Споделена история от Здраве

Искам да се разболея
Аз съм мъж на 25 години и много често ми минава една мисъл през ума, колкото и странна и неразбираема да е - искам да се разболея от нещо сериозно което няма лечение и да умра.

Дори не бих казал на никого за това за да не ме карат да се лекувам, ще се оставя така докато не дойде края. Но за съжаление за сега нищо ми няма, но все пак има време.

Вие какво мислите по въпроса? На някой друг случвало ли му се е да мисли нещо подобно? Само моля без нападки че не е нормално и други такива, напълно съм наясно че не е нормално. Да пишат само такива на които им се е случвало това за което говоря.

Коментари

2.   Аз съм момиче, но и на мен ми е въртят подобни мисли... На какво мислиш, че се дължи при теб? При мен смятам, че е от отчаяние, защото не очаквам нищо хубаво от този живот. Прекалено чувствителна съм, всичко ме кара да плача. Не съм религиозна, но смятам самоубойството за страшен грях, защото осъзнавам колко е хубаво да си жив, но... :) Та ми се иска естествено да си протекат нещата.

3.   И на мен ми минаваха подобни мисли през главата до скоро. Беше защото имах страшно много проблеми, които ми изглеждаха нерешими и единственият изход беше смъртта. Нямах силата да си помисля за самоубийство, защото явно не съм достатъчно силен човек да направя това, или може би, точно защото съм силен не съм го направила. Та, исках да ми се случи нещо(болест, убийство) и да избягам от цялата тази реалност. Защо да не е нормално? Нормално е, нещо ти се е случило или в момента ти се случва и затова имаш такова желание. Или пък животът ти е толкова монотонен, че чак ти е омръзнал. Аз, например, пиех редовно Валериан (3 кутии за месец). На билкова основа е и донякъде ти помага да се осъзнаеш, че има и много по-страшни неща, от това, което се случва на мен. Но, за по сигурно, наистина посети лекар. Не говорим за психиатър и лечение, а просто психолог. Друг съвет не мога да ти дам.

4.   Аз съм на 26, като бях тинейджърка силно го исках.. Да получа инфаркт или да умра в сънят си, да не се мъча и да съм в тежест на родителите ми. Страдах от несподелена любов, раздори в семейството, психически тормоз от страна на майка ми, съучениците ми, баща ми, роднини. Бях толкова скромна и се чувствах тъй незначителна и безполезна. Мачкаха ме отвсякъде не заслужено. Най-голямата ми простотия беше, когато ни заведоха на екскурзия в един град имаше нещо като стена на желанията, всеки да си напише желанието на листче и да го мушне в няква дупка, пожелах си същото като теб. Живеех си с мисълта, че ако умра ще им липсвам и на майка ми и на баща ми и на всички познати, че ще оценят че не съм лош човек, въпреки скромността ми и задръстеността ми.. Знам ли, че може би ако човек наистина има съвест ще им е криво, ще ме оценят... Но пораснах:)И сега може да се каже, че съм щастлива по своему, научих се да не очаквам нищо от хората. Понякога, когато отново съм подтисната се лекувам с работа. Повярвай помага, сега както са те завладяли мрачните мисли вземи свърши нещо за да се разсееш

6.   Аз мисля, че вече си болен. Не е нужно да търсиш други болести в себе си. Достатъчно е да ти закърнее мозъка, както вече се е случло. Това води до бавна и мъчителна смърт.
Успех по пътя!

Бялата лястовица

7.   На мен не ми се е случвало. Животът е един и трябва да се живее. Самоубийството, дори мисълта за него е голям грях пред Бога. Той ти е дал живот и само той може да ти го отнеме. Замислял ли си се, че като се разболееш ще усещаш физическа болка? А за това, че ще нараниш близките си? Според мен е най-разумно да отидеш на психолог. А и да те питам нещо... какви са причините за тези мисли? Ако е от лош живот помисли как може да го оправиш. Най-добре е да прочетеш книги за смисълът на живота и после пак да пишеш. Иначе със СПИН е най-лесно да се заразиш, но не го прави.
~Кървава победа~

8.   Дари бъбрек и част от черния дроб ще имаш по големи шансове да ти се сбъдне мечтата пък и ще помогнеш на двама който им се живее.

9.   Ами да взема да те успокоя. Вече си болен, но не от нелечима болест, а от психическа такава. Няма да умреш от нея, но със сигурност ще си навредиш.

10.   Да аз преди исках да ме болят колената и сега какво... съжалявам

БеЛиЯ МеЧоК

11.   Хората са казали - внимавай какво си пожелаваш, защото може и да го получиш! :)

13.   Ти май вече си болен.

