Споделена история от Здраве

Напикаване при възрастни
Здравейте аз съм на 17 и се престраших да пиша с цел да намеря, някой с моя проблем.

Както написах аз съм на 17 и се напикавам, не винаги имало е и периоди по 3-4 седмици не съм, ужасно е.. това е най-големият ми комплекс.. Умирам от страх само като замина някаде на почивка.. да не се случи отново.

Вече до такава степен ме е срам, че никой освен мен не знае.. родителите ми мислят, че вече е отшумяло, но не е така.. На лекар не мисля да ходя по тази проста причина.. Понякога се замислям като се омъжа, как ще спя с мъжът ми в едно легло.. то все някога ще се случи..

Напоследът забелязах, че след като се самозадоволявам вечер преди лягане, тогава се случва..

Също, и че аз спя много дълбоко и сутрин отивам до тоалетна и направо пикочния ми мехур ще изригне.. Случвало се е и като се поразбудя през ноща да не усещам, че ми се ходи, но аз отивам за всеки случай и виждам, че найстина ми се е ходило.
Вече почвам да се замислям дали не е на психична основа и да си го втълпявам, и от страха то да се случва.

Четох за какви ли не неща, но нищо не съм опитвала, за разни хомеопатични лекарства, но с тях не знам как да се лекувам.. а и не ми се експериментира, освен ако някой не каже дали е помогнало..

Та, моля ви някой ако го е преживял нека да помогне..

Коментари

1.   Това са измислици възможно ли е човек да страда 17 години и да не иска да ходи на лекар и да не иска да експериментира.

2.   Опитай да не пиеш никакви течности два часа преди да заспиш. Като изкараш един месец на тая "диета" и нямаш такива проблеми през нощта, ще започнеш да вярваш, че проблема е решен. А веднъж повярваш ли, то то вече се е случило:) Пожелавам ти успех!

3.   Най-добре отиди на лекар.

4.   Знам едно изпитано лекарство което помогна на моя приятелка. Всяка сутрин ще си пържиш по един картоф с мас и го изяждаш нагладно докато е топъл. Проблема до някъде е, че ти е слаб кръста а маста загрява и помага.

5.   Значи за лекар задължително трябва да посетиш. През деня си пий повечко вода. После вечерта след 6 часа не пий дори капка вода. Така правеше един мой приятел със твоя проблем, и имаше полза.

6.   А и да допълня - ще се наложи да ходиш до тоалетна по повече пъти. Хората с такива проблеми не усещат, че им се уринира дори и ако пикочният им мехур е пълен.

7.   Благодаря за съветите.. Аз през повечето време когато съм в къщи почти не се случва, но отида ли някъде самият страх може би го кара да се случва..

9.   здавейте. аз съм на 45 г. вечер се напикавам. страх ме е да ходя на лекар. помогнете ми. благодаря

10.   Н. 9 от какво те е страх? Отиди обезателно при лекар - най-вероятно имаш някакво заболяване на простата. Срамно е да се напикаваш, а да те е страх от лекар. Що за глупости?

11.   За нощно напикаване ли става въпрос?
Племенницата ми (на 10 г. ) се напикаваше доскоро, а родителите й не взимаха мерки, по-точно твърдяха, че са опитали всичко, но тя имала физиологични причини, увредена била и прочие.
Тогава аз реших да взема нещата в свои ръце, когато ми я оставиха през ваканцията.
Поразрових се в youtube и намерих разни интервюта с руски психолог, който лекува състоянието 100%. Не го прави за пари, отговаря на всякакви въпроси.

Първото, което се знае отдавна, е че човек НЕ се напикава в дълбоката фаза на съня, а в повърхностната, когато сънува. В дълбоката фаза тялото е парализирано и за напикаване и дума не може да става.

Второто, което следва логично е, че човек колкото и повърхностно да сънува - не може да излезе от съня си, а сънят му представлява почти реалистично видение как се изпикава на предвиденото за това място - тоест той сънува, че пикае на тоалетна чиния или другаде и е спокоен, докато го прави.

Следователно човек трябва да се научи, когато през деня му се допикае да си казва всеки път - "Ами ако сега сънувам?? Ще почакам малко. " И трябва да отложи ходенето до тоалетна с 15-20 минути, а когато седне на тоал. чиния следва втори въпрос "Ами ако все пак сънувам? " И тогава трябва да напрегне вниманието си да улови възможно най-много детайли и осезания от обкръжението, за да се убеди, че не сънува - а именно да се щипе до болка, да се озърта и чете етикети на шампоани, да ги мирише, да си мокри ръката на чешмата... пак да се ощипе и т. н. докато се убеди 100% че не сънува.

Когато свикне при всеки позив по малка нужда да бави и обмисля нещата така - то това се пренася автоматично в съня, отлага мига на напикаването и в следващия момент отново настъпва дълбока фаза или се събужда.

Бях много учудена и зарадвана, защото при племенницата подейства от първия ден - край, вече не се напикава!
За 2 месеца да се е изпуснала най-много 2-3 пъти и то по мъничко.
Така че съветвам и вас - правете си няколко минутен ритуал преди изпикаване денем - за да се убедите, че сте будни и чак тогава дайте воля на мехура си. Същото се повтаря в съня, но умът вече е открил как да излезе от този капан и не позволява да изпусне и капка!

17.   http://bilki.bg/productv/1682/ptiche-proso-za-napikavane-seme.html?gclid=CJLO1caPzL8CFVMRtAodpi4AmQ Знаете ли дали това би ми помогнало?

18.   Може да имаш някакво възпаление, отиди на гинеколог, понякога след самозадоволяване се получава позив за уриниране, но ако постоянно имаш такива то явно имаш някакво възпаление, не използувай сапун за интимна хигена, само интимен гел и то не всекидневно един път седмично, през останалото време се мии само с вода.

20.   Здравейте имам стара рацепта и с тази рацепта ся лекували дне деца знам как да лекувам и други

21.   Да изтупам темата от прахта. Скоро и на мен ми се случи среднощно напикаване. Вечерта бе прието солидно количество бира около 3-4 литра за период от 5-6 часа, което всъщност не се прави за сефте, често си пийвам бира. Никога не съм имал подобни проблеми, приемам големи количества вода и нямам проблеми със задържането, даже точно обратното мога да не пикая по-много дълго време и много рядко се случва да ставам нощем. Направо съм потресен, как не съм се пропудил. Единственото обяснение което си давам, за себе си е да съм сънувал нещо, но пък нямам спомен за съня си.
Не мисля, че е нормално за човек наближаващ 30, даже нямам спомени като малък да съм имал такива проблеми и постоянно ми е това в главата. Уточнявам не се натряскал та да не мога се събудя да ида до тоалетна, даже се събудих сам след 5-6 часа сън.

22.   Хомеопатичните лекарства помагат за проблеми както на психична основа, така и за заболявания- в тях няма нищо вредно, а даже напротив, при тях свръхдоза няма.