Споделена история от Здраве

Боли ме дупето
Здр - на всички първо искам да се извиня, ако имам правописни гришки! Искам да споделя и ако някой може да ме посъветва.

Аз имам един проблем и мисля, че е много сериозен - БОЛИ МЕ ДУПЕТО ( малко по-надоло от ануса ), боли ме вече повече от 2 месеца и то само, когато ходя по голяма нужа и един ден след това после ми минава и все едно ми няма нищо. Аз се къпя по 2-3 пъти на ден, не съм правила секс ( ако е от значение детствена съм щот съм 7 клас ) и не разбирам защо ме боли, а много ме е срам да кажа на мама и ме е страх да не ми стане нещо. Моля посъветвайте ме, щото не се издържа!

Коментари

1.   от прочетеното стигам до извода, че не ходиш по голяма нужда редовно (поне 1 път на ден) и естествено получаваш запек.

2.   Няма от какво да те е срам!
Хора сме, и както може да те боли главата така и дупето! Кажи на майка си защото така с нейната подкрепа ще отидеш на лекар и то не какъвто и да е лекар а проктолог.
Болката в ануса или на входа може да е от много неща: вътрешни хемороиди, фисури, фистули и прочие. А тези неща никак не са за подценяване особено когато станат хронични! Обикновено те се появяват от начин на живот, застоялост, хранене и най-вече запек.
Още от сега почни да внимаваш какво ядеш. Храната ти трябва да е богата на фибри, супи, плодове и минимум 1. 5 л. вода на ден.
Пак ще повторя кажи на майка си и незабавно ходете на проктолог. Успешното лечение на тези болести е условено от поставяне на правилната диагноза.
И още един съвет недей да се предоверявате на известните клиники да лекуване на хемороиди, фисури и прочие.
Всичко това ти го казвам от личен опит!
Мога да ти препоръчам един невероятен специалист- проктолог в Стара Загора. Като се разровите в нета ще го намерите.

3.   Е, обърни се към доктор може да са хемаройди, те не зависят от възрастта, а от цялостното състояние на организма и други фактори като начин на живот. Може да е и някаква фисура, за тези неща ще прочетеш в нета, но това няма да замени ходенето до доктора което просто е задължително при твоето положение.

4.   Това което имаш се нарича хемароид. Лекува се супер лесно като се намажеш с крем против хемароиди който можеш да си купиш от всяка аптека. Когато бях на твоята възраст и аз имах този проблем и се притеснявах да споделя с родителите си, а решението е толкова лесно и ефикасно. Мисля че крема струва около 2 лева, но не съм сигурен.
Мъж 28

5.   Хемороиди може да имаш

6.   Не са "хемаройди", а хемороиди, неграмотнико!

7.   Кажи на родителите си! Те трябва да знаят всичко!

8.   Най-голямата грешка на всяко момиче е да го е срам да каже на мама. Всяка майка се тревожи за детето си и най- неприятното, което може да се случи, е да те обгрижи излишно и да се притесни повече, отколкото е нужно. А между другото, затова, че те е срам да кажеш, на майка си, е виновна тя. Но всеки не е добър психолог, не я съди, сигурното е, че обича детенцето си.