Споделена история от Здраве

Притеснявам се, възможно ли е да е извънматочна бременност?
Здравейте,
Към средата на месец март имах контакт с един мъж, ползвахме презервативи, само че между актовете той не се е мил, а се отърка добре в мен (не е влизал вътре, за малко да се случи, но не влезе). След това към края на март един ден имах малко кафеникаво зацапване, след което ми дойде на 2 април. Обаче вече от две седмици ме боли ниско долу тазовото дъно както и ниско долу отляво (понякога има и къркорене). Отвреме навреме, режеща болка. Та въпроса ми е - възможна ли е извънматочна бременност, въпреки, че ми е идвало веднъж. Много се притеснявам, нямам кого да попитам, надявам се тук да ми помогнете. Преди съм имала песъчинки и ме е боляло по подобен начин. Но сега продължава доста време. Сега би трябвало да ми дойде към 1-ви май, решила съм да изчакам какво ще стане. Правилно ли постъпвам! Моля пишете, умирам си от страх!!!!

Коментари

1.   Кокло време ти продължи последната менструация?

2.   Как точно провери в матката дали си бременна, че реши, че е извън маточно?
Да знаеш извън маточната бременност боли чак след два месеца и половина три месеца. Боли от прекомерно разпъване на маточната тръба. Така, че не те боли от това.

3.   Последната менструация беше малко по-оскъдна (но горе-долу колкото по принцип) и продължи 5-6 дни, по принцип ми е 7.

4.   Ами здравей първо :) искам да ти кажа, че попринцип не е задължително да имапроникване за да забременееш т. е както в твоя случай е имало отъркване така да го нарека и след като въпросният мъж не се е измил е напълно възможно да е попаднало вътре в теб. За извън маточна бременност нищо немога да ти кажа защото не съм много запозната, но аз когато бях бременна също имах болки ниско долу в лявата част на корема :( доста жени са го имали.. направи си тест ако искаш, но за най-голяма сигурност посети гинеколог. Хората тук няма как да снаят какво ти е :(
Успех :) и пиши какво е станало моля те :)

5.   Не, не постъпваш правилно! За това българите сме на това положение. Не може да искаш отговор в подобен сайт. Има за специализирани хора- гинеколози. Отиваш, споделяш съмненията си, ще проведат нужните изследвания и ще спиш спокойно. Какво очакваш да ти кажем тук. Ето моето мнение- не си бременна. Но аз си нямам абсолютно никаква представа какви са симптомите на извънматочна бременност. В този ред на мисли... ти е ясно, че тук няма да получиш адекватен отговор, а още повече объркване, защото един ще мисли че си бременна, друг не! И в крайна сметка може да е нещо съвсем различно, което се нуждае от лечение!

6.   Направи си тест за бременност, отчита и извънматочната като такава и отиди на гинеколог. Имаш някакво възпаление, не може да се забременее така (или е мноооого малко вероятно)

7.   Такива неща не се установяват по интернет, отиди на доктор. Не си бременна ако не е свършил в теб, а и да свърши не винаги става от първия път.

8.   Дойде ми! :) Все пак, като свърши ще отида на гинеколог и ще пиша.

9.   Е, бях на лекар, всичко ми е ОК, явно са били пясъци...