Споделена история от Здраве

Проблем с ескапеле
Искам да попитам... приятелят ми свърши в мен. не съм сигурна, дали съм бременна. По-вероятно е да не съм, защото бях в цикъл. Но, за да сме спокойни, решихме да пия ескапеле. искам да попитам, ако не съм бременна, хапчето ще убие ли всички останали сперматозоиди в мен? защото знам, че те живеят до 72 часа, та и повече. следователно може ли да има още останали в мен, дори и след като съм изпила хапчели???? моля, кажете, защото и двамата сме изключително притеснени, МОЛЯ ВИ, ОТГОВОРЕТЕ :(

Коментари

1.   Мисля, че си сбъркала заглавието „Проблем с ниска полова култура“ е правилното.

Първо - да, и по време на менструация може да се забременее. Правилно си взела Ескапеле, но друг път ползвай кондом - хем е по-хигиенично, хем не се тровиш.

ЕСКАПЕЛЕ НЕ УБИВА СПЕРМАТОЗОИДИТЕ. И изобщо - надявам се да си приела хапчето орално, не вагинално!
Чети листовката, момиче, чети!
Ескапеле е просто хормонално хапче, което предотвратява яйцеклетката да бъде оплодена и/или да се загнезди в матката и да стане зигота и зародиш.

Ако си взела навреме хапчето, не виждам причина за безпокойство. Този месец няма да можеш повече да го взимаш. Не се плаши, ако след ден-два получиш кървене, това е нормално. Нормално е и менструацията да ти дойде по-рано или по-късно.

2.   Ако си го изпила на време шансът да не си бременна е 99%

3.   Само да те светна ескапеле не убива сперматозоидите
Действа на хормоните ти.... по точно прави ги на каша и после минава сумати време докато се нормализират

споко шанса да си бременна клони към 1%

Все пак го има този един процент който да ви държи влага и друг път да не правите такива глупости, и да сте по внимателни

4.   Първо успокой се! По време на цикъл не може да забременееш. Моя приятел понякога свършва в мен докато съм в цикъл. Но за твое спокойствие си пила Ескапеле. Може би щеше да е хубаво да прочетеш преди това за това хапче и да се запознаеш с действието му. Ескапеле не "убива" сперматозоидите.
Действието на Ескапеле се осъществява като:

? спира отделянето на яйцеклетка от яйчниците;
? възпрепятства оплождането от спермата на вече отделени яйцеклетки;
? пречи на оплодената яйцеклетка да се закрепи в стената на матката
Следователно, Ескапеле спира бременността преди да е настъпила.
Таблетката не действа, ако вече сте бременна.

5.   да, някои даже живеят по 9 месеца... :D

Палав Мечок

6.   Хапчето се взима до 72 часа след половия акт и надеждността му е 84%. Колкото по-рано след рисковия контакт се приеме, толкова по-сигурна е защитата му. Така че щом вече си изпила таблетката, спокойно!

7.   Шансът да си бременна не е 1%, а 0, 0001%, тоест клони към нула.
Не ги слушай тези полово културните.

Шансовете се изчисляват като умножиш един шанс по друг, а именно:
1. шанс да забременееш по време на менструация - примерно 1 / 100
2. шанс да забременееш въпреки хапчето 1 / 100
Умножаваш едното по другото и получаваш шанс 1/ 10000.

Изобщо не се плаши, но друг път не пий току-така тези гадости! Много са вредни и е допустимо, но все пак крайно нежелателно да се пият - веднъж на 5-10 години! Почти се равнява на аборт.

9.   Шансът да е бременна НЕ клони към нула щото Ескапел предотвратява 84% от случаите на бременност, демек 16 на всеки 100 жени забременяват въпреки хапчето. Я сега Н7 сметни пак като умножиш по другия показател.

10.   Много верни неща има в тази тема, ама и доста грешни. Номер 7, внимавал/а си в часа по вероятности, вярно е, че когато се комбинират няколко независими един от друг шанса, се умножават. Дали цифрите са точно тези, които казваш, не знам, а и едва ли някой знае точно. Но да твърдиш, че пиенето на Ескапел и равносилно на аборт, е просто смехотворно! Че не е полезно, не е, но физиологичното натоварване по никакъв начин не може да се сравнява с това при аборт!

Прави впечатление, че и номер 1, и номер 4 твърдят, че Ескапел предотвратява оплождането на яйцеклетката. Това НЕ Е вярно! Червейчето като срещне яйцеклетка никакво хапче не може да го спре да се намърда вътре. Това, което прави Ескапел, е че 1. отлага овулацията (= отделянето на яйцеклетка), ако още не е настъпила, така че сперматозоидите просто няма какво да оплождат, и 2. ако вече е настъпила овулация предотвратява загнездването на яйцеклетката в матката, така че дори да е оплодена, просто се изхвърля навънка и това е. В този случай оплождане има, хапчето не го е предотвратило, но няма бременност.

За останалото съм съгласен. Това с убиването на сперматозоидите беше най-големия виц...

Кубрат

11.   Офф номер 4 и 7 какво се правите на умни точно като си в менструация или в овулация шанса за забременяване е голям. Първо прочетете малко преди да говорите глупости.

12.   Менструация е противоположното на овулация, бе, 11.
Ако има шанс да се забременее при менструация - той е НИЩОЖЕН, и то ако цикълът ти е хаотичен, а не установен.

13.   Кубрат, аз съм номер 4. Това, което съм постнала е копирано дословно от опаковката на хапчето.... :-)

15.   Здравейте, а какво става с овулацията след като бива "отложена" ? Има ли я в действителност на същия месец след приема (ако вече не е минала)? Или цикълът идва без да е имало овулация? Тъй като аз пих Ескапел преди овулацията ми...общо взето 3-4 дни след края на цикъла, но сега (3-4 дни преди началото на следващия мисля,че отново се налага да взема хапчето. Притеснението ми идва от там,че то може да е изместило овулацията с няколко дни и съответно "инцидентът" да се е случил точно по време на овулация. Имам бяло течение, подути гърди,леки болки в корема, промени в настроението, но всички тези симптоми бих казала,че са идентични и преди цикъл и по време на овулация.
И все пак доколкото разбрах е свършил съвсем малко в мен ...може би 1/100 от цялото количество.

16.   15, по колко хапчета смяташ да пиеш на месец? Това не са бонбонки, а хормони. Използват се като стане някоя беля, а НЕ за контрацепция. Изобщо като те чета, такива глупости си писала, че бих ти препоръчала да седнеш да се образоваш малко, преди да правиш секс. Наистина не мога да повярвам колко неграмотни в сексуално отношение хора има.
Затова ли в 21. век има надеждни методи за предпазване от бременност, за да ползват такива като теб прекъснат полов акт, секс по време на цикъл, броене на календари и какви ли не други простотии, от които рано или късно забременяват? Сексът изисква отговорност, но за жалост много хора не го осъзнават и после реват по форумите докога може да се прави аборт или как да накарат бащата-нехранимайко да си припознае детето. Нямам повече какво да кажа.