Споделена история от Здраве

Здравей анорексия
Не се качвах на кантара-нарочно... една седмица, десет дни, месец, два... забелязвах промените една по една-първо коленете започнаха да ми ръбят, когато лягах да спя... после торса ми се вдлъбна, и накрая забелязах стърчащите си лакти-мислех си "въобразявам си, винаги е било така... "И, минаха два месеца.

Качих се на кантара-подскочих сякаш нещо ме ужили. Захилих се нервно. Беше ми прилошало. Качих се пак... и.. да, доповръща ми се само от идеята, а стрелката се беше заковала на 38 килограма... това беше преди 6 дни, и всеки път щом си помисля ми прилошава-а вече не мога да се храня, дори да искам-усещам глад, но стомаха ми отхвърля всичко по-тежко от кисело мляко. Здравей, анорексия...

От кой да потърся помощ, как? И, искам ли да потърся... колко ли време още ще ми е нужно за да изчезна съвсем...

Коментари

1.   Със сигурност трябва да започнеш от някой доктор. На твое място не бих писал по форумите, а бих отишъл при личния си лекар. Можеш да пробваш с хранителни добавки от вида "гейнър", които се разреждат в мляко. Много са леки, нещо като сладичко мляко, а аз с тяхна помощ качих 16кг за два месеца!

2.   На колко години си, колко си висока?

3.   Не е само анорексия, болимия е. Отиди при личния лекар, той ще ти обясни всичко. Но пък няма страшно, сега ще почнеш със захранване, като бебетата и постепенно ще започнеш да се храниш нормално.

4.   Ядеш пържоли, картофки, салата(домати и краставици), сирене, яйца и си готова. Наяж се хубаво и готово. Лесно е да се напълнее (стига да имаш пари) :)

5.   1, 63 м., 23 години

6.   И как пък разбрахте, че е булимия? ! Булимията е заболяване при което се тъпчеш... буквално и повръщаш всичко. Момичето казва, че не може да задържи храна. Още нещо булимиците обикновенно не са много слаби, няма как да достигнат до 38 килограма, най - малкото защото не могат да повърнат цялото количество храна, която са погълнали. Имам само един въпрос как не е забелязал някой от близките ти, приятелите ти, колегите ти или който и да е друг познат? Как ти самата не си забелязала, да знам проблема с огледалото.... но все пак, дрехите ти стават големи, това онова няма ли... малко ми е странно това. Както и да е ако не можеш да задържиш храна в организма си няма да ти помогнат пържени картофки, просто защото не винаги е лесно да се пълнее, попитайте всички анорексици, колко е лесно. Отиваш при диетолог, личничт ти лекар ще ти даде направление, той ще ти предпише хапчета и предполагам, че ще те сложат на системи за кратко, няма как, по никакъв начин няма да задържиш храна, въобще не се мотай ами отивай докато е време, нали знаеш, че това си е смъртоносно, опасно е... не е някаква шега.

7.   Леле, момиче, ти родители нямаш ли?
Ти може да не си обърнала внимание на килограмите, но родителите ти да не забележат!? !? !?

8.   номер 7, тя е на 23, сигурно живее сама....

9.   И аз съм с анорексия на 20г. съм и тежа 32 кг.. знам колко е трудно.. :(

10.   Анорексията винаги е проявление на проблеми в семейството. Анорексията означава отхвърляне на тялото - отказ от емоциите и сетивата, включително усещането за глад. Т.е. нещо в емоциите не е наред. Най-често са намесени майките, но по-лошото е, че може да изглеждат много загрижени на пръв поглед и да прикриват истинския проблем. Т.е. майката на несъзнателно ниво причинява проблема, а на съзнателно ниво е загрижена.