Споделена история от Здраве

Здравето е щастие - пазете го!
На 34 год. съм, но вместо да се радвам на живота, както е редно,аз живея благодарение на медицината,през ден ми филтрират кръвта - на хемодиализа съм. Вече 6 години чакам да ударя "джакпота" - да ме извикат за трансплантация, но уви никакъв резултат, а усложненията от хемодиализата не чакат, но какво мога да направя като действителността е такава.

Имам прекрасна дъщеря и съпруга за които би трябвало да се грижа,и те живеят с мойте страхове, какъв живот е това? Какво ли не бих дал да съм отново предишния човек - имах хубава работа, занимавах се със спорт, но съдбата ми изигра лоша шега, съжалявам хората, които не знаят цената на здравето, всъщност то е безценно, но много хора не могат да оценят и разбират това прекалено късно. Пожелавам ви много здраве - пазете го каквото и да ви струва.

Коментари

1.   Преди се влиях е от различни безсмислени работи (да имам нова кола, нов телефон нещо материално..) Уви, боледувах доста дълго почти година, тогава бях разбит, сега съм малко по-добре и единственото, което искам е да съм най-накрая здрав...

2.   Стана ми мъчно като прочетох това. Успех ти желая и много кураж дано се оправиш. Моли се на Господ той ще ти помогне.

3.   УСПЕХ ТИ ЖЕЛАЯ. МН СИ ПРАВ, ЖИВОТА Е ЕДНА ЛЪЖА, ТОВА Е ИСТИНАТА, ВСИЧКО ДР ОСВЕН ЗДРАВЕТО Е БЕЗМИСЛЕНО.

Мн успех ти желая и вяра да имаш, макар да съм сигурна че е мн трудно това... аз самата пък след загубата на единствената истинска любов в живота ми, не съм добре с нервите, опитвам се да се владея, но е трудно, немога... мн ми е тежко...

Дръж се заради тях.
Мн късмет.

4.   Наистина много жалко.... Но в нашата държава е така. Желая ти много късмет и дано скоро да се оправиш, за да се радваш на децата и семейството си. Понякога Съдбата е жестока, но трябва да се борим. Много успех ти желая от сърце!!!

5.   Благодаря ви за подкрепата пък дано всичко се нареди, заради любимите хора си струва да се надявам за по-добър живот.

6.   Кураж!

7.   Дано Бог е с теб!

Много пъти съм си мислела защо има много мъка и несправедливост в човешкия живот.

Може би не съм права, но стигнах до извода,че може би Бог ни наказва за това,че сме лоши, че не живеем по неговите закони,че причиняваме мъка и нещастие на други хора.
Примери-можем всички да дадем, някои оттях са драстично жестоки ....

Най-напред и най-важно е да сме Добри!

8.   Стига с тоя Бог! Пазете сами здравето си. Колкото и да се молите...., няма кой да ви помогне ако не си помогнете сами. Имайте малко повече доверие на медицината. Но е факт-здравето е най-голямото богатство на човек!

9.   Какво ти е нужно миличка относно лечението, искам да ти помогна. Радвай се, че имаш най-святото дете, а не като мене имам пари (мъжът ми ги има), но Господ не ми дава деца, след 4 години забременях, и в 8 месец починаха, бяха близнаци. Искам да ти помогна с каквото мога, оставям ти е-майл: e_h@abv.bg

10.   МНОГО ТЕ МОЛЯ ПРОБВАЙ С КИТАЙСКА МЕДИЦИНА. д-р ТИЕН. УСПЕХ

11.   Към всички които имат проблем със здравето, или са сами: дръжте се! Моля ви, не падайте духом, каквото и да ви се е случило. Продължете натам, дори и с усилия, търсете изход и начин за решаване на проблема. Господ като види, че не си седиме и да чакаме помощ отнякъде, като види, че се борим и се стараем, а не сме се оставили, и той ще ни прати помощ. Духом съм с вас, които и да сте

Хари Нараян

12.   Дано Бог е с вас! ! ! Успех

13.   http://www.youtube.com/watch?v=j2laIPeiMtE&feature=share За силата на вярата или защо трябва да вярваме в себе си . Ще започнем тази седмица с едно видео, чието послание е много силно и бихме желали то да достигне до повече хора… Едно видео, което ще ви убеди, че дори и най-тъмният ден не е толкова черен…

Едно видео, което разказва историята на един ветеран-инвалид от войната в Персийския залив, комуто докторите в продължение на 15 години уверяват, че няма да проходи без патерици… На 47 години, той приема този факт и се отказва от каквато и да е борба с “реалността”.

Нямаше ли да се откажете и вие?

Напълнял и с ограничени способности да се движи, ходенето и тренировките изглеждат мираж. Единствената възможност за него остава йогата. Но почти всички йога инструктори също са го отписали. Всички… освен един – бившият кечист от Световната федерация (WWF) – ДиДиПи повярва в него и го насърчава да започне неговата собствена йога програма.

Началото е трудно и болезнено, но това, че някой е повярвал в него, насърчава ветерана да продължи. Думите му за първите дни и седмици са трогващи:

Падах много пъти… но ставах отново!

Виждайки немислимите до скоро резултати, той започва да вярва в себе си и че това, което иска, може да се получи. А за все още непосилните упражнения и предизвикателства, той с усмивка споделя следните безценни думи:

Това че не успях днес, не означава, че няма да успея един ден!

И този един ден идва 6 месеца след началото, когато той е свалил повече от 45 килограма. Но това не е най-важното за него…

По-важното е… че те грешаха – беше възможно! Сега ходя и дори тичам!