Споделена история от Здраве

Aборт с вакуум - Пловдив
Здравейте, мили момичета! Живея в Пловдив и разбрах че съм бременна вчера, мисля че съм в 5тата седмица, и желая да направя аборт с вакуум спешно. Моля Ви най- сърдечно да ми препочручате добър специалист, които да извърши тази манипулация в Пловдив, ориентирайте ме каква е цената горе долу. Разбрах за АГ - клиника Селена, някоя от Вас правила ли е аборт там и ако да - при кой доктор, доволна ли е? Чувствам се ужасно виновна и объркана за това, което ми се случва, моля Ви помогнете ми!

Коментари

1.   Здравей мила - ако ще правип аборт - направи го при най - добрите, където шанса да те осакатят е най - малък. Излиза около 250лв. при доктор Топалова!!!

2.   Пак съм номер 1: Става въпрос за Селена! Там са най - добрите

6.   Не се чувствай виновна, няма по - голямо зло от това да родиш дете, на което не можеш да осигуриш нищо или все още ако ти е рано! Деца ше имаш пак, един мъж има в Селената много добър не му знам името, но работи с Топалова. иди на преглед при нея добра е

7.   А, д-р Топалова работи ли със здравната каса? Имам предвид относно прегледите, защото знам че аборта не се покрива от здравната каса.

8.   Не... не работят със здравната каса... и взима 40лв за видеозон но си струва.

9.   Каква е причината за да искаш аборт? Това че си забременяла , не те прави виновна! При аборта има голям риск! Освен това ще дадеш много пари!! И друго, има шанс, ако някой ден решиш да си имаш други деца, има вероятност да не успееш да забременееш друг път. Ако няма конкретна причина да искаш аборт, не го прави!!! Не забравяй че по този начин лишаваш едно дете от живот!! И пак ти казвам, ако нямаш конкретна причина за аборта, не го прави!! Роди си детенцето и бъдете щастливи!!! Ще ти кажа само едно!!! Няма по-голяма радост от това, да станеш майка и да си имаш мъничко бебенце :) ПОМИСЛИ СИ ДОБРЕ ДАЛИ СИ ЗАСЛУЖАВА!!! ПРЕПОРЪЧВАМ ТИ ДА НЕ ГО ПРАВИШ, но ти си знаеш най-добре! Само си помисли добре!

10.   Задължително ли е нужно да си запиша час в тази клиника, при условие че не се работи със здравната каса, предварително, и ако да, чака ли се много за час?

11.   Мила на колко години си има ли шанс да не го правиш този аборт.
Искам да ти кажа че като бях 23 правих абортг и сега съм 33 години и немога да задържа плода и до този момент съм без дете помисли

12.   Авторке, трябва да запишеш час в клиниката, те ще ти кажат ден и час да отидеш сутринта на гладно и жадно да те хване упойката по - лесно. Не се чака, ако идеш да речем ще те викнат след 2 - дена, зависи от напреедналостта на бременноста.

13.   Номер 11, по твоето време сте правили аборти в държавни болници при касапи, с кюретаж, сега е с вакуум... айде стегни се.

14.   Ако направиш аборта при професионалист риск няма, само недей в държавна болница! Там стават гафовете, защото жените, които ти казват, че това е скъпа "манипулация" ходят там и ги осакатяват. Дай 250лв. на доктор на хонорар, който се старае и си продължи напред.
По - скъпо ще ти излезе да родиш дете, за което не си готова!
Колко жени правят аборти, било то изнасилени или защото плода не се развива и после пак забременяват - вече с вакуума всичко е безпроблемно и няма страшно...

15.   На днешно време жените не могат да имат деца, защото са абортирали в миналото. Абортът е и убийство. Та кой би убил собственото си дете?

16.   Относно упойката - места или пълна, коя е за предпочитане, кои са плюсове те и минусите и на двете?

17.   Айдее пак започнахте с тъпите коментари... момичето е решило да го махне кви глупости говорите да си помисли... тя не иска съвет дали да го остави, а къде да го махне има разлика и моля ви не пишете повече "за цената на грешката " защото е безсмислено.... мм аз съм от София и направих аборт в 5-та АГ доволна съм и доктора е професионалист + допълнителна специализация в Англия и Америка... правих го с вакуум и нямах проблеми... цената беше 300 лв. но с избор на екип т. е. ако искаш да е случаен лекар ще е 200 ако проявяваш интерес пиши и бих могла да ти дам координати, ако не успех при манипулацията... :) Г.

