Споделена история от Здраве

Нередовна менструация
Въпроса ми е най - вече към жените!

Аз съм на 15 и съм девствена. Дойде ми миналата година Август месец имах менструация 6 дни.

Септември изобщо не ми дойде, октомври пак имах 6 дни, в ноември имах 3 дни след това прекъсване 2 дни и пак имах още 5 дни, декември си имах 6 дни но интервала ми беше закъснял доста 38 дни... а нормалния е от 21 до 31 :).. Януари ми дойде, но пак закъсня... беше след 35 дни, а сега февруари пак го няма никакъв... Незнам какво да правя?

Да кажа ли на майка ми? ... Нещо сериозно ли е? ... Най - вече ме е страх, че ако и кажа ще иска да ми запише час при гинеколог!

Коментари

1.   Еми и на мен ми е така нередовен, много е гадно, защото понякога ме изненадва и като ми дойде в училище става лошо - особено като съм с бели дънки - еми няма какво да направиш.

2.   Нормално е да не е редовен на тази възраст.. и как така да кажа ли на майка си? Тя не ти ли е обяснила тази неща?
Това са нормални женски неща и не бива да криеш от нея.
пс:При мен се регулира чак, когато навърших 21 години и между другото майка ми все още ме пита дали всичко е наред.
И дааам е гадно да не е редовен. :)

3.   Аз съм момиче на 13 и менструацията ми също беше много нередовна, даже два пъти ми дойде на морето и провали всичко. Вторият път беше 2011. Идваше ми за 2 път в месеца! Казах на майка ми и тя ве заведе при гинеколог и ми казаха, че имам кисти и ми изписаха противозачатъчни. Откакто ги пия ми идва точно на 28-я ден и ми се изчисти кожата /имах акне/. Най-добре кажи на майка си.

4.   Слушай сега, и аз съм на 15 и съм девствена пропуска ми боли ме стомах сега съм 9 клас в седми есента ми дойде и отначало беше не чак толкова редовно после се оправи и тая година септември започна да пропуска месеци да идва по два пъти и така и аз си казвах, че няма как да бъде сериозно да ама не сега имам много по - голями проблеми за това, че ме беше страх и не отидох на време иди единственото което може да ти направи е това да те пита кога и как ти е идвало пазиш ли диета ще те погледне на видеозон и ще ти пусне хормонални изследвания просто няма нищо страшно, , , при мен се усложни много... и да казвай всичко на майка си... не знам изобщо защо ви е срам като тя е минала по същия път и то да ви е срам точно от майките си.. странно НН

5.   За тези малките на 13 които не знаят какво е менструация по-добре да си мълчат и да не казват няма какво да направиш напротив има гинеколозите не са направени за такива които ги е страх човечее на 15 си какво означава да те е страх и то точно от лекар еми като ви е страх стойте като станете на 30 години и не можете да имате деца ще съжалявате щом сега ви е страх да ви пипнат корема, пък и това да се срамуваш от майка си е нереално а изобщо тя интерсува ли се е другият ми въпрос :) лек ден от мен НН

6.   Още си малка след 2, 3год цикъла ще ти се регулира това не става за кратко време и аз така бях сега съм в 11клас и всичко си е наред

7.   Мила бях на 16 и девствена когато ми откриха киста, за това не отлагай, ами кажи на майка си и идете на лекар, защото ако не вземеш мерки навреме, аз се оправих само с лекарства, може да стане сериозно. Знам и на мен този лекар не ми е любимия, ама като кажеш, че си девствена ще бъде възможно най-внимателен. А и по-добре сега да изтърпиш един преглед и малко срам, няма страшно повечето такива лекари са жени, отколкото после да стигнеш до операция, не мислиш ли?

8.   какъв срав бе хора те изобщо няма да я карат да се събува само ще и гледат корема на ехограф

НН

9.   Момиче на 32г съм жена ,раждала и пак ми е нередовен.Свиквай аномалии са това.Ако не искаш да ти е нередовен пий противозачатъчни или хормони,но от тях ще станеш пълна.

11.   На мен цикъла ми дойде като бях мисля 5ти клас. Сега съм 11ти. Обаче и при мен беше много нередовна работа. Първият път като ми дойде беше всичко нормално. После ми дойде чак след няколко месеца и от там почна да идва когато си иска. Ходих на гинеколог, гледаха ме на ехограф, предписаха ми хапчета, но после пак стана нередовен. 2-3 години ми обесняваха, че всичко е от пубертета, но в крайна сметка ме пратиха на изследвания в Майчин дом, където откриха, че 2 хормона са ми много над границите. Почнах лечение с противозачатъчни 7 месеца, от които качих 10 кг.. Обаче уж нещата бяха добре. После пак се появиха проблеми с проклетия цикъл, пак ходих по лекари, но този път хормоните ми бяха наред. Ходих на гинеколог, този път ме гледаха с ехограф отдолу и откриха някакъв проблем със самия ми яйчник, оказа се, че обвивката му е прекалено дебела и никога не съм имала овулация, т.е. истински цикъл. И след няколко месеца почвам лечение с хомеопатични лекарства.. Така, че казвай всичко на майка си, защото виж ако не обърнеш внимание колко време ще ходиш по лекари :)

12.   Здравейте! :) Аз съм момиче на 15г. Преди 2 месеца го направих за първи път. Всичко мина добре цъкъла ми дойде на време (14. 01. 2014) 5 дена след като ми свърши с приятеля ми правихме нещо като петинг ако може да го нарека така. Ной не е свършвал, но по одеалото имаше от онази течност, която тече при възбуда от момчето. След това си измихме ръцете и вс беше ок. След това той ме задоволяваше с ръка. Та въпроса ми е много тъп, но все пак имам притеснения. Днес е 23. 02 а трябваше да ми дойде на 9. 02. Възможно ли е да съм бременна или закъснява от нещо друго. Благодаря предварително!