от аптеката, но като не знаеш езика - не знам. Виж в дрогериите или в хранителните магазини (там има рафтове, където можеш да разгледаш продукта), но там са ниско дозирани препаратите и взимай повече хапчета просто.

Жал ми е за теб. Не знам, как ще пъруваш, но в България веднага да настояваш да те вкарат в болница.

Моята приятелка лежа поне седмица при подобен проблем, но не се е изпускал никой цели 3 месеца.

Сигурна ли си, че става дума за кръв тук, а не за някакъв вид тъмно течение?
Не мога да си представя, как си оживяла при 3-месечна менструация изобщо.

Лаура

2.   Обади се на някой познат в България да се свърже с някой лекар, тук няма кой да ти даде компетентен отговор. Не е шега работа това.. не е нормално, това са 3 месеца. Потърси помощ възможно най-скоро! Дори е трябвало отдавна да си обърнеш внимание.

3.   Веднага на лекар в зависимост и от възрастта ти може да имаш много различни болести. До седмица може да припаднеш от кръво загуба нямаш седмица.

4.   Пий витамин С, яж шоколад и като се прибереш в БГ НЕЗАБАВНО отиди на лекар! Това е опасно.

5.   Преди 6 години имах същия проблем. Тогава бях малка, не разбирах какво се случва и си мислех че ще си спре само. Но един ден докато сам спала майка ми видяла кръв по леглото и по мен, тогава отидохме на гинеколог и ми изписаха едни хапчета-за около 3-4 дни и проблема свърши. Не помня как се казват защото както споменах минаха вече 6 години, та моя съвет е такъв не вземай всякакви хапчета който ти казват освен витамини яж шоколад и незабавно щом дойдеш на БГ земя веднага да отидеш на гинеколог. Хайде успехи

6.   Имам една книга взех си я от Кръстова Гора с рецепти ето ти няколко докато си пристигнеш в България:
1 супена лъжица канела се залива с 500 мл. вода и ври 25 минути. Прецежда се. Пие се сутрин и вечер, по 1 ракиена чаша, 20 минути преди ядене.

Да се свари малко чубрица в чаена чаша вода и се пие на гладно. Кръвотечението намалява и скоро спира

Разбиват се добре 6 белтъка, смесват се с 1/2 чаена лъжичка лимонтозу и сместа се изпива

Това са 3 от най-лесните рецепти, ако желаеш може да пробваш с някоя, но при всички случай това си е работа за гинеколог. Хайде успехи и дано съм била полезна!

7.   6, виждам, че искаш да помогнеш, но можеш по-скоро да навредиш.
Канелата, която днес купуваме по магазините е синтетична и карцрогенна - т. е. забрави за „лечебната“ ? сила.

Авторката губи кръв - трябва ? желязо + витамин Ц, за да се усвои желязото, както и много месо, калории (за шоколада е мит, не помага между другото).
И най-вече - на лекар!

Да спре да пие аспирин и всякакви медикаменти, разреждащи кръвта.

8.   Авторке, моля те, потъси веднага медицинска помощ! Отказвам да повярвам, че за нещо толкова сериозно, няма кой да ти помогне. В краен случай се обади на съответната бърза помощ!

Мегън

9.   Напълно съм съгласна за витамин C то помага, пий през 1 час по 1 и си лежи, не се претоварвай и като се прибереш в БГ отивай веднага на лекар!

10.   в някои случаи витамин С по време на цикъл може да предизвика обилно кръвотечение. Не задължително и не винаги, но имайте едно наум. Предозирането с витамин С може да има сериозни последствия за организма ви. Прекаленият прием на витамин С и повишеното кръвосъсирване увеличават риска от образуване на тромби в кръвоносните съдове.