Споделена история от Здраве

От какво съм болна?
Здравейте, аз съм момиче на 17 години имам малко странен проблем.
Значи преди около 10 месеца правих орална любов на съмнителен мъж и тогава след 10-15 дни видях че на сливиците ми излязоха нещо подобно на налепи но не бели, все едно ранички.Така де, не им обърнах голямо внимание и съвсем даже забравих че изобщо са се появавали. И така сега след 10 месеца случайно си погледнах в устата като си мих зъбите и гледам че тези ранички са се увеличили, има по гърлото и небцето се е набръчкало някак и под езика е бяло... Набарвам и топчета под ушите. Като ги натисна и болят. Иначе гърлото и сливиците изобщо не ме болят! Само имам чувство на сухота...

Много се притесних направо се побърквам като четох из интернет какво може да е. Мислих да ходя до личния лекар, но тя е такава клюкарка че веднага ще каже на наще, а това още повече ме ужасява.
Моля ви помогнете, какво може да е...

Коментари

1.   На лекар отиди ВЕДНАГА!
ако не при личния отиди при друг
прегледа няма да е повече от 20 лв. ако лекара е частен
шега със здравето не бива

2.   Мисля, че трябва да отидеш на лекар. Възможно е да те е заразил с папиломен вирус (различните му щамове избиват като херпеси, брадавици, лезии и така нататък по различни части на тялото). Разбира се най вероятно не е това, защото съм чувал, че рядко се заразява гърлото (при орален секс), но тъй като при определени обстоятелства би могъл да доведе до ракови образувания, ако не се лекува, ти препоръчвам да отидеш при дерматолог и да не се срамуваш.
Надявам се да не е това, но недей да чакаш. И дано съм помогнал и не съм те спекирал много.

3.   Няма ли начин да отидеш при друг лекар, дори в друг град? Не знам какво може да е, най-добре отиди на лекар. И друг път никаква орална любов на съмнителни мъже, нито пък на такива, които не се мият често!

4.   Аз залагам на кандидоза, пиши като/ако разбереш, че да видя дали съм познал.

5.   Демич

6.   Отиди на лекар.. Аз мисля че е ТРИПЕР..

7.   Сифилисът не боли, докато стигне до фаза, в която започват да ти се разкапват месата - тогава кошмарът е неописуем, а единственият изход е смъртта.
Тичай бързо на лекар, че си нямаш и на представа какво може да ти се случи!

8.   Кандидоза.

9.   Наплашихте ме... ще се престраша и ще отида другата седмица на лекар с майка ми... пък каквото става. Като прочетох из нета за тези болести и щях да припадна.

10.   От авторката: Отидох до личния лекар и ми предписа Фромилид. Не каза от какво съм болна... Взех антибиотика и вече 4 ден го пия и няма никаква полза!