Споделена история от Здраве

Дали е грип?
Значи чомиче съм на 16. Вероятно въпросът ми ви се струва, но... Има ли вероятност да имам СПИН при положение, че не съм правила секс, нито пък родителите ми имат. Просто сега съм болна от настинка или грип-кашлица и болки в гърлото, силна хрема, веднъж за кратко вдигнах температура, но не много висока, леко ме наболяваше край ушите и преди малко си забелязах на едната ръка малки розови точици(не много). Може просто да ми е раздразнена кожата, често се случва. Но иначе точни симптоми на грип, обаче нещо се шашнах и се сетих, че началните симптоми са почти същите като на грипа и сега прочетох и много от тях съвпадат. Възможно ли е да съм болна от това?

Коментари

1.   Миличка, не се шашкай, не може да е спин, при липса на контакт! Това е някакъв дерматит, а вирусът отслабва имунитета и избиват различни симптоми. Спокойно!

3.   Изключено е да имаш спин.

4.   Не е спин със сигурност. Той се предава по полов път или ако майка ти има спин и ти го е предала, докато е била бременна с теб. Розови точици? Сърбят ли те? Пиеш ли антибиотик? Може да е алергична реакция от някое лекарство. Веднъж ми бяха изписали някакъв антибиотик, но дозата явно е била твърде висока, защото получих обрив по цялото тяло. Малки розови точици, които много ме сърбяха и даже без да ги чешам, се уголемяваха и разпространяваха. Наложи се да ме карат в бърза помощ в 1 през нощта, защото цялото тяло ми се изприщи. Кажи веднага на вашите. Аз прочетох после на листовката, че обривът е една от алергичните реакции, които може да се получат от антибиотика.

5.   Споко нищо ти няма