18.   Преди 10 години го правих от тогава два спонтанни и не мога сега да имам

19.   Пак е номер 17. След необходимите изследвания и доказване на бременността, се постъпва в специализирана акушеро-гинекологична клиника. Самата процедура се извършва под анестезия (с локална или обща упойка) и трае около 10 минути. В зависимост от имунната система и здравословното състояние на жената общата работоспособност може да се възвърне и до 24 часа. След манипулацията, пациентът не се хоспитализира за повече от няколко часа. По принцип ти се правят кръвни изследвания.. ти ходи ли на генеколог да те питам първо?

20.   Прави се с пълна упойка - заспиваш за 5 секунди и като се събудиш нищо не те боли и не чувстваш, спокойно.
Номер 18, преди 10 години в държавните болници са стъргали като луди с кюретажа...
Моля ти се...
Вакуума няма нищо общо с кюретажа... :)

21.   Номер 17, аз съм от Пловдив и затова питах ако някой може да ми даде координати за клиника от Пловдив, но с голяма радост бих се свързала с теб, за да споделиш с мен опита си, ако е възможно skype - ****

Модератор: Не публикуваме лични данни.

22.   от 10 до 20 Добре виж правя преди година аборт в 5 месец да не би с вакум са ме измукали пак с кюртаж незнам твои си е живота правете каквото искате. но Момиче виж след като го направиш аборта трябва много да се пазиш че много бързо се забременява

23.   До 16 коментар:6 часа преди аборта недей да ядеш. Аборт се прави при пълна упойка. Местната се прилага в случаите, когато човекът е ял или пил преди интервенцията. Или ако имаш обърната матка, защото може да се получи кръвоизлив в момента на манипулацията. Иначе местната упойка е за предпочитане от здравословна гледна точка. Има по-малко странични ефекти, но доколкото знам при нея се чувства болка. Като излезеш от упойка, за да облекчиш болката може да си биеш аналгетик. Съвременните пълни упойки държат около 20 минути и не са чак толкова вредни.
~Кървава победа~

24.   Номер 22, правила си аборт в 5-ти месец? Аборт не се ли прави до 3-ти месец?

25.   След аборта ще те задържат в клиниката за 1 - 2часа, но от упойката ще ти се спи, така че... Може да имаш проблеми и на същата или следващата вечер да не можеш да заспиш, защото клепачите ще ти парят много.
Не боли, след това само има кръвотечение... при някои е по - обилно. До 10-ти ден спира.
След това, се пазиш много!!! Много!!!! Лесно се забременява!

26.   Не се карайте просто вида на кюртажа е аспирационен вакуум-кюртаж. И си е изсмукване на вътрешността на матката и след това по преценка на лекаря пак се кюртира. Правеха го преди 10 години правят го и сега само за успокоение на жените и за обосновка на сумите казват вакуум, не кюртаж. По принцип има един нов вариант, с спринцовка махат плода и е дори без упойка, но къде в Пловдив не знам.

27.   Абе момичета, как е възможно да сте толкова непросветени? Наистина ли си вярвате, че аборта не крие рискове? А не е ли по-лесно да се пазите за да не стигате до тази отвратителна маниполация а?
Никой, лекар и никоя клиника не могат да ти гарантира, че всичко ще си мине " по мед и масло" и няма да имаш усложнения. Защото повярвай ми 5% от абртиралите жени имат някакви проблеми за в бъдеще. Това в цифри е някъде 2500 жени, при близо 50000 аборта годишно. Помисли добре. А освен това само да ти кажа, че при аборт с вакум винаги си използва и кюрета с различна големина за всеки случай, дори при съвсем ранна бременност.

28.   Препоръчвам ти д-р Роман Кунчев, има кабинет на бул. Руски в една малка къщичка на ъгъла (ако попиташ там няма как да не го намериш) аборта при него на мен ми струваше 150 лв., много добър лекар със страхотно отношение към пациентите си. Абортите ги извършва в болница "Торакс" там също няма да останеш разочарована от обслужването. Не чакай, аз също бях в 5 седмица когато направих аборт, преди това ми казаха, че трябва възможно най-скоро да се извърши процедурата.

29.   Чета и не мога да повярвам.
Много съм разочарована, че българката продължава да счита аборта едва ли не за средство за контрацепция. За няма един ден се събраха толкова действително компетентни мнения, колкото не съм виждала по друга тема в тази категория.

