Споделена история от Здраве

Често боледуване
Здравейте проблемът ми, е че боледувам прекалено често.. поне 1 път в месеца и вече ми омръзна.. Лекарката ми каза, че ми трябва имуностимулатор и ми предписа такъв, който да пия 20 дни.. но само за 10 дни опаковката струваше 50лв. Купих си само за 10 дни..
Някой може ли да каже добър имуностимулатор, от който е доволенн, на добра цена.. защото 100лв определено не мога да отделя..
Благодаря ви.

Коментари

1.   Добре е да пиеш билкови чайове - например лайка и зелен чай. Ако не, тогава остави всичко да се оправи от самосебе си.

2.   Купи си мултивитамини, сбор от витамини, това се сещам като по-евтино.

4.   Причината наистина е в слабата имунна система. Имуностимулаторите са винаги скъпи и изискват продължителен прием- 3-6 месеца. От по-евтините са тези на Борола. Но са относително евтини. Можеш да опиташ с хомеопатия, но трябва да отидеш на лекар, който се занимава с такъв тип лечение. Със сигурност ще има добър ефект. Добър ефект имат и японските гъби, но и те са безумно скъпи. Другите средства ги знаеш сигурно-клеева тинктура, пчелно млечице и женшен. Но със сигурност поне за три месеца ще ти е необходим имуностимулатор, а впоследствие можеш да продължиш с хомеопатия.

Ели

5.   Клеева тинктура, екстракт от ехинацея на д-р Таис, сироп от черен бъз... по-евтини са от Изопринозина, дето вероятно са ти го изписали, но и те пари струват, и трябва да се приемат месеци.... Храниш ли се добре? приемаш ли достатъчно белтък, плодове и зеленчуци? Ако нямаш хубава, качествена храна, можеш да пиеш имуностимулатори до посиняване, слабо ще ти помогнат! Ако не спортуваш, запиши се на някакъв спорт, не за постижения, за раздвижване и подобряване на кръвообращението, също засилва имунната система. Можеш да опиташ и със закаляване-обтриване или обливане със хладка, постепенно до студена вода, всеки ден. Повече на слънце и въздух излизай през деня. Съветите са простички, но не е лесно да се спазват. Със сигурност ще помогнат, няма да навредят. Успех:))

6.   Аз имам същите проблеми непрестанно боледувам, през 15 дни. Постоянно кашлици, температури, работодателят ми вече вдигна ръце от мен. И не знам какво се случва та най-малкия вирус да не преборвам. Може би понеже не ям, искам да отслабвам уж( студентска му работа)... Освен това съм и пушачка, с една дума ине се пазя много, но съм така от началото на 2014 така тругна годината за съжаление. Мисля да си пусна кръв и да пробвам с Женшен.. Моля ви дайте идеа?

7.   Пробвай с настърган джинджифил, смесен с мед - равни количества. Взима се по една чаена лъжичка на ден. Ако не намериш пресен корен, купи си на прах. Друго - абсолютно нетрадиционно - в ютуб има Rife frequencies. Това са честоти на звука (чува се само шум, слуша се на слушалки), които убиват болестотворните микроорганизми. Слуша се по 15 минути на ден, търси "Rife frequencies - mini cure all". За повече информация - виж Гугъл за честотите на доктор Райф

8.   Здравейте! И аз имам проблем! Непрекъснато ми е студено и за да се стопля пия всякакви лекарства за загряване, а не пия ли, става още по-страшно! Веднага съм болна, болки в гърлото, хрема, после кашлица и синузит! Пия постоянно някакви лекарства и това не се издържа вече Духне ли ме малко вятър, край!? Дайте съвет какво да направя, моля!

9.   Темата е стара, но дайде идеи , как да намаля настинките?

10.   Скоро и аз пуснах такава тема. Същата работа съм. И според мен , боледуват чувствителните и притеснителни хора. Емоциите разболяват. Телевизия не гледам отдавна , а сега реших и четенето да спра за известно време. Тази нощ прочетох , че свекървата на една позната е с ковит в Испания и.....ме сви стомаха . Разстройство. Гастрит , колит , настинки .....е омръзна ми. На теория много знам , ама ветре някъде в мен , не мога да се справя. Моите приятелки се чудят какъв човек съм. Те не боледуват , а и много бързо се оправят. Едната само за миг да си помисли колко пари трябва да даде в аптеката , не само оздравява ами и се подмладява. Ето , това са емоциите.