Споделена история от Здраве

Потта ми мирише ужасно
Моят проблем е следният: от около 2 седмици усещам да се потя много и потта ми мирише отвратително. Поне аз си я усещам така.
В момента съм отпуска цял месец - чистя си натрупаните отпуски. Но другата седмица ми предстои да се връщам на работа, а ме е страх, че колегите ще усещат миризмата ми на пот.

И друг път съм се потила, но никога не съм воняла така. Не знам какво ми става. Просто не мога да се понасям. Мъжът ми казва, че ме усеща само ако се доближи до мен, но аз имам чувството, че овонявам всичко около себе си.
Има ли някой с подобен проблем?
Забравих да кажа, че съм много чистоплътна - къпя се всеки ден, мия се под мишниците и т. н.

Коментари

1.   Защо не използваш дезедорант против изпотяване.. Всеки има този проблем

2.   И аз съм така напоследък. А съм алергична към дезодаранти с анти-перспирант. И не знам какво да правя. Ще следя темата. Успех и пиши. :)

3.   Трябва да се пие повече вода. Когато се пие над два, три или четири литра вода на ден, няма опасност за подобен проблем.

4.   Чувала съм, че може да се дължи на няколко неща - лекарства, болест или пък заради натрупаните токсини в тялото(от различни храни). Така че, ще е добре да се консултираш с лекар. Успех

5.   Ползвам одорекс и сам доволна, дори не се потя пробваи...

6.   Вземи си някакъв продукт за пот, виж в чичко гоогле. А иначе за пот под мишниците-използвай рол он. Носи си в чантата рол он и си го мажи на всеки час по-много. А за тялото изпозлвай дезодоранти, пръскай се с парфюм и така. Успех

7.   Носи си по едно малко пърфюмче и дезедорантче... аз така правя като съм на училище!

8.   Може би е добре да се консултираш с кожен лекар.

9.   Използваш дезодоранти/рол-они и такива неща, нали? Веднага след баня и докато не изсъхнат мишниците не си обличаш дрехите, нали?
Ако и това не ти помага, отиди на лекар. Не мисля, че е нормално. :)
Не ти помогнах особено, ама ти казвам да не се притесняваш. Щом работиш, значи не си тийнейджър, демек работиш със зрели хора, обясни им, ще те разберат. Нали сме хора..
Горе главата!

10.   Здравей! Ох и аз имам същия проблем от около месец.. направо откачам всеки ден се къпя.. после чиста с мокри кърпички после мажа с крем и дезодорант.. направо ужаасс... не се издържаа..

11.   Правиш ли редовно секс? Може да е на хормонална основа. Казвам го, защото съм чувала за такива случаи

12.   Ми купи се на рол-он. Няма значение и по 2 пъти на ден да се къпеш пак ще миришеш. С един рол-он, даже по-добре сух, нямаш никакъв проблем. Купи си на Нивеа-инвизибъл.

13.   Чувала съм за детоксикираща диета и казват, че много помага... За нещастие не съм я правила, но до колкото помня не беше изобщо тежка... Не я помня, така че потърси в интернет - срещала съм я по форумите... Съжалявам, че не мога повече да ти помогна... Успех! :)

14.   Един мой колега беше така, но с малката разлика, че самия той не се усещаше... а като влезеше в съблекалнята да се преоблече още преди работа... всмърдяваше я сялата, няма да казвам какво беше положението след смяната ни ;( Така че горе главата, не си само ти, има и по-лошо. Опитвала ли си с дезодоранти, roll-on или и аз не знам какво...?

Честно казано е ужасно жена да мирише лошо, поне за мен. И да уточня, че не искам да те обидя по абсолютно никакъв начин!

NoBody

15.   Ами да си чувала за дезедоранти например? !

16.   Ами да си чувала за дезедоранти например? !

17.   Може да имаш проблем с бъбреците. Отиди на лекар и си пусни изследвания-кръвна картина, урина. Щом от известно време си започнала да се потиш така обилно, може да има проблем, който не е само козметичен.

18.   Пробвай със спрей ОДОРЕКС ДЕО. На мен лично много ми помогна.

19.   Точно от одорекс, който спира потенето и аз го ползвам, минималната влага, която се появява вони зверски. Без одорекс се потя, но не мириша. Ако не ти е проблем мокрото, ползвай ролончета, които не спират влагата, а само убиват бактериите. Аз ползвам цитросепт, който е за много други неща, по една капчица под мишниците и по другите гънки на тялото и е чудесно. Но така или иначе трябва да се търси причината и ако един лекар не те приеме насериозно, продължавай да търсиш друг, който ще ти помогне.

