Споделена история от Здраве

Сърцето претупва и болки
Значи от няколко месеца насам без да правя нищо сърцето започва да ми тупти много силно, изведнъж спира и блъска мн силно, като сърцебиенето продължава за около час. Като се успокои малко имам бодежи около сърцето и тежест. На изследвания всичко е нормално, казват здраво ти е сърцето. На 2 пъти през ноща ходих в спешното заради кризи, но казват всичко е наред!
Ако някой може да сподели нещо!

Коментари

51-100 от 107

55.   Може би имаш невралгия. С мен е същото, обаче лекарите ми казват, че се преуморявам и за това ме боли. :) Надявам се да съм ти помогнал.

56.   Аз съм 54, значи имам диагноза тревожност, проблемът е, че съм много емоционална и всичко изживявам, а не бива така... ама кво да правя.. работя върху това да не ми пука... :)

57.   Таблетки Валериана 3х2, чайове от жълт кантарион и мента, плодове-банани, портокали и грейпфрути. Аз добавям и Валидол понякога. За 1 месец ще почувстваш подобрение. Ако добавиш и бирена мая ефекта става още по добър-замества антидепресантите, и е полезно за разлика от тях(като изклъчим Валидол-а). Пий ги докато свършат, направи 1 седмица пауза и пак си вземи същите неща. Лечението е дълго-поне 5-6 месеца. Който се нуждае от антидепресанти нека първо с опита с този вариант! Аз съм с ПР, а тези неща ми се отразяват доста добре!

58.   При мене проблема се изразява в : постоянно усещане за силно биене на сърцето, не бързо, и стягане в сърдечна област, екг, пулс, и кръвно в норма. Силното биене се усеща в легнало положение най-вече. На 27 г съм.

59.   Аз съм на 35год. От март месец започна едно треперене на сърцето, което в последствие се обарна в прескачане и бодежи. Правихами ЕКГ, Ехокардиография и Холтер. Оказаха се 'екстасистоли"които на моменти много ме плашеха. Доктора каза че се е появило в резултат на стрес, страх, лабилна нервна система, и позна, Аз по характер съм много емоционална, страхлива и много се паникйосвам. В същото време имам и''ХАШИМОТО'' доказано преди една година, което и то допреняса за прескачането на сърцето и нервната система. В момента съм на оспокоителни''РИВОТРИЛ''ще ги взимам 3 мес. Дано дасе оправя!

60.   Здравейте и аз както всички тук имам същия проблем! На 23 години съм, жена. Наскоро получих много страшно и продължително сърцебиене, съпроводено с задушаване, сърцето ми сякаш всеки момент ще се пръсне и страшна параноя (излизах навън по двора да търся въздух, свивах се като куче само и само да намеря сили да поема глътка въздух и т. н. ) Извикахме бърза помощ, още във нас ми направиха кардиограма, взеха ми кръв след това ме закараха в болницата, процедурата с повтори ренгенова снимка на белите дробове. Резултат: всичко ми било наред, докторът с усмивка на лице ми каза да не се притеснявам всичко било на нервна почва и стрес. Сега пак преди няколко дни се събудих към 2 през ноща, беше много топло в стаята където спях, и сърцебиенето започна пак с параноите, но този път бях вече подготвена знаех какво ми предстои и сама се предразположих и взех един валериан.
Спрях цигари, кафето е вече едно и само сутрин избягвам кофеиновите напитки... Не мога да кажа, че живея стресиращ живот но то малко по-малко се наслагва и идяа момент когато това напрежение избива..
Извинявам се за дългия пост, исках да споделя и азмакар да е малко каша в главата ми, но с простои думички е това.
Бъдете живи и здрави, дано изчезнат болежките и притесненията ви!

61.   Би трябвало да се проверяват и ендокринологичните проблеми. Чували ли сте изобщо за Надбъбречни жлези и нивата на Адреналин - адреналинова интоксикация има пряка връзка със сърдечния ритъм стягане, задушаване във гърдите, треперене - пък сърцето е здраво.
Тялото си има и химия която е отговорна за сърцето.

62.   Здравейте,

Хорааааа, започнете да изследвате емоциите и чувствата си, разберете как реагирате на дадена ситуация и забравете за страха, гнева, тревогата - Те не съществуват като форма или материа... ПОМИСЛЕТЕ и се ОСВОБОДЕТЕ, пък да става каквото иска в крайна сметка.... Внимавайте с емоциите, не съществува негативно и позитивно това са ЕТИКЕТИ. Спрете да гледате телевизия и да чакате рекламите да минат... Търпението ви е изчерпано най-доброто лечение е да правите и казвате това което чувсвате и преживявате - ОТПУСНЕТЕ СЕ защото живота си минава бързо, докато чакате някой да ви оправи и успокои. Направете го ВИЕ.