Момичета, стегнете се - 21 век сме. Жал ми е за вас, телата ви, мъжете ви и децата ви (бъдещи или несъстоящи се).

Жал ми е също, че нито една от вас не обърна внимание на психологическите последици от една такава интервенция. Само ви е страх от физическото, от неспособността един ден да имате деца, от болката ви (личната физическа).

Както и да е. Желая това да е последния аборт на авторката, макар че не го вярвам, особено ако мине безболезнено за нея (физически).

Психологическите последици, те явно не играят никаква роля.

Страх ни е да не напълнеем от противозачатачни, кондомите били разваляли удоволствието, но нямаме никакви задръжки пред вакууми и клещи.

Замислете се...

30.   Номер 23, гоовирш пълни глупости!!!!
Няма значение разположението на матката при упойката.. четете малко бе хора!
И двете упойки се слагат при различни случаи, от тези които описа ти... Божееее

31.   Психологична травма няма :)

32.   29, силно преувеличаваш...
И да, правила съм аборт, даже бях писала история тук... Бях изнасилена, според теб нормално ли е момиче на 18г. да запази това дете от този спомен, още повече, че бях девствена?
Подкрепям аборта, когато бебето е нежелано, или ако жената няма възможност да го гледа!
Стига с това сухарско мислене!
Нещата са се променили вече, и да, правят го само с вакуум!
Кюретите вече не ги използват, поне не при млади момичета. Мен много ме пазиха, сякаш като разбраха случката ми и имаха нещо лично към мен. Знам и че авторката ще пазят.
А и кондомите и хапчетата не помагат на 100%, много мои познати забременяха като се 'пазиха'... Така че стига съдете.. случва се!!! И какво? Да родим деца от солидарност към други жени, които не могат да имат или пък защото съседа казал, че това дете искало обич, ами хаиде, като иска да го вземе и той да го гледа...
тАКА чЕ номер 29 ако искаш ти вземи бебето да го гледаш и няма да прави аборт...

33.   32, дай да разграничаваме нещата. Едно е да си изнасилена и да си забременяла, или плода да е увреден, а съвсем друго праосто да не искаш детето заченато от доброволен полов контакт, поради някаква причина(е медицинска). А и къде четеш някой да съди? Просто си изразяваме мнението, или може би всички трябва да подкрепят авторката и едва ли не два кажат "браво, това е най-доброто решение за теб, не се притеснявай няма нищо страшно, ще си супер след аборта"!!!
Аз също съм потресена от всичките компетентни коментари, които се изсипаха тик за нула време. Странно, дали всичките са се пазили и за били от онези 2% при които контрацептивите не са подействали? !
И кюрета има в 99% от случаите. Това ти го казвам от първа ръка.

34.   Темата не е За и Против абортите. Авторката не пита дали да запази детето или не. Защо всеки си дава мнението, без да го питат. Тялото си е нейно и тя решава какво ще прави с него.

35.   МММ мила авторке модераторите ни порезаха и не ти публикуваха данните за жалост не знам по какъв начин може да се свържем . Ако искаш опитай на e-mail: ******
До модераторите : Моля мейл-а ми да бъде публикуван , ако има проблеми след това поемам цялата отговорност...става въпрос за здраве не за чушки :)

Mодератор - не публикуваме контактни и лични данни. Без изклюлючения.

37.   А как да помогна на момичето в такъв случай, а... това е т*по след като аз имам желание да ме ограничавате... всеки си има глава на раменете и си мисли за последствията... Все тая мила авторке остава ми само да ти дам кураж, макар, че не е кой знае какво... нищо няма да усетиш... Чака те ранно ставане и в 8 сутринта трябва да си в болницата и не яж и не пий нищо нито пуши защото няма да те хване упойката иначе добре си се насочила към аборт с вакуум няма страшно всичко ще е наред :) Моля те пиши как са се развили нещата при теб ще чакам с нетърпение. Пази се :)

38.   По-добре аборт, от колкото поредното нежелано дете, израснало с лишения и в лоша среда. Това е!

