Споделена история от Здраве

Депресия или?
Здравейте,
минавам направо към проблема ми.
От няколко месеца изгубих желание да върша обичайните неща-учене, работа, домашни задължения, направо се насилвам, за да свърша нещо.

Липсва ми енергия, трудно се концертирам и помня.
Има дни в който в началото на деня имам ентусиазъм за тези неща, но към края на деня се изпарил и единственото, което искам да се легна и да заспя.
В един момент може да съм весела, позитивно настроена и уверена в себе си и настроена за успех, а друг момент се отчайвам, чувствам се като идиот и нямам никакво самочувствие, лесно избухвам, дразнят ме също неща, които преди не са ми правили впечатление.. сега от няколко месеца ми липсва апетит, всичко ми е безинтересно, искам само да лежа и да спя, плача, чувствам безпокойство и страх.

Страх ме е от неща, от които преди не ме е било страх. Ето сега се страхувам да не ме изключат от университета. Не съм за първа година, преди не съм изпитвала такъв страх/дори се учудвам на себе си за това.
Сигурно трябва да ида на лекар, но ме е страх от това какво ще ми каже.

Коментари

1.   Здравей, виж сега, изобщо не се страхувай да идеш на психолог или психиатър, казвам го от опит, аз съм много по-зле от теб, тези специалисти ще се държат с разбиране към теб и ще ти помогнат. Внимавай, не отлагай посещенията при психотерапевт - не психолог и ако се наложи ще прецените с "доктора" дали ще включите антидепресант, в краен случай и невролептик. Обърни си внимание навреме, защото после ще е много трудно!!! Трябва ти психотерапия, няма начин. Другото, което е трябва да преценяваш добър ли е специалиста при когото ходиш и дали ще ти поставят грешна диагноза, например да не те изкарат, че имаш шизофрения... Но непременно се обърни към психотерапевт. Чети и темата тук - диагноза букет от невротични симптоми"! Успех и има лечение стига да не се откажеш.

2.   И аз съм в същото състояние като теб, на моменти съм.... в единия момент ще съм най-веселия човек, а после ставам най-тъжния понякога и без причина.... дори вече ми харесва да си стоя сама и да плача дори... вече започна да ми харесва самотата... и аз чувствам постоянно безпокойство и несигурност в самата мен... ако някой има предположение как да променя това нека каже...

3.   Авторката:
Ходих при личната лекарка каза ми:''Нищо ти няма''.
Изписа ми едно лекарство за тонус и това е.

4.   Пак съм аз, номер 1, на колко години си? Не послушаш ли съвета ми ще страдаш много, личните лекари не разбират проблема. Отивай веднага на психоТЕРАПЕВТ! На психиатър засега недей, защото си за психотерапевт.