Споделена история от Здраве

Закъснява ми
Аз съм момиче на 13 години.... цикъла ми закъсня с 2 месеца, а не съм имала интимни контакти с момче. Искам да попитам на какво може да се дължи това.... Помогнете ми моля

Коментари

1.   Мило момиче, не „цикълЪТ“, а МЕНСТРУАЦИЯТА ти закъснява.

Цикъл е периодът между първия ден на една менструация и първия на последната менструация.

При момичета на твоята възраст е нормално да им е нередовна менструацията и цикълът им да е с различна продължителност, но мисля, че два месеца са прекалено дълго време.

Трябва да отидеш на гинеколог, няма да те проверява - спокойно, най-много да те прегледа с видеозон (като при бременните - виждала си по телевизията) за кисти и това е. Ще ти изпише хапче, за да ти дойде.

Можеш да изчакаш още месец, но ако не ти дойде - на лекар!

Лаура

2.   Здравей, да не би скоро да ти е дошъл за пръв път? Питам, защото когато ми дойде за пръв път тече много малко и само един ден. После ми дойде чак след половин година, но ако ти е дошъл за пръв път по-отдавна, тогава вече може да е проблем. Лаура е права, че на 13-годишните момичета е нормално цикълът да не е редовен, но 2 месеца вече е прекалено. На мен пък не ми спираше и отидох на гинеколог. Прегледа ме на видеозон и се оказа, че имам кисти. Изписа ми противозачатъчни, но от по-слабите. Най-добре отиди и ти на гинеколог, защото може и ти да имаш кисти и ако не се лекуват навреме, става опасно.

3.   А леле... защо толкова се притесняваш? Нормално е да ти закъснява на тази възраст.. А и какво като ти закъснява, голяма работа... ще стане ли нещо ако ти закъснее, пф Не разбирам, защо някои момичета/жени толкова се панират при такива глупости егати рофл
може да не съм права, но за себе си съм :)

Ж 14

4.   ОМГ за тези глупости ли се притеснявате? ! Не сте в ред, честно!

Ж 16