20.   "Да си чувала за дезодоранти? " Дран-дран, момичето има някакъв здравословен проблем. най-добре се консултирай с лекар.

21.   Аз не съм чул човек, който да се храни здравословно и да ходи по голяма нужда 2 пъти дневно да мирише. Както и не съм чул дезодорант, който да може да скрие мизериите, които човек има в червата си. Потта мирише, защото тялото вече не смогва да изхвърли боклуците, които се трупат из червата.... Ядене на меса, на бързи храни, непиене на вода, нередовно изпразване на червата (минимум 1 път дневно, а при 3 хранения задължително 2 изхождания) - това всичко води до замърсяване на тялото и съответно смрад.

22.   Имах подобен проблем, мина от само себе си тогава (междувременно се спасявах не с дезодорант, защото той влошаваше нещата, а с дезинфектант), но се оказа, че това е било признак на интоксикиращ се организъм, като сега, една година по-късно имам къде къде по-сериозни проблеми с миризма, но не на пот... Всичко е заради дълги години неправилно хранене, застоялия живот, който съм водила напоследък и стреса, които са довели до увеличение на кандида- в червата, а след време и на замърсяването на целия организъм. Сегя чистя. Храня се със зеленчуци, кисело мляко, пия повечко вода и игнорирам дразнителите. Това е моят съвет- по-здравословен живот и минимум излишни "приятели". Прочетете повечко за кандида в червата и ще видите за колко много неща са виновни боклуците, с които ни хранят. Да сме всички здрави дано!

25.   Аз съм така от месец. Веднага щом се изпотя и замирисва, а никога не съм била така. Винаги съм ползвала ролони, но последният е на нивея. Дано е от него. Никога не бях си купувала на нивея, а други марки.

26.   Явно е здравословен проблем
По принцип миришат гъбичките, които се развиват по кожата заради проблема.
Докато намериш решение, къпи се със содена вода.
Содената вода би трябвало да не позволява на гъбичките да паразитират на тялото ти.

27.   А, да и това с дезодорантите е най-голямата глупост.

Или пък тия, дето се раздват, че не се потели.
Човек трябва да се поти и потта трябва да ухае на здраво, когато човек е здрав.

28.   Коментари 21 и 22 вече са обяснили защо се получават лошите миризми от тялото, излизащи с потта. А аз ще ви предложа и лесно решение.

Първо: Трябва да се прекрати лошата практика с приемането на образуващи рак, Алцхаймер и всевъзможни други болести полуфабрикати (маргарини, газирано, пастет, вафли, свинска мас, кренвирши, солети, майонеза и т. н. ). Ако цените собствените си здраве и живот, послушайте този съвет!

Второ: Ето ви един бърз списък с какво бихте могли да се храните, избягвайки горните отрови:

- Вода, задължително пречистена през филтър за вода (повечето от купешката минерална или изворна вода е фалшификат и всъщност е обикновена чешмяна вода, пълна с микроорганизми, нитрати, соли, мазут, калций и наслагвания от остарялата водоснабдителна мрежа);

- Прясно мляко, кисело мляко, сирене и кашкавал от частен производител на село или поръчани от проверени мандри (например от мандра "Фермер", в краен случай и кисело мляко "Димитър Маджаров");

- Български плодове и зеленчуци (с предимство тези, които на вид са близо до разваляне - това е ясен признак, че не са наблъскани с химикали и не са ГМО сортове, отгледани в оранжерии с вода с отровни минерали, вместо в почва);

- Варива (боб, леща, нахут, ориз);

- Овесена каша с канела, подсладена с кафява захар или стевия;

- Ядки от кайсия (съдържащият се в тях Витамин B-17 е силно лекарство срещу рак! ) и орехи;

- Мед;

- По два пъти на ден по чаена лъжичка сода, разтворена в гореща вода с мед (също силно лекарство срещу рак! );

- Яйца (бъркани с нарязани чушки или варени);

- Гювече, мусака и каквото още се сетите за приготвяне;

- Домашно приготвени хляб, пица, сладкиши и курабийки, също подсладени с кафява захар или стевия (но като цяло избягвайте или силно ограничете употребата на тестени изделия);

- Използване на лимонов сок вместо сол (повечето ястия се овкусяват по този начин още по-добре, отколкото го прави солта);

- Лютеница, сладко, конфитюр и мармалад от проверени производители (например шипков мармалад "Детски спомен").