14.   Напълно си нормален. Просто искаш другите хора да те съжаляват и да не поемаш никаква отговорност. Елементарно е

15.   Здравей аз съм момиче на 13 и дори аз съм имала такова желание, когато се скарвах с майка ми, сестра ми или баба ми им казвах дано умра.. :(.. но пък съм на 13 още нищо не съм видяла от живота. Вземи свърши едно нещо до край ще се чувстваш много добре :)

16.   И аз мислих за самоубийство, пробвах и не стана. Не го бях измислила добре, но не е в това въпроса. Въпроса е защо искаш да го направиш, какво те мъчи? Би ли искал да нараниш хората, които те обичат? Помисли върху това.

GG

17.   Автора:
Тежи ми абсолютно всичко, дори когато се случват хубави неща на мен пак сякаш ми тежи.
Колкото и да се мъча да го променя в мен няма искра за живот, погледа ми е празен, душата също.
А за близките хора - нямам такива, така че никой няма да разбере, дори ако ми се случи нещо чак след няколко дни или седмица някой евентуално може да се сети че има нещо и трябва да разбиват вратата да влязат за да ме намерят.
Покрай смъртта на У. Хюстън а и на много известни хора преди това се замислих дали да не пробвам същото - алкохол и хапчета (най-добре с Ксанакс които и без това ми бяха предписани от психиатъра).
Страх ме е единствено да не стане така да оцелея и само да остана инвалид че после съвсем няма да мога да сложа край. Ако съм сигурен че ще стане веднага бих го направил.
Кажете ми според вас колко алкохол и колко хапчета трябват за да се получи?

18.   За мен животът придоби смисъл и разбрах защо живея, след като станах вярващ православен християнин. Не казвам, че животът стана по-лек, но определено по-леко се преодоляват препятствията, и изобщо имаш за какво да живееш, а това е наистина важно.

19.   И аз съм на твоето дередже. Не ми се живее, смятам, че си провалих живота напълно. Килограми, стрии по цялото тяло..
Живея само заради родителите си. Може да ви се стори смешно и лигаво, но всеки си има дертове. И на мен ми се иска да съм 1, 70 на 55-60кг, без стрии, без увиснали меса, тогава сигурно също бих си имала проблеми, но може би щяха да са решими.
Сега тренирам и се лишавам от много неща, но тялото ми е ужасно.
Запомнете едно от мен само и единствено родителите обичат истински и безрезервно детето си. Само те са готови на всичко, за да го накарат да се чувства по-добре.

20.   Намери смисълът на живота си и мислите ще изчезнат...
и все пак дано не намериш смисълът на живота си, когато си неизличимо болен.... внимавай какво си пожелаваш.

Agapi

21.   Гледай филмът ''Вероника решава да умре'' по книгата на Паулу Коелю.

Agapi

24.   Ти най вече си болен : )

27.   И аз всъщност много пъти искам да се разболея от нещо и след това да умра, но... За съжаление животът е много труден..
Знам, че аз съм едва на 13, а мисля за това, но ми е много трудно.. Всичко е трудно и гадно! Баща ми почина преди 7год.
Със всеки един изминал ден той ми липсва все повече и повече.. В даскало изкарвам някакви слаби оценки, а уча цял ден и вечер и на всичкото отгоре ходя болна на даскало само и само да си направя тъпото контролно, да ме изпитват и т. н.. Сестра ми е психично болна, а горката ми майка поема целия товар.. В край на сметка майка ми страда най-много... И мен ме боли.. и то много... Боли ме да гледам всичко това...

28.   Това да желаеш да си болен е защитен механизъм на организма. Всъщност искаш да си в полжениет на жертва и някой друг да се грижи за теб. Желаеш да избягаш от отговорността на живота. Е, пич, не си познал - щом си жив, живей. В едно съм сигурен, макар да няма как да се докаже, но смятам, че никой самоубил се няма да го повтори, ако имаше възможност да го осмисли. Такива решения обикновено се вземат в депресивни състояния, притъпени инстинкти.

