Споделена история от Здраве

Oтносно кръвната група
Aз съм 0 отрицателна, а жена ми е Б положителна.
какви групи биха могли да съществуват за децата ни.

Коментари

1.   0 и В, положителна и отрицателна. Може и А, AB, ако жена ти носи А.
При всички положения трябва да се консултирате с лекар, преди тя да забременее, заради различния резус фактор. При негативно дете, особено второ + (ако е имала аборти се броят), може да имате проблеми.

2.   Аз съм имала аборт и лекарката ми каза, че е важно аз да не съм отрицателна, не е от голямо значение мъжа. За щастие се оказа, че съм положителна и няма никакъв проблем да забременея отново.

3.   Номер 1 ГРЕШИ.
При положение, че ти си нулева, а жена ти е В, има само два варианта: или детето да е с нулева, или да е с В. Никаква вероятност за А и АВ!
Ето ги и комбинациите на така наречените алели:
1) За нулева ти можеш да си само 00;
2) Жена ти с В има следните вероятни комбинации: В0 или ВВ.
Когато гените ви се комбинират при оплождането, биха могли да се получат комбинациите В0 или 00. Тоест, кръвни групи 0 ил В.
По отношение на резус фактора, нещата стоят така:
Щом ти си с нула отрицателна, носиш рецесивни (подтиснати) алели, имаш вариант само "--". При жена ти има два варианта, а именно "+-" или "++" - това е при положителна кръвна група.
При комбинацията от гени децата ви могат да са или с положителен, или с отрицателен резус фактор:
1) "++" - положителен;
2) "+-" - положителен;
3) "--" - отрицателен.
При положение, че жена ти е с положителен резус фактор, няма никаква опасност за бъдещите ви деца, независимо кое е поред. Опасност съществува само когато жената е с отрицателен резус фактор, а мъжът с положителен. И то не за първо, а за второ дете (абортът се брои за раждане). Но при вас такава опасност няма.
Надявам се да съм ти била полезна.
Е.

4.   А ако майката е 0-, а бащата АБ, детето с каква кръвна група ще бъде?

Ajna

5.   Може да е с А или В. Не може да е с АВ или 0.
Пояснявам защо:
Майката е с вариант само 00. Бащата е с вариант само АВ. При комбинацията се получават два варианта - или А0 (група А), или В0 (група В). За резус факторът не мога да ти кажа, защото си посочила само този на майката, а трябва и на таткото. По принцип да знаеш, че само ако и таткото е с отрицателен, само тогава и детето е с отрицателен. Ако е с положителен, детето може да е с положителен или отрицателен. Случва се и при родители с положителен, детето да е с отрицателен (макар и рядко).
Въпрос на комбинации от гени:)

6.   Отидете в bg. wikipedia точка орг
напишете
Наследственост на кръвните групи
и там има подробна схема и за вас е:
B+
B -
O+
O -
като 75% ще е Бе.

7.   Здравейте,
Аз съм А а съпругът ми е 0- . Каква кръвна група би трябвало да бъде детето ни?