Споделена история от Здраве

Странно нещо със стомаха ми
Здравейте. От близо 2 седмици и половина може би и повече, имам някъкво странно усещане в стомаха.
Примерно когато съм легнала и усещам, че сякаш нещо в стомаха ми пулсира (трепти, мърда ;дд) от горната понякога долната част на стомаха или от страни (различно).

По-принцип не се храня много здравословно и повечето съм на сухи хранни (в момента пак го усетих;дд) Чуството не е продължително, а е за мик просто за секунда сякаш нещо ме боцка, но не ме боли и изчезва.
Възможно ли е да е от нездравословно хранене?

А за бременност малко се съмнявам, защото ми идва всеки месец. Също така от време на време имам болки в стомаха, а преди 5 мин. имах болки около пъпа... болката беше леко остра, но не продулжи много дулго.

Моля ако някой от вас е имал такива проблеми и са усещали това в стомаха си нека сподели с мен. Много е важно за мене, а на лекар не мога да ида (др причини). Моля дайте ми някой съвет, благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Това което изпитваш е начален стадии на гастрит, който се получава от нездравословно хранене и заседнал начин на живот. Вземи мерки защото ако стане по сериозно е трудно лечимо. Яж повече плодове, зеленчуци, супи и се движи и разхождай.

3.   Не трябва да ядеш пържено, нито шоколад, нито никакви тестени храни. Сутрин закусвай мляко с банан и наблягай на супите без подправки.

4.   От афторката: Мерси за информацията.

5.   може да е от любов

6.   Аз съм момче на 10 и на мен ми е ставало така.. Не знам какво е но понякога е надолу, отстрани и така, даже понякога сърцето, когато тупти силно достига чак до корема.. А и съм забелязал, че на местата където понякога ме боцка има малки топки! Това проблем ли е?

8.   Това е заради пулсирането на коремната аорта.
Много хора усещат тези пулсации-предимно хората с малки килограми.

д-р Анонимна

9.   А от нещо да си се погнусила скоро?

12.   здравейте,
и при мен е същото усещане от около
седмица. Много се притеснявам защото се съмнявам да съм бременна цикълът ми идва редовно и продължителността му е дълга. на какво може да се дължи това трептене, пулсиране или нещо подобно в корема.

13.   Здравей ако е около пъта-когато лежи по коем е нормално да се усети пулса в коремната област. А другите болки режещи и сякаш някой те ръга - са от гастрит- ако не ядеш правилно и стоиш гладна може и сплитане на червата да полуиш.
започни да ядеш здравословни неща, без пържено и мазно. Отиди на доктор!

14.   Здравейте, от около месец усещам някакви движения от дясната страна на корема, все едно има бебе. Започнах да мисля че съм бременна, но правих три теста и те бяха отрицателни. Цикъла си ми е редовен и не знам какво да мисля.

15.   Хора, не сте бременни. Пулсирането е от не добро смилане на храната. Аз съм на 21 имам гастрит и helicobacter pylori. Така че спокойно. Не е нелечимо. Всичко е до храненето. Много е важно да не се задръстваш. или токсикираш. Просто се сложи на кратка диета (не за отслабване) и се храни с неща, които не ти дразнят стомаха /корема :) успех

16.   Здравейте, аз също от скоро усещам това пулсиране в корема. Като по-малка (сега съм на 18) се разболях от гастрит, след това правих много строги диети и ми се влоши дебелото черво. Освен туптенето в коремната област, имам и болки. Дали е възможно отново да имам някакви проблеми от диетите с червата ?
Благодаря ви, лека вечер :)

17.   Здравейте, от две седмици имам проблем с корема си и вече незнам какво да правя или да си мисля усещам някакво движение ту от дясно ту от ляво идва ми редовно и то доста обилно, правих си тест - отрицателен, ходих на лекар вътрешни болести направи ми ехограф каза ми, че не съм бременна и че съм била с обърната матка и уж всичко ми е на ред а това движение не спира или по точно нещо като стягане на мускулите, някой може ли да ми каже нещо по въпроса

18.   И аз от известно време имам нещо като топче в корема около пъпа и като го натисна к мърда нагоре-надолу. Аз съм на 17 години и започвам да се плаша, а като кажа на майка ми тя ми казва, че това си са червата... Моля някой за съвет какво да правя :(

19.   Здравейте, аз също чувствам спазми ниско в корема понякога по средата друг път от ляво или дясно. Имам хормонални проблеми, цикълът ми е абсолютно нередовен от самото му начало от 3 месеца не ми е идвало. Не може и да съм бременна секс също не съм правила близо от 4 месеца.
Притеснявам се какво става с мен а вече съм отвратена от лекари и гинеколози.

20.   здравеите казвам се невенка на 44 години съм от преди три месеца
почувствах много силна режеща болка във дясно под ребрата но беше еднократно и не обърнах внимание след един месец при навеждане отново ме сряза на същото място след още един месец
болката пак се повтори но вече започна всеки ден да ме боли постоянно отидох при личната изпрати ме на ехография нищо не ми откриха сега ме изпращат на изследване за рак на дебелото черво някои да ме посъветва

21.   Невенка, преди 6 месеца и аз получих такава болка под ребрата. Като с нож. След няколко часа вече не можех да дишам и място да си намеря. Сока от стомаха се излива в коремната кухина и наступва химично и бактериологично отравяне. Наложи се животоспасяваща операция. Оказа се че имам спукана язва. На 33 години съм. Гастрит имах от около 13годишен. Обръщайте си внимание на стомаха

22.   От 3 месеца и аз съм така- сякаш нещо се движи, обилно ми идва и продължително-по 10 дена, че и повече. Подут ми е стомаха, нещо се движи, не съм бременна, понякога високо, под ребрата тъпи болки, а корема ми се подува и не зная какво да правя. Моля за съвети.

23.   Здравейте. От една седмица вече имам странни усещания в стомаха от вида на спазми и трептене. като че ли са газове. веднага след това усещане. усещам един по силен удар на сърцето. нещо като лека аритмия. някой ако знае какво е или му се е случвало да сподели и опасно ли е. благодаря.

24.   Здравейте аз съм на 22г. и също имам това усещане за трептене в стомаха, също така се вижда самото трептене в горната част на корема, родих преди 1г. и 4м.. Помислих че може да съм бременна, но менструацията ми е редовна.. Каква може да бъде причината за това трептене..? Благодаря предварително.! :)

27.   Здравейте на 17 съм и аз съм така от 2 дни, но и преди ми се е случвало, но не беше толко силно усещането и аз ям само сухи и нездравословни храни , моля ако знаете от какво се получава това тупкане (пулсиране) пишете.

30.   Здравейте!!!
На мен ми се е случвало все едно нещо ме боцка (на 13 съм)!!!

Незнам но и на моята приятелка която е на 14 и се е случвало!!!

Незнам какво е това!!! Може ли някой да ми каже!!!

32.   От нерви е

35.   Здравейте искам да помоля за съвет нещо страно става със коремат ми чуствам че ми полсира все едно има бебе. Не мисля че съм бременна стомахат ми е мек правих 3теста отрицателни. Малко ми е претиснено да кажа но не съм ходила по голяма нужда. Моля за помощ