Споделена история от Здраве

Недостиг на въздух и замаяност - какво ми е?
Здравейте, хора. Моля ви ако има някой който е по-наясно с медицината да ми даде обяснение на какво може да се дължи следния проблем.

Усещам 24 часова замаяност (не виене на свят), а чувство на припадане, сънливост... когато ходя се задъхвам. По принцип тичам и сами разбирате, че когато тръгна да тичам след като не мога да си поема дъх се получава свръх натоварване и последния път едва не припаднах. Ходих на кардиолог, така уклончиво каза че съм общо взето добре. Каза че кръвното ми е било на границата с високото, но не е фатално.

При всеки друг лекар на който ходих ми вика - на психическа основа е, в депресия си. Не мисля че съм в депресия, а дори и да съм е точно от тея неща! Нон-стоп да си замаян и безсилен е ужасно, не знам от къде дойде това. Вече дет се казва тръгнах на психотерапевт, той пък ми каза, че имам тревожност, сега лекуваме тревожност. Направо не знам какво да правя, нямам никаква вяра в здравеопазването ни вече, а дори да имам тревожност, или депресия и т. н., тя произлиза от това, че не съм функционален като преди, а съм на 20г.! Имам и почти постоянна тъпа болка в предната част на главата, правих си рентген, според тях нямам синузит, но главата си ме боли. Та ще съм много благодарен, ако има запознати да ми кажат на какво може да се дължи, ще ида на специални лекари и ще плащам, явно по клинична пътека никой нищо не иска, или не може да направи, а това състояние ме съсипва! Не мога нищо да правя, без да се съобразя с това замаян ли съм, свят ли ми се вие и т. н.

Коментари

1.   Изследвай се да нямаш алергия. Аз имах почти същите симптоми. Оказа се че съм алергичен към някакви акари във въздуха. Та тези акари запушват бронхите на белите дробове и колкото и да се напъваш да дишаш, поемаш малко кислород. От там идва замаяността и трудното дишане.

2.   Интересно, кой те диагностицира с това и какво ти дадоха да пиеш после?

3.   Мисля, че сте в депресивно състояние. Имах същите симптоми, в момента съм по-добре, но съм на антидепресанти. Опитайте при психиатър! УСПЕХ!

4.   мента-глог и валериана. есберикум.

5.   Аз бях в подобно състояние около две години, стана ей така, ходих на мн лекари, в различни градове, при добри специалисти, всички бяха единодушни, че съм добре, дори не съм пила никакви лекарства. Оправих се сама, просто спрях да ходя по лекари и вярвах, че ще дойде ден и ще съм добре, постепенно, бавно, ден след ден се справих, отне ми две години, че и малко повече, но успях. Имах и много тежки моменти на отчаяние, плачех, не излизах с дни. Успях с вяра, с нищо друго. Сега се радвам на много малките неща, точно тях ценя. Ще се справиш!