63.   Здравейте
аз имах преди 10 години депресия с тахикардия, намерих най добрия психотерапевт и със добри съвети и малко антидепресанти и седативи се оправих. Лекуваха ме около 7 мес.
Сега след 10 год. така се подреди животът, отново ми изгоряха бушоните, само дето не е тахикардия а много силно сърцебиене, постоянно трепкане, екстрасистоли и болки в костта отпред. Понеже първо усетих депресията просто знаех, че трябва да очаквам и сърцето да се обади. Веднага се обадих на моя спасител психотерапевт и знам, че пак ще се оправя. Не се плашете от такива лекари, нито от такива лекарства. Това не са наркотици, нито е срамно, ако животът така ви е смазал, че организмът ви не може да се справи сам. Съветът ми е и да не взимате успокоителни от невролози, много на брой неприятни случаи има. Лекарствата, с които работят те и психотерапевтите са коренно различни.

64.   Здравейте скъпи млади приятели направете нещо много простичко измерете налаганието на сърцето нормарнотое 9. 600 като омножите горната граница със пулса например120 по 80 ище получите9. 600 вашето налягание.

66.   Хора, когато лекарите кажат, че всичко е окей... усмихнете се, научете се да не обръщате внимание на болката и тя постепенно ще изчезне.... всичко е от нерви

67.   Здравей те!! аз имам същия проблем надявам се много да ви успокоя. От известно време имам сърцебиене сърцето ми прескача, даже на моменти спира бях на доктор правих си всички изследвания напълно здрав съм пушач съм обичам и кафе да пия обаче разбрах едно че това се получава от депресия стоене в вкъщи висене и бездействане на компа когато излизам се чувствам и се забавлявам когато съм щаслив се чувствам много по добре и го няма това с сърцето когато съм добре и то е добре все пак сме едно цяло и таината на целия роман е не мислете за нищо забавлявай те се секи ден живота е един и няма да страдате и да ви боли нищо сърцето щее в отлично състояние.

68.   Здрвейте на всички аз съм на 38, получих това със сърцето преди 3-4 години и аз като всички вас ходих по лекари наплашиха ме, казаха ми всички видове предварителни диагнози включително рак, след като минах сагата с холтерите, ренгените, кръв, хормони ми казаха че няма страшно най- вероятно от нерви имал съм някакво дефектче на сърцето вродено но надали било причината... Но то си продължи все така, като знаете всеки път е плашещо, в един момент ми писна, казах си ако ще се мре да се мре и взех да обръщам доколкото мога по-малко внимание на това, което е трудно... , изхвърлих всички лекарства дето ми бяха предписали, тъй или иначе ефект нямаше. Открих няколко прости неща, от които ми и по-добре и които ще споделя с вас, първото и това което при мен даваше най-добър резултат е тъмната бира, в случая вечер изпивах едно Stolichno и така нещата се успокоявах в продължение на 2-3 месеца и проблема изчезна. все пак внимавайте да не се превърнете в алкохолици :-) Може би тук трябва да кажа, че съм дизайнер и управител на рекламна агенция, по цял ден пред компютъра, яко срес и нерви. 2 години нямаше и следа от проблема все едно не е било, миналата обаче преживях нервен срив, срупаха ми се накуп много, много неприятности и след 1 седмица се появи пак и от година и половина не спира, но аз направих нови открития, бирата вече не ми действа така добре или по-скоро не ми минава от нея, но забелязах, че проблема има много общо със съня, когато съм спал повече, сърцето е по-спокойно, избягвайте и да хапвате по-късно вечер, при мен се усилва, когато съм ял по-късно вечер, също ми е по-добре когато тичам, когато консумирам сокове богати на витамин С - грейпфрут и портокал, разходки в планината и положителни емоции /малко трудни за постигане в последно време/. най-важното не се страхувайте, защото страхът е пътя към тъмната страна, както казва Йода от StarWars. Желая положителни мисли и емоции на всички, бъдете смели и позитивни, ключът, както изглежда е в главите ни!

