Споделена история от Здраве

Възможно ли е да съм болен от СПИН ?
Здравейте! Февруари месец от студа и честото миене, по ръцете ми се бяха появили ранички. Въпросът ми е възможно ли е чрез ръкуване с някой да съм се заразил със СПИН? От тогава боледувах 2 -3 пъти като ми беше червено гърлото и бях отпаднал и уморен. Знам че звучи несериозно, но наистина съм притеснен. Изследвах се и беше отицателен но не беше изминал 3-месечният период. А напоследък се уморявам лесно и имам болки в ставите. Моля някой да отговори. Благодаря предварително! Съжалявам, че спамя, тъй като вече зададох същия въпрос в една тема, но не получих отговор и за това направих собствена. Наистина съм притеснен! Моля някой да отговори! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Има нещо за спина, което се премълчава. Болеста протича отначало на етапи. Отначало е невъзможно да се открие ако се направи тест в началото, защото той се маскира като други болести със сходни симптоми. Ако тестът се направи когато е в застой не показва нищо, може и месеци да е в теб и да няма, и да не се развива. Това е болест, която може да протича много години / над 10 /, но при всеки е индивидуално, зависи от организма. Но появят ли се ситни пъпчици по врата, лицето, ръце, тяло да знаеш вече се започва.

2.   Не си се заразил, спокойно. На колко години си?

3.   До коменатар 1. Може ли да пишеш такива глупости и да плашиш хората бе човек? Тестовете си откриват антителата, независимо дали е в "застой" или не и обикновено може да се открие още на първия месец. Това със ситните пъпчици, направо ме разби, значи всички хора с алергии имат СПИН, хаха ...
До автора: Не можеш от ръкуване да се заразиш. Давай по-спокойно, стресът също разболява!

4.   И аз всяка година февруари-март боледувам 2-3 пъти едно след друго и е обяснимо - през цялата зима човек си изчерпва ресурсите. И при мен понякога последиците са болки в ставите, причерняване, прималяване, даже по стълбите не съм могла да се качвам, сърцето ме е боляло чак... Но това е сигнал, че трябва да си обърнеш сериозно внимание и да започнеш да се храниш и живееш здравословно.
Купи си бирена мая, рибено масло, прополис, пшеничен зародиш, яж много салати и плодове. Яйца.
Максимално намали престоя на компютъра. Ако си свикнал да лягаш късно - задължително оправи съня си, трябва да спиш 8 часа нощем. Ако много работиш - започвай да го даваш по-мързеливо, но при всички положения с трябват разходки и леки физически упражнения.

За болки в ставите безотказно действа Диклак /диклофенак/. На мен само 1 хапченце ми спира болките и ако не се разболея - може с години да няма повторни симптоми. Рибеното масло пък помага в дългосрочен план, не само че обезболява и маха възпаленията, но направо се бори с автоимунни заболявания.

5.   3, не вникваш в нещата на писаното. Да не кажа, че почти всички болести започват с общи симптоми. Нима няма грешни лекувания, грешни диагнози? За да стане ясно.... някой се заразява от спин през април, той няма да разбере, че е болен определено време. Зависи от защитата на организма му, но накрая всеки организъм се предава. Ако отиде да се изследва през май ще разберат, че е вирусоносител, ама друг път. Зимата, като вдигне температура и отпадналост и ако отиде на доктор, и ако не е много сговорлив да каже нещо за което доктора да се хване, или доктора си мисли за сестрата и как с този пациент да прецака касата, ще каже, че е грип и ето го разминаването. Не, че спина се лекува и е изпуснал началния момент. Ето има и тема тук преди 3 г. spodeli. net/5/story-2934. html

6.   Можеш да се заразиш само ако твоята кръв влезе в контакт с кръв на заразен човек или вирусоносител. Също и по полов път ако не използваш предпазни мерки. Моят съвет е да си направиш теста отново и да се убедиш че не си ХИВ позитивен. така ще успокоиш психиката си и всички тези внушени "симптоми" ще изчезнат. успех :)

7.   Автора: Благодаря на всички! Наистина ми помогнахте да се успокоя. Коментар 1 - господине/госпожо ако целта ви е да ме накарате да параноясъм не ви се получава. По-добре не пишете глупости защото ако не аз, друг би могъл сериозно да се разболее и не от ХИВ, а психично от такива натрапчиви коментари. Иначе отново благодаря на другите и умната! :)

8.   Авторът иска сайта да се казва лаборатория. ком, да открие линка спин тест и да натисне тест. Как може да се задават такива въпроси, а и интересното е, че има отговори.... "не си се заразил"

9.   номер 1, ти ме съсипа, няма такива глупости. първо обогати поне общата си култура и после пиши тук. извинявай, но нищо от това, което написа не е вярно.