Споделена история от Здраве

Въпрос за цигарите
Възможно ли е да е от цигарите. Аз пуша от 5 годишна, тогава едно момче от децката градина ми даде кутия и каза че трябва да запаля пръчицата и че после ще ми е много приятно. Пушех по 2 на седмица- толкова ми даваше момчето. Криех се от майка си и всячески се опитвах да не разбере.

Когато бях в 6 клас тя видя че имам скрити кутии във високите кецове. Оттогава започнах да пуша по кутия и половина на ден. Вече съм на 17 и още нямам гърди а цикъла ми е непостоянен и през 2-3 месеца. Започвам да се притеснявам. Имате ли съвет?

Коментари

1.   Да, напълно е възможно да е заради цигарите.

Големината на гърдите си зависи от много неща (ген, тегло, структура), но това, че нямаш менструация е доста вероятно да е заради цигарите.

Имам лоша новина за теб - започналите да пушат в юношеска възраст (да не говорим за детска! ) имат много добре развити рецептори за никотина и са много силно зависими. Трудно ще ти е да спреш, НО НЕ Е НЕВЪЗМОЖНО.

Цигарите забавят развитието ти - най-вече височината страда от това. За жената са два пъти по-вредни. Бременни и взимащи противозачатачни не бива да пушат, влияе никотинът явно на женските хормони. (могат да доведат и до безплодие при мъжете, но и при жените)

Сподели на личния си лекар, имаш нужда от
съдействие. Просто спри да пушиш, остави тялото ти да порастне!

Лаура

2.   Аз се изумявам как от 5 годишна!!! Майка ти сляпа ли е била и като е видяла по-късно, защо нищо не е направила??? Ти направо си си увредила белите дробове адски много... и много вероятно е тези твои проблеми да са от цигарите. По-добре отиди на лекар и умолявам те опитай се да намалиш цигарите.

3.   Съжалявам те, от 5-годишна... Ти си се тровила точно в периода, в който си растяла, дори да не са видими, поражения със сигурност има, и то необратими.