Споделена история от Здраве

Преглед при гинеколог
Здравейте, предварително се извинявам, ако има създадена такава тема, но все пак исках да Ви разпитам.
Как протича прегледа при гинеколог?
При вас как е минал първият преглед? Като цяло всякаква информация ще ми бъде в плюс.
Благодаря.

Коментари

1.   Стандартен преглед при нов гинеколог за жената - няколко въпроса от рода на кога е била първата менструация, на колко време, бременности, раждания, проблеми и други такива. Но явно на теб ти е за първи път.
Предполагам прегледът при теб ще протече по следния начин, ако водиш полов живот - стандартните въпроси и преглед с вагинален ехограф и цитонамазка (вкарва се във влагалището една четчица и се остъргват клетки от шийката на матката). При внимателен лекар няма да усетиш никакъв дискомфорт, защото и двете процедури се правят с овлажнител върху инструментите, които не са някакви големи. Цитонамазката е малко по-неприятна от ехографа, който е като все едно един пръст да ти вкарат във възбудено състояние, извинявам се за образното описание.

2.   ХАХ номер 1 ме съсипа от смях :Д цитонамазка се прави по желание на пациента... ехографа не бих казала че не усещаш нищо явно си "разработена" и ти не усещаш, но по принцип си се усеща не болка, но неприятно чувство... там отдолу :( общо взето си е просто преглед нищо особено и един съвет когато гинеколога ти вкарва ехографа не си стягай краката... бъди напълно отпусната така прегледа ще мине много по-гладко :) успех

3.   Влизаш и ако си непълнолетна (съдя по това, че ти е а първи път), най-вероятно някой те придружава. Пита те какъв е проблема, пита те неща свързани с менструацията ти и т. н. След това те пита дали искаш въпросния човек да остане или да излезе и след като излезе (или остане) те пита дали водиш полов живот. Ако си девствена, те преглежда само с видеозон. Нататък, зависи от проблема, но това е за профилактичния преглед. Гледа дали всичко е наред с цикъла ти, дали имаш някакви образования (кисти) и т. н. Може да те разпитва и неща свързани със сексуалния ти живот. Не е страшно. :)

R. A. H

4.   А колко струва прегледа без направление.. и цитонамазката не е включена нали?

5.   Зависи къде отидеш. Между 20-50 лева някъде.

6.   Ау, номер 2 - що така грубо? ! Опитах се да бъда максимално конкретна без да плаша момичето. Не съм казала, че ехографа е най-приятното чувство, но предвид, че аз съм с много нисък праг на болка - ами той специално не ме боли. А ехографа може би е по-дебел от мъжки пръст, но със сигурност е по-тънък и от най-тънкия мъжки атрибут, а освен това се преглежда и с лубрикант. А за цитонамазката - добре е всяка жена, която води полов живот и независимо от възрастта й, да си я прави веднъж годишно.

7.   Това е много неприятно и унизително чувство за жената. Поредното, което напомня, че мъжете си живеят живота, а ние трябва да правим какво ли не с нашите женски проблеми. На стола се чувстваш притеснена и винаги усещането е гадно- някой непознат да ти разтваря онази работа и да бърка в нея- на кой нормален човек би му харесало това? Завиждам на мъжете, че не им се налага да преживяват това

8.   Xaxa! Номер 7, ти ме уби :) Така е, не е приятно и си е доста гадничко по отношение срама, но пък и мъжете си ходят при уролог и на тях им се налага да си смъкват гащите :) Само си представи какво става ако се налага да им вземат секрет.... Дори ние май сме облагодетелствани.
Авторке не се притеснявай, няма нищо страшно или болезнено- стандартни въпроси, на които трябва да отговаряш честно, за да може лекарят(ако има проблем) да намери най-правилното решение, ехограф и (евентуално) цитонамазка.

9.   А замисляли ли сте се мили дами колко е приятно на мъжете да им проверяват простатата с пръсти отзад на Г поза?