Споделена история от Здраве

Прегърбена съм
Здравейте! Аз съм момиче на 16 години. Тъй като от 3 години насам, съм непрекъснато на този компютър, съм доста прегърбена (преди това нямах този проблем). От няколко дни сядам по-рядко пред компютъра и се опитвам да стоя и ходя изправена. Искам да ви попитам, дали ще има ефект или е вече късно...? Също така, ако не е твърде късно, може ли да ми кажете по какъв начин да се избавя от този проблем. Много е неприятно и ще съм ви благодарна, ако ми помогнете.

Коментари

1.   Ммм... имах една позната, която също беше изгърбена. Ходи на нагревки и прави едни упражнения(не помня какви)и има промяна. Тя отиде на лекар и той и каза да прави това... Така, че моя съвет е да идеш и ти на лекар.. Дано съм помогнала (:

2.   Принципно има специални упражнения. Дано обаче не си закъсняла за тях, защото 3 години не е малко време ;)

3.   Можеш да си вземеш по-добър стол за компютъра ти или ако нямаш възможност си слагай възглавница зад гърба си и се облягай на нея, за да не стоиш прегърбена :)

4.   хубаво е първо да отидеш на лекар!
той ще ти каже най-точно дали това е от седене на компютъра или просто още от началото не си ходиш както трябва!

5.   Ами все още не е късно, макар 3 години да са бая време. Като за начало се консултирай със специалист по гръбначни изкривявания или както се казва, за да ти препоръча какви упражнения да правиш или да пиеш витамини някакви предполагам. И гледай да се сещаш да си изпъваш гърба, когато седиш или ходиш. И не на последно място започни да тичаш във фитнес, градинка или парк. Това наистина ще ти помогне много. Спортът помага за всичко особено бягането.