Споделена история от Здраве

Анорексия
Здравейте! Аз съм момиче на 15 години и имам ужасен проблем.. Мисля че страдам от анорексия.. Висока съм 1. 69 и тежа 44 кг.. Имам този проблем от малка.. Винаги съм била скарана с яденето.

Мразя храната.. Не обичам и да ям.. Не харесвам тялото си и мисля, че краката ми са дебели.. Сигурно звучи много параноично, но е така.. Когато ям в по-големи количества после изхвърлям всичко.. Ям много малко попринцип.. Не ям хляб нито месо.. Не ги понасям.. Често се случва след ядене да изповръщам всичко.. И накрая пак не съм доволна от теглото си.. Винаги ми се струва, че съм леко дебела.. Няма оттърване от това чувство..

Мислех си дали не се дължи на проблемите в живота ми и със семейството, но няма как, защото от малка съм винаги така.. Когато питам хората какво мислят за теглото ми и тялото ми реакциите са такива: Не ти не си дебела, но не си и слаба, така че няма защо да се притесняваш.. И всеки път като чуя нещо такова отново ми се иска да бъда още по-слаба.. Моля дайте някакви съвети.. Благодаря..

Коментари

1.   И аз съм пазила много диети и винаги си мислех, че съм по - дебела и трябва да отслабна... Не си струва... живей си живота, яж си каквото ти се яде и не мисли толкова за фигурата си - не тя е най - важното... остави тялото си да бъде таквоа каквото е.. Лесно е да гладуваш и да изглеждаш като Парис Хилтън, трудно еобаче да поддържаш женствено тяло

2.   Анорексията, както и булимията (която най-вероятно имаш)са психичен проблем т. е. хранителни разстройства на психическа основа, спадащи към неврозите. Анорексия едва ли имаш, тъй като ако беше това, то с годините щеше да се наблюдава спад посока надолу в килограмите ти. Но е доста вероятно да става въпрос за булимия. По правило хората, страдащи от булимия първо преяждат, а след това повръщат изяденото. Не пишеш дали при теб има такъв момент с преяждане, но както казах - това е по правило. Може да има изключения. Независимо обаче за какво точно става въпрос, проблемът ти е на психическа основа, защото ти не си дебела, просто възприемаш себе си така, а това е проблем. Потърси специалист, с който да поговориш по този въпрос, а не разчитай на съвети тук - те едва ли ще ти бъдат от голяма полза. Не се плаши, това не означава, че си луда. Просто имаш проблем, който явно не можеш да решиш сама. Успех!

П. С.

3.   Едно ще ти кажа:спри да се влияеш от хорското мнение, ако ти се чувстваш добре, ако когато се гледаш си горда от себе си, от това което си постигнала(предполагам си отслабнала) значи трябва да си щастлива и спокойна :)

ПП:Не вярвам, че мразиш да ядеш и че не ти доставя никакво удоволствие, това може да го каже само човек, с комплекси и параноя на тази тема. Съжалявам.

4.   По добре спри да мислиш така, ти просто си внушаваш че си дебела. По добре мисли че има много дебели момичета който си мечтаят да са като теб, и че ако продължаваш с това ще се разболееш а АКО НЕ СИ ВИЖДАЛА АНОРЕКСИЧКИ РАЗГЛЕДАЙ МАЛКО СНИМКИ И КЛИПОВЕ В НЕТА!!! можеби ще се осъзнаеш, защото тогава ще заприличаш на един грозен скелет косата и миглите ти ще капят всеки ще те гледа с жал и ще стой на страни от тебе и тогава ще страдаш ацки много!!! Ще бъдеш сама и ще плачеш по цели дни и нощи а семейството ти ще страда покрай тебе. Мила помисли над думите ми и се храни поне по-1, 2 филйки на ден ако не харесваш месо яш млечни продукти, сирене, яйца, мляко и всякакви такива неща храни се добре и здравословно а ако те истрах че ще напълнееш почни да тренираш нещо примерно 1, 2 пътя в седмицата тичай или ходи на тренировки някаде... така 100% ем ще се храниш добре и няма да се разболееш ем няма да пълнееш. Ако трябва иди на лекар и се консултирай... дано съм била полезна въпреки че пиша неграмотно ;дд.
Момиче на 15 ;]].

5.   44 килограма даже са ти малко и аз сам толкова и все ми викат колко много съм слаба, че трябва да понапълнея още и щом ти казват че си добре, значи наистина си добре ти какво искаш да отслабнеш още и да ти се личат кокалите и костите ли