Споделена история от Здраве

Гастрит
Миналата година ми поставиха диагноза Гастро-дуоденит с повишена киселинност. Болки в корема нямам единствено ме тормозят киселините които имам след ядене. Лекарят се оказа доста некомпетентен пих хапчета ефект никакъв. От 1 месец не съм пил никакви лекарства, за да ми се изчисти организма. Понеже ми писна от некомпетентни лекари реших да си самоназнача лечение. Ето какво възнамерявам да правя.

Ще пия Ланзул 30мг. - това е първото лекарство което ми предписа личния лекар, от което чувствам най - добър резултат. Ще си правя и малко народни рецепти мед с вода 1час преди хранене. Диета която ще спазвам само картофени пюрета и пилешко (варено печено), макарони. Това ще го съчетая 1 месец.

Моля ако има хора със сходен проблем да споделят опит с борбата с киселините. На 20 г. съм.

Коментари

1.   Аз имам(х) подобен проблем. Най-важното :
1) спри пържено, лютиво, патладжан, чесън, шоколади, чипсове, снаксове, газирано, МакДоналдси и всякакви такива долнопробни храни.

2) НЕ ПРЕЯЖДАЙ! Създай си такъв режим, че да хапваш по 5-6 пъти на ден. Никога не оставяй да ти къркори корема от глад. Аз си нося винаги във вътрешния джоб пакетче солети, необичайно, но помага.

3) Яж МНОГО зеленчуци и плодове. Задължително преди ядене сурова салата! Пии повече вода, не прекалявай със свинското, яж повечко риба. Ако не закусваш сутрин, направи си го като закон, всяка сутрин задължително поне 1 филийка с масалце и мед или с филенце + чай, каквото обичаш, но никога не тръгвай за работа гладен сутрин. Коства максимум 5 минути.

Просто запомни, че нито едно лекарство няма да те излекува, докато не почнеш да се храниш пълноценно и то по МАЛКО и ЧЕСТО!

Дано съм ти бил полезен, успех!

2.   Като препатил човек ще ти кажа единственото, което ми помогна. В чаша с вода се накисва 1ч. л лайка и се оставя да престои цяла нощ без да се вари. На сутринта прецеждаш и изпиваш течността така както е. Аз имам гастрит от години и само за 1 месец се излекувах с лайката и до сега не съм имала повече проблеми. Диетата също помага, повечко ориз, картофи (варено всичко).
Успех
Belle

3.   ПРОПОЛИС! - лекува дори язва. Моментално премахва болките.

От чесъна се отказвай само когато имаш обостряне на гастрита, иначе е много полезен, незаменим!

4.   Храни се често, на малки порции и добре дъвчи храната. Гастритът при младите хора възниква, когато организмът се обърка и започне да приема собствените стомашни клетки като чужди. Никакви цигари и възможно най-малко алкохол. Иначе знам една рецепта :Сме си в рав ни ко ли чес т ва ко ре ни от бла тен аир, жълт кан та ри он, цвет че та от не вен, мен та, глу хар че, лай ка, лис та от жи вов ляк, бял рав нец и вод на де те ли на. Сме ли ги и сложи 4 су пе ни лъ жи ци в един ли тър го ре ща во да. Не ка смес та прес тои един час. След то ва пре це деи. Нас той ка та се при е ма топ ла по по ло вин ча ша 3 пъ ти на ден. Тя се дър жи в хла дил ни ка, но не по ве че от 2 дни. Кур сът на ле че ние е 3 ме се ца.
~*Отхвърлената*~

5.   E как така? Не съм поставяла интервали, където не трябва.
~*Отхвърлената*~

6.   Имах почти същия проблем като твоя. В началото всички лекари ми поставяха диагноза гастрит, но после се указа, че е камъни в злъчката. За това те съветвам да се увериш напълно че е гастрит за да не стане по сложно както при мен.

7.   Гастрит, ГЕРБ, хиатална херния... Сходни заболявания и сходни симптоми. Не се лекуват. Има периоди на ремисия, но стресът, лекарствата или възрастта ги провокират отново и отново. Каквото и да пиете и колкото и дълго да го пиете, няма да помогне. Имам ГЕРБ от 25 г., така да се каже голям стаж. Лечението е храната - напълно диетична, и отново болки и страдания. Просто се променя качеството на живот. Носиш бисквити и солети постоянно в чантата. И очакваш есента и пролетта със свито сърце.