Споделена история от Здраве

Имам плоски стъпала, но много обичам да тичам
Имам плоски стъпала и съм асматичка. Но много обичам спорта и да тичам. Но това ми пречии... винаги ще бъда назад, никога няма да бъда като другите ;( не знам и аз какво да правя. Да спортувам или не ;s Моля, дайте ми някакъв съвет...

Коментари

1.   В Интернет ли трябва да питаш за това? Говори с лекар, начетен ортопед, който ще ти вземе мярка за ортопедични обувки, с които да тичаш. Консултирай се и с пулмолог относно астмата. Умереният спорт може да я подобри! Но само под лекарско наблюдение!

2.   "винаги ще бъда назад, никога няма да бъда като другите" Това ли е проблемът? Искаш да се състезаваш ли? А не е ли най-доброто решение да си тичаш (спортуваш) съобразно собствените ти възможности? !

3.   Спортувай! Целта при лечението на астма е човек да не бъде ограничавам от заболяването в каквато и да е свера от живота му, поради което трябва да се намери оптималното такова за конкретния индивид. Иначе плоските стъпала се лекуват. Полезно е човек да ходи бос има и ортопедични стелки, които коригират свода на ходилото-успех и не се отчайвай-напротив!!!
:)

4.   Ти си дюстабанлийка, и баба и най-добрият ми приятел страдат от това, а той е футболист, той го преодолява така : купи си специални стелки и ги носеше ВИНАГИ, дано съм ти помогнал....

5.   Здравей, преди години бях като теб. Разликата е, че аз се радвах, защото се освобождавах от физическото. Все пак правех, каквото ми беше казал лекарят - носех специални стелки и правех някакви упражнения за стъпалата( повдигаш се на пръсти и задържаш). Ии явно това ми помогна, защото сега са ми нормални стъпалата :) Между другото съм чувала, че помага и ходенето по пясъка! :) Пожелавам ти успех. Просто бъди упорита и ще постигнеш желанието си :)
Я.

7.   Ходи боса, колкото можеш повече. Търси обувки, които са широки отпред и с тънка подметка. Нека имат достатъчно място, включително поне половин палец място пред голчмия пръст. Тази свобода на краката ти ще накара мусколите им отново да работят и така мускулите ще се развиват. Костите не могат да бъдат променени, но като се развият мускулите ти, стъпалата ти няма да са така плоски. Колкото до астмата, трябва да се косултираш с лекар какво можеш да правиш.
Лола