69.   Аз открих че има връзка между съня, нервите и работата на сърцето. Иска се дълбок и продължителен сън за да работи сърцето по добре и нервите да са на ниво. Но как да стане това. След много ходене по мъките, отрких че ми помага магнезиево олио. Мажете около сърцето. Забялязах че в момента в който го намажа, след секунди ми спира аритмията. Не е за вярване, но е истина. От многото мазане на магнезий и съня ми идва по лесно и спя по дълго и по-добре. Това определено влияе сигурен съм. Пробайте го. Тоя магнезий е много важен. Над 300 ензима се образували с негова помощ. един американски лекар казва, хората не умират от инфаркт, умират от недостиг на магнезий. Когато някой получи инфаркт, инсулт в бърза помощ му биели животоспасяваща инжекция с магнезиев хлорид ( магнезиево олио). Много по енергичен се чувствам след мазане с това олио. Умората не идва толкова лесно след обяд. Казват че за 4 седмици мазане с магнезии, клетките се насищали. аз съм още на 1 седмица... но ефекта е огромен. Аритмията намаля много, и енергията ми се върна. Успех, пробвайте... олиото го купих от нета!

70.   Здравейте, аз също съм в клуба. Почти на 25 съм, не зная какво ми се случва от година насам, но такъв кошмар не пожелавам и на най-лошия си враг. Какви ли не доктори и болници, какви ли не оплаквания и болежки, но от всичко само сърцето не спира да ме тормози, 3 пъти кръвни изследвания, щитовидна жлеза, изследвала съм състояния на калий, магнезий, калций и желязо в кръвта, проблем няма, а сърцето ми не спира да прескача вече повече от половин година, пих успокоителни, но ги махнах, не премахнаха напълно екстрасиситолите, личната твърди, че не съм за кардиолог, защото ми направи ЕКГ и на нея всичко е наред, синусов ритъм, 63 удара в покой, не получавам сърцебиене, само стягане и прескоците, които ме убиват вече, не работя в момента и реших, че ще започна да тичам, да, ама не... след натоварване екстрасистолите са още по-мъчителни, по едно време ги получавах само сутрин, после само вечер, а сега, когато си поискат, страх ме е да се уморя, защото когато легна и пулсът ми започне да се успокоява, усещам прескоците.... ужасен ад...

71.   Вярвате или не проблема може да се дължи на гъбички кандида и формалдехид който се отделя от тях. Тази супер отрова действа чрез невротрансмитерите на мозъка. значи ако прочете повечко ще разберете че тези прескачания ( при здраво сърце) са на психическа основа ( панически атаки). Да не можете да го приемете, но е факт. А паник атаките и нервноста се дължат на кандида! Кандида в мозъка! Както знаете това трудно се лекува, но има нещо което го лекува, а с него и нервността, паническите пристъпи и прескачанията. Нарича се органично кокосово масло. Взема се по 3 супени лъжици на ден. Като се започва от 1 лъжица( 1 ден), 2 лъжици ( 2 ден), 3 лъжици( 3 ден) и т. н. В началото може да имате дискомфорт. Гадинките като умират отделят цялата си отрова в кръвта и може да се почувствате по-зле. Това е добра информация! просто имайте търпение. След 7 дена ще бъдете нов човек. Мождувременно пийте по 3 литра вода с лимонов сок. Може да добавите и кленов сироп ( без мед, без захар). Забранено е докато се чистите от тия гадини да ядете хляб, захар, картофи, газирани напитки, алкохол, сладки плодове, гъби. Тия гадини се хранят от захарта. Всички хора с такива проблеми имат недостиг на магнезий и витамин B1. мажете се с магнезиево олио, пийте витамини B и ще се оправите напълно. Ще се успокойте на момента, аритмията ще изчезне от само себе си. Някъде назад във времето сте правили секс с партнер който е имал яко кандида и не сте я лекували. След време тя или производните и е достигнала дори до мозъка. Има много хубави сайтове на английски за органичното палмовото масло. Информирайте се и предавайте информацията нататък. С палмово масло се лекува, кандида, хипотиреодизъм, сърце, холестерол, диабет, паркинсон, алцхаймер, рак, автоимунни заболявания и много други проблеми ( пърхут, екземи). Надявам се да помогна всички вас който години страдате от този кошмар. Палмовото масло се продава в здравословните магазини. Не е скъпо. Около 8 лева за 200 грама. Пробвайте с сподетеле опита си тук. Не пазете тайната за себе си. Има и други хора който страдат, така че върнете доброто което аз правя за вас, споделете след 7 дена как се чувствате. Аз помагам на вас, вие помогнете на другите около вас. Благодаря ви предварително! В. Р.