Виждате, че не е толкова трудно да спрете задръстването на тялото си с вредни за здравето ви отрови. Сторете го и лошо миришещата пот почти сигурно ще изчезне до броени седмици.

29.   номер 28, ако спазваме това пак може да се разболеем, не се сети защо, нали? Защото въздухът е толкова мръсен, че ранната смърт е вероятна!

30.   Номер 28 съм. Номер 29, след като ние хората знаем колко вреден е въздухът за здравето ни, защо тогава допълнително да си скъсяваме живота, излагайки се и на други видове отравяне на нашето тяло, и то вътрешно? Думите ти ми звучат твърде примиренчески и отчаяни. Напротив, именно това е стимул за всеки разумен човек още повече да наблегне на опазване на своето здраве.

31.   Имах предвид, че като искате здравословен живот, ходете на село или в планината в изолация, в града няма да стане - уникално мръсен въздух и негативна енегрия. Аз бях доста усърден в практикуването на здравословния живот, обаче няма ред в смъртта. Доста хора нямат вредни навици и умират млади.
Имам шеф на 66г., изглежда млад, як, жизнен, води активен начин на живот - почивните дни е на вила в планината или на морето с лодката си на риболов, бачка и много ремонти за себе си, гони мацките и има мерак. Този човек от 40 години пуши, яде доста тлъсто месо и пържено, не знае какво е постно ядене, пие от студент до сега, всяка вечер по две три бири и две три ракии. Трябваше да е 100 кила и умрял вече. Какво ще коментирате за него?

33.   Здравейте, докато бях млад никога не съм усещал миризма независимо че винаги съм се потял обилно но от няколко години на сам щом се изпотя на момента започвам да усещам моризма. Според мен се дължи можеби на метаболизма ми, който с годините се забави значително. Решавам проблема чрез периодично забърсване със спирт. Дано съм ви помогнал.

34.   Проблемът е именно тъпото и упорито постоянно миене. Това е изключително ВРЕДНО. Ако не си сменила рязко диетата, то тогава си си повредила кожата и жлезите с това ненужно миене. Опитай да се натъркаш хубаво със сода под мишниците и виж дали пак ще мирише лошо от там. Ако спре - значи е на бактериална основа и нямаш големи проблеми. Ако и след содата смърди обаче може да са гъбички - те обожават мокри и топлични места и затова изходът пак един - намаляваш мокренето.

35.   Потта в състав е вода и минерали. Бактериите по кожата са тези, които причиняват миризмата. При къпане втривай сода за хляб под мишниците си, содата за хляб има свойства на чистач и обезмирисител. За трайно справяне с проблема е нужна и добра диета, ние миришем на това, което ядем. Вкусът на телесните ни течности се определя от диетата ни.

36.   Може просто да е от дрехите ти, а не от теб. Аз имах такъв проблем и си мислех, че е от мен. Обаче се оказа че имам няколко блузи предимно от изкуствена материя които не знам защо не могат да се изпират добре като останалите. След изпиране не миришат на нищо, но попадне ли малко влага в тях например при най-малкото изпотяване, се разнася гадна миризма на пот. Да не ти казвам как жестоко са ме излагали щом седна някъде и ми се запари гърбът примерно. Не мога да си намеря място от срам. Никакъв препарат не може да ги изпира както трябва. Единственото решение е цялостно здраво отъркване със сапун за пране и изпиране в гореща вода. Мириши дрехите си като ги гладиш. Като се навлажнят от парата, намирисват ли и най-малко на пот, значи е от тях проблемът и ще ти направят много кофти номер два часа след обличането им.

37.   Авторката да беше казала поне на колко години си. Докторите преглеждат пациентите щателно и пак не могат да поставят диагноза, а ти тук "Потта ми мирише-какво ми е? ". Доста повърхностно. Българка ли си!?

38.   Детоксикация на организма и продукт за подмишници!

Повечето храна, която приемаме е пълен боклук. Благодарение на нея задръстваме тялото си с какво ли не.

Аз през 3 месеца детоксикирам организма си с прием на алое вера и се чувствам страхотно. В пъти по-бодра, по-свежа, по-лека дори и с подобрено храносмилане.

За подмишници НЕ ползвай продукти, които съдържат алуминиеви соли, защото те запушват порите като предотвратяват изпотявавето, а това е основна причина за образуването на рак на гърдата.
Ползвай изцяло натурални продукти за подмишници, които освежават, без да запушват порите.
Пий много вода и се детоксицирай, за да изчистиш цялата натрупана мръсотия в организма.