29.   Когато бях на 20 год. и аз исках да се самоубия защото ми беше много трудно. Прочетох книга за това какво се случва след като се отровиш и последствията за организма. Ужасни неща прочетох и се уплаших. Сега съм на повече от 40 и съм щастлива. Колко неща щях да пропусна ако знаеш. Живота ти ще се промени и ще бъдеш щастлив. Вярвай в Исус. juli13

30.   Никога не съм искала да се разболея и да умра, но на 20 направих опит за самоубийсто. Явно и при теб в основата на всечко е желанието да умреш и да се махнеш ш веднъж завинаги да приключиш с тая гадост наречена живот! Само, че по някаква причина не искаш да се нагълташ с хапчета или да скочиш от високо, а тайничко се надяваш, че ще се разболееш. Не знам какво да те посъветвам освен да гледаш да не се поддаваш на негативни емоции и да гледаш да си заобиколен от готини и завани хора възможно най-често за да се отклониш от мислите си. На разни психоаналитичи не ходи, чисто губене на време и пари си е. Мен след тоя опит веднага ме засилиха при някаква докторка, с която уж трябваше да си говоря и тя да ми помогне, ама не стана така. Само ми изписа куп хапчета и нищо. Реално от дупката ме измъкнаха приятели те ми, а не разни "специалисти"! За това просто гледай да си уплатняваш времето с приятни занимания и да не мислиш. Колкото по-уморен и буквално скапан си вечер, толкова по-добре. Заспиваш и дори не сънуваш. Иначе наистина можеш да откачиш!

31.   Помисли за войните водени по сввта и за мизерията в която живеят някои хора, помисли за онези, за които смъртта е дар от бога, за онези които са подложени на разстрел и онези които са се молели да умрат, не защото имат проблеми с живота, а защото близките им и те са били подложени на мъчения, роднините им са убити с адски мъчения пред очите им, убивали са ги бавно и мъчително. Когато разбереш, че ти искаш да умреш заради някакви преодолими проблеми в живота си ще разбереш, че живота ти е по-ценен от парите и всичко останало, ще разбереш, че на онези които се жертват за родината им е по-нужен живот.

32.   Според мен, така нареченото твое състояние, се дължи на нуждата от внимание. На мен ми се случвало същото, не е нещо, което трябва да се осъжда. За мен е нещо, повлияно от психичното здраве, стресът и напрежението. Често ми се е случвало да искам да се разболея от нещо или да стигам дори до самонараняване, само за да видя съчувствието на другите.

33.   За подобни състояния има сигурна терапия, отиди при психиатър. Колкото по рано, толкова по добре.

34.   Не се предавай! Живота е пред теб. Трябва да вярваш и да се бориш. Предадеш ли се ще покажеш слабост и ще извършиш огромен грях. Трябва да си силен, да вярваш, че утре може всичко да е по добро. Радвай се и на малките неща в живота, а случи ли се нещо лошо го чтемини с достийнство. А ти никога няма да си сам, винаги Бог ще е с теб. Не прибързвай, а помисли добре. Живота е един не го пилей. Вярвай, смей се , моли се, бори се и ще получиш щастие и душевен мир. Надявам се, че ще успееш!!!

35.   Не се предавай! Живота е пред теб. Трябва да вярваш и да се бориш. Предадеш ли се ще покажеш слабост и ще извършиш огромен грях. Трябва да си силен, да вярваш, че утре може всичко да е по добро. Радвай се и на малките неща в живота, а случи ли се нещо лошо го чтемини с достийнство. А ти никога няма да си сам, винаги Бог ще е с теб. Не прибързвай, а помисли добре. Живота е един не го пилей. Вярвай, смей се, моли се, бори се и ще получиш щастие и душевен мир. Надявам се, че ще успееш!!!

36.   Трябва да са ти се случили ужасни неща в живота, за да мислиш по този начин. Животат ти сигурно ти е донесъл много лоши неща. Това е ужасна тема.. Дано никога не се разболяваш от нищо и един ден да си гледаш като имаш деца да се грижиж за тях и обичаш. и закриляш. За мъж на 25 години, много странно разсъждение, много.. Темата е отпреди 3 години, сега трябва да си на 28 дано си добре и щастлив.

37.   Да знам, това чувсто ми е познато. Някои хора пътуват из света, срещат се с нови коренно различни неща, виждат нещо невероятно, нещо удивително, нещо, което е рядкост... други не са такива късметлии, чувствам се по същия начин ;( нищо вълнуващо не се е случило в моя живот и отчаяно съм на мнението, че няма и да се случи. Преди време и аз търсех такива идеи за смърт, но нищо... след всичко това влачене из стадото си мисля че единственият начин да се отърва от тази скука и безразличие, нерви и драма е да се сбогувам с този свят... нямам нищо за губене а и вярвам че дефакро никой не умира, мисля че след смъртта си човек се ражда в друго тяло и не помни нищо от предишния си живот, така че единствената причина да съм още жива, може би е страх :(

38.   Човек трава да ходиш да се лекуваш защото накои ден може да полу
дееш ида си напраправиш нещо. пъки ти си само на25 защо ти е да умираш животът е пред теб наслади му се докато имаш шанс