Споделена история от Здраве

Активия, застрашава ли здравето?
Исках да ви попитам дали в Активията не се съдържат някакви опасни съставки!
Много мои приятели ми казват, че е вредна, а единственият начин да ходя редовна до тоалетна е консумацията именно на това мляко!
Лошото е, че и един ден да не я ям коремът ми се подува и не ходя изобщо по голяма нужда...
Вие какво знаете за Активията?
Знаете ли други начини(без разхлабителни) чайове, плод или друга напитка... нещо безвредно, което действа?
Аз съм чувала за някаква гъба, но не знам подробности

Коментари

1.   Знаем, че е просто кисело мляко. При теб явно действа плацебо-ефектът - яж си го тогава, но ще ти кажа - всяко обикновенно кисело мляко има повече живи бактерии от Активия. Иначе, няма как да е вредна.

Яж храна, богата на баластни вещества - черен хляб, много плодове и зеленчуци, избягвай белия хляб..
Лаура

2.   Аз имам опит с Активията. Да е вредна незнам, не ми се вярва. Те Даноните са съмнителни обаче, макар да имам приятел работещ в Данон, който да казва че са най-добрите.
Същият ефект ще постигнеш ако ядеш повече плодове - по 1 кг на ден. Тествал съм - 1 кг плод дава ефекта на две Активии.

3.   Прясно мляко, кафе без захар помагат.

Lola

4.   Моя близка пие зелен чай, за да ходи до тоалетната. Не съм чула да й е навредил. Не мисля също, че и "Активия" би могла да ти навреди. Защо не пробваш с друго кисело мляко? Има толкова много марки. Препоръчвам ти био-кисело мляко.

5.   Дори не е кисело мляко, а млечно кисел продукт. Ако не го застрашава, със сигурност не го подобрява (здравето) Активия е пълна химия. Точка

6.   Обичам активия ^_^, не заради това с подутия корем ;д просто е вкусна :) И не, не застрашава здравето!

7.   Не е химия, аз си квася мляко сам, взимам прясно мляко от едни хора, сварявам го и след като изстине до около 40 градуса слагам активия и за 3-4 часа си става кисело мляко, ако няма живи бактерий няма как да стане, а и си пише на опаковката какви бактерий има.

8.   Не е опасна, хубаво е да я ядеш

10.   да знаеш, иди си направи чай от цвят от роза (розов цвят) ПОТЪРСИ в интернет как се прави, и го пии. безвреден е. ;