Споделена история от Здраве

Парене по време на секс
Здравейте! Омъжена съм и съм била само с един човек преди съпруга си. От години по време на секс имам проблем - леко парене и дразнене. Когато ходя на гинеколог, ми казват че нямам инфекция, тогава защо чувствам дискомфорт в първите 10мин на половия акт и не издържам дълго, така че да задоволя съпруга си, който свършва доста бавно. Чувствам се притрита и после ме боли и се налага да прекъсваме. Много е неприятно и съпругът ми се сърди, че не го искам. Не знам какво да правя, не мога да симулирам че ми е приятно, когато вътрешностите ми горят...

Коментари

1.   Може би е от липса на достатъчно овлажняване?

2.   Дааам, номер 1 май е прав! Пробвали ли сте с лубрикант?
Възможно е причината да е физическа, но според мен си е чисто психологическа. Аз навремето се "издувах" с един мой партньор и се оказа, че всичко идва от главата ми. Обзалагам се, че и при теб е така. Ти сигурна ли си, че се отдаваш с желание и страст или само, за да не обидиш мъжа си? Честно да ти кажа, май и той не е добър любовник, ако не може да те предразположи както трябва. Не се оставяй безгласна, споделяй с него, той с теб, иначе решение няма да се намери!
Успех ти желая и помни, че проблемът най - често е "ВЪВ ВАШИЯ КОМПЮТЪР" (еле при нас - жените:)))

3.   Болката и паренето по време на секс може да е симптом на възпаление, затова е добре да споделите проблема си с гинеколог и той да ви прегледа.

4.   Аз имах същият проблем като теб ходех къде ли не и нищо докато не разбрах истинската причина за проблема си. Проблеми с пикочният мехур по точно задържане, което води до дискомфорт особено при полов акт. На някой може да му се стори странно, но е факт. Мои съвет е да си направиш една уродинамика и ще разбереш дали това е причината. Става бързо, евтино и лесно и резултата е сигурен. Аз няколко години бях страшно потисната и не ми се правеше секс дори, но сега съм вече ок. Ако има нещо питай.

5.   Благодаря ви за съветите! Явно или имам физиологичен проблем с овлажняването (защото имам желание, както и мъжът ми е добър любовник) или някакъв проблем с пикочния мехур. Ще потърся лекарска помощ.

6.   Аз имах същия проблем до скоро и смених презервативите. Сега използвам Durex Avanti които не са от латекс и още след втория път усещането от паренето изчезна и сега вече изобщо го няма. Това беше съветът на гинеколога ми - алергията към латекс не е толкова рядко срещана. На мен толкова ми пареше преди че не можехме да правим секс.

Най-много 5-10 минути да издържа и се отказвахме. На всичкото отгоре след това ми пареше през целия ден когато уринирах. Рових се из много форуми да намеря някакви съвети и сега се надявам коментара ми да помогне на някой :)

7.   Да допълня към коментара си за Durex Avanti, нямах проблеми с овлажняването когато ми пареше но презервативите които не са направени от латекс също намалят ефекта от протриване за тези които имат проблеми с овлажняването.

8.   Да попитам къде намери в софия DUREX AVANTI? Защото търся от много време и ги няма! daniele19@abv.bg - това е маила ми ще съм мн благодарен ако ми помогнеш!
благодаря предварително

9.   Здравейте! От известно време имам парене при полов акт и не знам как да разреша проблема. Бременна съм в 6-ти месец. Докторката ми пуска микробиологични изследвания и нищо не откри. Изписа ми полижинакс и кремче за мазане, но ефект имаше за малко и сега пак е същото. Много е неприятно това парене защото след секс дълго време усещам дискомфорт.Преди не съм имала подобни проблеми. Чудя се дали не е от бременността.

10.   Номер 4 а при това задържане възможно лие да се напишкаш по време на секс и при оргазъм щото ми се случвало подобно по точно при мастурбация де но не имало парене

11.   " Аз имах същият проблем като теб ходех къде ли не и нищо докато не разбрах истинската причина за проблема си. Проблеми с пикочният мехур по точно задържане, което води до дискомфорт особено при полов акт. На някой може да му се стори странно, но е факт. Мои съвет е да си направиш една уродинамика и ще разбереш дали това е причината. Става бързо, евтино и лесно и резултата е сигурен. Аз няколко години бях страшно потисната и не ми се правеше секс дори, но сега съм вече ок. Ако има нещо питай. "
А с какво се излекува, защото проблемът ми е абсолютно същия