72.   Обърнете внимание на храносмилателната система, ако не е в добро състояние може да чувствате неразположение в сърдечната област. Освен това си вземете вит. B комплекс и магнезиево олио-за всеки случай.

73.   Много благодаря на всички споделили в тази тема!

Аз съм в този ад вече половин година. Първо да видиш, че състоянието ти е почти обичайно за толкова хора, действа успокоително. Не защото вие сте зле, а защото аз не съм чак толкова откачена. :)
Второ всичко, което сте споделили като помощ в опита ви да се справите с това, би могло и е полезно за останалите.
Затова ви благодаря - на всички, споделили в тази тема.

Аз също дълго време мислех, че проблемът ми е физиологичен, но след като лекарите ме увериха, че това не е така, реших да приема, че проблемът е в главата ми. Това значително облеuчи симптомите, но въпреки това, понякога, когато физическите симптоми ставаха силни - страхът отново се връщаше и влизах в един омагьосан кръг, от който трудно се излиза.

Относно бирата - смятах го за лично откритие, но наистина помага безотказно. Смятам да се възползвам и от някои от другите ви съвети.

Най-добре от всичко, обаче ми се отразява медитацията и притихването на мислите. Това състояние на надмислие, в които успявам да видя себе си отстрани, без да се идентифицирам с нищо от това, което съм, не просто ме изкарва от състоянието на страх и болка, но и ми носи огромно вътрешно спокойствие и увереност във всичко, което се случва. Доверието в живота, ме кара да приема безусловно това, което се случва с мен, без да му давам никаква оценка - нито като проклятие, нито като благословия. Това е много освобождаващо.

Открих, че страхът е обратното на любовта. Имам предвид любовта като състояние на духа, а не към нещо конкретно. Колкото по-малко любов има в нас, толкова повече страх ни изпълва. Те са като светлината и тъмнината. А страхът, мисля че всички тук знаем, колко стягащ и задушаващ може да бъде. Парализиращ!

Медитацията - дума, която хората смятат за сложна, и на което някой непременно трябва да ни научи как се прави- всъщност е просто спиране на мислите и потъване във вътрешната тишина. Първо проследявайки мислите си, ние постепенно спираме да ги смятаме за свои и накрая се откъсваме от тях. Когато открием, че мислите не са наши, те вече нямат никакво влияние над нас. Открих я за себе си по трудния път.
Това ми се случи спонтанно, когато бях в силна криза и мислите ми станаха толкова болезнени и мрачни, че повече не можех да ги понеса и реших, че в следващия миг или ще умра, или ще изгубя разсъдъка си. Тогава се предадох напълно, повече не можех да се боря да установя контрол над тялото си и се отказах. След което изпаднах в това състояние, което сега бих нарекла - временно просветление. :))
В това състояние разбрах много неща. За природата на ума, за човешкия дух и за моментът, с който единствено разполагаме.

Знам, че ще прозвучи отвлечено и неразбираемо, както би прозвучало на мен, преди да го изпитам, но цялата красота на живота се намира само в този миг! Ако човек може да се концентрира единствено в него, то тогава пред него се разкрива невероятна красота и духът се освобождава от собствения си затвор. Затвор, създаден от мислите по несъществуващото минало и бъдеще.

Сега, след като се върнах в старата си обичана от мен личност :), търся това състояние целенасочено, защото го познавам. Знам, че аз не съм продукт на мислите си, макар точно в този момент пак да им вярвам... и не съвсем. Но все пак съм видяла и другата страна и ще я достигна отново.

За мен няма по-добър лек от това. Разбира се, нещата не стават изведнъж - като изключим моментните просветления :))). Необходимо е натрупване на вътрешна тишина - но тя е най-големият лечител.

На всички, които се борят с този проблем, бих казала това: не се борете! Борбата увеличава страхът. И потърсете своята вътрешна тишина... може и на чаша бира! ;)

Успех!
и още веднъж ви благодаря! :)

