Споделена история от Здраве

Кашлица
Здравейте
Имам следният проблем, от близо 2 месеца кашлям обаче не пия хапчета защото не ги понасям и снощи като излизах пуших цигара и по едно време ми се повдигна просто ей така и нали повърнах съвсем малко след което направих още 1-2 опита при който усетих ужасна пронизваща болка
ще я обесна така като голяма хапка която иска да се върне обратно но не може заради размерите си и ти разпъва червата
Дайте ми съвети ако някой го е изпитвал същото

Коментари

1.   Веднага спирай цигарите (за винаги! ) и на лекар - най-вероятно имаш бронхит или пневмония (мокри) и секретът си търси начин да бъде изхвърлен.
Има едни немски прахчета АСС от аптеката, без рецепта - те са отхрачващи, но нека те види лекар ОБЕЗАТЕЛНО. И той ще ти изпише прахчетата, вземи си още днес, но нещо дразни бронхите. Ако имаш късмет, те са само запушени от цигарените катрани и могат да се възстановят, ако спреш с пушенето, ако нямаш - имаш бронхит или нещо по-лошо.

И помни - най-малко след 3-5 години пълно непушене дробът ти ще е като на непушач, но ако спреш цигарите, още утре ще усетиш намаляне на дразненето, а след седмици и огромно облекчение.

Моят приятел като пуши кашля сутрин. Пуши 1-2 цигари и пак стигат да кашля. Не знам, защо го прави. Цигарата е много сериозно нещо!

2.   1. НЕ ПУШИ, когато имаш кашлица, даже тя може да е предизвикана от цигарите /тютюнджийска кашлица/
2. От 2 месеца кашляш и не си посетил/а лекар? Ами ако недай Боже е нещо по-сериозно? Отиди на лекар! Кашлицата не е безобидна

3.   благодаря ви много -от автора-обещавам на вас и на себе си че още от утре ги спирам наистина благодаря и най много за това че има все още загрижени хора!!! оценявам това

4.   Кой кашля? ... Кашлица? Студал ще я успокои!

5.   http://www.youtube.com/watch?v=jSIFbWxTleY
Изгледай този филм. Желателно е дори докато го гледаш да пушиш.Не ти трябва воля и обещания, важното е да искаш да спреш наистина. Успех!