Споделена история от Здраве

Сърбеж и болки във вагината
Здравейте! От 2-3 дена се появи сърбеж във вагината ми, който с всеки изминал ден се увеличава. Реша ли обаче да се почеша усещам болка. Взимам противозачатъчни "Ясмин". Моля ви кажете ми какво може да бъде?

Коментари

1.   Може да ти каже лекар. Странно как се почесваш там, особено ако си на място сред хора, защото сърбежът едва ли се съобразява с това. Както и да е-това беше по-скоро шега. Може да е в резултат на някакво измиващо средство, ако си го сменила, на превръзки, на болестно състояние. Последното най-вероятно, без да съм лекар. Но едва ли е от противозачатъчните.

Ели

2.   Вероятно имаш гъбички. Жените лесно ги прихващаме. Във всеки случай иди на лекар. Ако имаш наистина гъбички, предписват едни вагинални таблетки. Освен това трябва да си подсилваш имунитета.

3.   Най-вероятно имаш гъбички. Иди на гинеколог, ще ти изпише хапче и за 1 ден ще се оправиш. Ако чакаш да ти мине ще стане по-лошо и само ще си удължиш агонията. Аз така направих. Мислих че ще си мине от самосебе си, но не стане. Чаках 2 месеца, завъдих и трихомони, размърда ми се цикъла, а то било елементарно лечението. Направо съжалявам, че не отидох веднага. Ако можех да върна времето назад, още първия ден щях да ида, ама нали съм си инат. През цял ад минах само защото не ми се даваха пари за доктор. После дадох повече за лечение. Не прави като мен, моля те. Аз никога вече не бих повторила грешката да чакам. А и още нещо. Не чети какво пишат по интернет, защото ще ти настръхнат косите. Направо ще те изкарат, че ще умираш, а това е нещо толкова безобидно и просто за лечение, стига да го хванеш в началото както си ти сега. Иди още днес ако можеш или утре и за една вечер няма и да си спомняш, че те е сърбяло и боляло, но ако не идеш, ще има да се мъчиш седмици, месеци, че и години, ако стане хронично. Това е моя съвет. Дано съм ти помогнала. И не се тревожи. Направо ти завиждам, че сега си се сетила да питаш. Аз търпях и все отлагах, баси патката дето съм. Отделно си поставях сама диагнози според статиите в интернет и се бях вкарала в филм, едва ли че умирам. А прегледа минава за няколко минути, дава ти рецепта. Отиваш, пиеш едно хапче, може и някое кремче да ти даде и на другия ден забравяш.