Споделена история от Здраве

Свръх страх от гинеколози
Здравейте: Предполагам, че за повечето от вас ще е доста смешно и налудничево, че имам огромен срах от този вид лекари. Семейна съм от 5 години, и скоро разбрах че съм бременна, което ме радва. След два дена ще ми бъде първият контролен преглед, а това ме ужасява. Самата мисъл, че може да ме преглеждат, че ще ме боли или изобщо че ще ме ровичкат, това ме побърква. Преди години, когато за първи път ходих, от страх припаднах и от тогава не съм стъпвала повече. Искам да попитам, някой знаели как протича първия преглед по време на бременност, какво точно се прави. Задължителен ли е вагинален ехограф, или може и само със коремн ехограф?
Благодаряви предварително.

Коментари

1.   Няма нищо страшно, ехографа е най-безболезненото нещо.
Не се притеснявай излишно, дано да имаш безпроблемна бременност
И леко раждане, което предполагам от страх, ще бъде секцио.

Елито

2.   Чудя се какво ли ще става като това малко ембрионче блъска маточната ти шийка за да се роди след девет месеца...
Стегни се, голяма жена си... а прегледът при гинеколог не боли, изобщо!
Ж. 23

3.   Не боли по скоро е не приятно но няма начин

4.   Обикновено е толкова кратък, че докато се уплашиш, вече е приключил. Наистина, голяма жена си, дете ще раждаш, недей така! Какъв пример и каква смелост ще му даваш, ако припадаш по лекарските кабинети?

5.   Не се притеснявай, няма нищо страшно или болезнено. Неприятната част е да се довериш на човека и да пребориш срама. Дамите са прави, голяма жена си :)

6.   Вие пък какво сте седнали да давате акъли? Ами и за мен по-неприятно нещо от този преглед няма. И какво като съм жена- да не би да е приятно да ти бъркат в оная работа и с пръсти и с инструменти. По-отвратителен преглед не съществува- хем ти е неприятно, хем унизително, хем да, може да има болка.