39.   33, каква е разликата за психиката на жената при аборт на плод с увреждания и без? Според мен нещата са до самонавиване и натиск от страна на околни за това как се убивало човешко същество и т. н., нищо, че то още не се приема за човек. При изнасилване също се убива здрав плод, дори да е от изнасилвач, плодът не е виновен. Но ти приемаш, че жената има право да абортира. Толкова много ситуации със забременяване при нормален секс, в които хората не биха искали детето, мога да се сетя, но според теб, тогава жената щяла да има психическа травма, нищо, че не го е искала.
Бях чела за някаква статистика. Далеч съм от мисълта, че е 100% истина, тъй като сега се правят всякакви проучвания под път и над път, като постоянно излизат нови, които са противоположни на другите. Според статистиката, жените, които са направили аборт се чувстват по-добре, защото са държали живота си под контрол. Това да не искаш да имаш дете и изведнъж да се сблъскаш с това и да си промениш живота заради него, определено може да накара всеки човек(жените най-вече от гледна точка и на физическото натоварване) да се почувства ужасно.
По въпроса за контрацепцията съм съгласна, вярно е, че се случват аварии, но е по-рядко от колкото са абортите.

40.   Недейте да давате акъл на хората аз имам едно дете вече и съм благодарна на боГА ЗА НЕГО! Но преди минути видях положителния тест и веднага потърсих инфо за АБОРТ! Как ми кажете да го родя при положение, че тук е адски трудно, а ми предстои заминаване в чужбина и плановете са ми да не се връщаме тук! Как се раждат деца и се оставят на произвола... ако щете ми вярвайте откакто съм видяла теста до сега не съм спряла да плача, а като се сетя първия път с каква радост и трепет е ставало всичко как кажете ми какво да правя! Оказа се че когато ти дойде едно нещо на главата е съвсем различно от това да даваш съвети отстрани! За това оставете хората да си решават различно е когато ти се случи!

41.   Момичета, както и да го наречеш, колкото и сериозно оправдание да измислиш - абортът си е убийство... В повечето случаи децата ни плащат цената на тези убийства с безплодие...

42.   Аз пък имам два аборта. Преди 15 и преди 10 години. Първият от бившия ми вече съпруг-как да задържа бебето, като бяхме в процес на развод. Нито той, нито аз искахме да го оставим. Отношенията ни бяха сринати без шанс за оправяне. Имах вече едно дете от него-как да гледам две сама? ! Станалото-станало...
Е, вторият аборт си беше тотална грешка, но и таткото/гадже, с което по-късно скъсахме/ не гореше от желание да гледа пак деца/с две от предишен брак беше, плюс моето/. 4 идваха в повече, а имаше и близнаци в рода му...
Къде оставихте татковците, те нямат ли отговорност/право на глас?
А като масовата практика е да абдикират от нея? И кво праим после? ! Да родим от героизъм, че да ни казват браво?
Е, и тая контрацепция... Какво да правя, хапчетата така и не ми понесоха/отделно че вече не бива и да ги пия заради заболяване/, някога отхвърлих спирала, а презервативи с постоянен човек до себе си... не вървят някак.
Та след тия два аборта си забременях и си родих дъщеря, вече над 6 годишна, от втория ми мъж. Сега се пазим по време на овулация/макар че влизам в менопауза вече/, но и чудо да стане неволно, ще направя аборт. Като нищо друго при мен не върви... Пазили сме се така вече над 5 години и грешки няма, да чукна на дърво.
Но разбира се, на млади момичета и жени, които не са раждали, абортът може да донесе големи неприятности в бъдеще... Риск винаги има, както и да го мислим.
От друга страна, в живота винаги грешим, особено като сме млади... Защо да плащат децата, като израстнат в дом или в неродно семейство? Като изоставена и осиновена в семейство, в което не бях щастлива, казвам по-добре аборт, но все пак САМО когато наистина се налага.
Не съдя и не упреквам никой, дори и онази, която ме е родила.
Авторката е в правото си. Абортите са законни още от миналия век. Решението е нейно и на бащата.

44.   Здравейте момичета и от мен! Аз съм на 26год. и като гледам май съм най-срамния случай на аборти(цели 3 зад гърба ми)и една прекрасна дъщеря, два от които минаха супер направо, с единия втори по ред брах ядове, тъй като го правих в държавна болница със пълна упойка... едва излязох от нея щяха да ме уморят! Сега отново имам проблем... закъснява ми 15дни, правих си 2 теста и двата отрицателни, а и в гърдите нямам напрежение, само ме боли кръста и на моменти ниско долу корема. Дали е възможно да е бременност, не ми се е случвало такова нещо до сега винаги си ми е идвало точно на датата( освен в случаите на бременност) Моля дайте ми съвет на какво може да се дължи!

45.   А мога ли да попитам номер 44 къде си правила абортите, на каква цена, изписват ли ти някакви хапчета след процедурата и ако да на каква цена са???