74.   Здравейте, случайно попаднах тук, ровейки за пореден път за информация/форуми относно екстрасистоли, паник атаки и подобни. Мислех си, че никога няма да пиша в такъв форум, но явно не се познавам достатъчно. Моята история е като на повечето. След наколко месеца с пристъпи на тахикардии и появата на екстрасистоли отидох на кардиолог и ми откриха пролапс на митрална клапа. Изписаха ми бета блокер. Докторката каза, че този пролапс отшумява с годините при качване на кг и го нарече козметичен дефект. Купих си бета блокера и го прибрах в шкафа! от тогава минаха 10 дена, а с такива екстрасистоли съм от 5 месеца. категорично отказвам да бия бетаблокер и се опитвам да се успокоя с валидол или мента голг и валеряна. С дете на 2 години съм, което напоследък поледува постоянно и безсънието, мисля още повече засили проблема ми. Усещам, че правя паник атаки след които като ехо се появява аритмията, следва хапче валидол, което не винаги помага и така до следващшия път. Страхувам се постоянно, страхувам се да спортувам, постоянно следя пулса си, който по -принцип не е ускорен - 75-80. Най-интересното е че цяло лято почти нямах оплаквания като изключим няколкото пъти с единични екстрасистоли и всичко започна отново в кначалото на октомври. През лятото редовно карах колело и като се замисля, май това ме караше да се чувствам доста по-добре физически. Сега с всеки изминал ден губя почва под краката си и виждам нещата нереално песимистични. Опитвам се да не занимавам съпруга си с това, защото се срамувам, може би, а като, че ли и другите не искам да натоварвам. Имам нужда да споделя страховете си и четейки останалите постове се опитвамда намера общото, а именно стреса, лиспата на отдушник от ежедневните ни пробеми, които се натрупват. Искам да кажа на всички, че можем да се справим и че живота е прекрасен, само трябва да вярваме повече в себе си :-)

75.   Здравейте пак, аз писах коментар 70, протечох следващите и относно 71, понеже казвате, че при хора с тези оплаквания има недостиг на магнезий и витамин Б, при мен такова нещо няма, излседвала съм нивата и всичко е в отлична форма, въпросът ми е, това маслоо би ли било полезно в този случай? някъде протечох, че при такъв проблем кардиолог казал, че ако човек е много слаб и висок, този проблем е много често срещан, аз съм 51 кг, 175 см, има ли някой от вас, на когото е казвано такова нещо?
След започването на поблема ми започнах да пия по 2 литра вода на ден, като си купих минерали, които подпомагат нерната и сърдечната система, но проблеът си стои.
При мен екстрасиитолите също се появиха като ехо и точно в момент на страх нямам, появяват се след това, като се успокоя, аз съм станала параноичка, усещам всеки удар на сърцето си, всеки ден и щом усетя малко адреналин и претупване умирам от страх и яд вече... още повече, че приятелките ми, семейството ми и приятелят ми казват, че е на нервна почва и всичко ми е в главата, още повече ме хваща бяс....

76.   ЗДравейте отново! аз писах под номер 74, Да, на мене ми казаха, че именно при слаби и високи предимно жени се среща този пролапс ( относно питането на номер 75). Аз съм 175 и в момента съм около 58 кг. Моя приятелка ходи на кардиолог днес със същите оплаквания- сърцебиене и единични екстрасисотли и са и казали, че също има пролапс. На нея и изписали магнезии и витамин Б комплекс (мисля, че каза Б комплекс). Тя е много слаба- 160, 45кг. Кардиоложката и казала същото като на мен - с качване на килограмите пролапса ще изчезне.
Надявам се да бях полезна. Лека вечер!

77.   Здравейте! Аз съм като всички вас. Доволна съм, че открих този форум. Само докато четях историите и леко се успокоих. Не съм сама! И това си е нещо. Според мен всички, които писаха, че нямат проблеми( след всички изследвания), а сърцето "играе", имаме нещо като страхова невроза т. е. проблем на психиката. В момент на емоционално натоварване - нямам проблем със сърцебиене. Но мине ли емоционалната криза, започва сърцебиенето. Тогава взимам мента, глог и валериан, валидол и студена кърпа на сърдечна област. Аз също съм с пролапс на митрална клапа, но нищо не ми изписаха за това. За мен в момента е по-важно как да преодолея паник атаката си, заради неприятно събитие преди 2 седмици. Побърква ме мисълта, че ще се наложи да пия антидепресанти. Как ли сте всички вие сега? Надявам се по-добре!

79.   Здравейте! И аз съм като всички вас. Изследвания ок. било преумора и на нервна почва, но вече ми се превръща като фикс идея, ако някой знае как да се оправи психичния проблем без хапчета, които не желая да ги пия да сподели или както беше написал някой по горе не е лошо да се изпие по едно кафе и да споделим проблемите си.

80.   Здравейте, и аз съм с подобни проблеми. Наглед безпричинно ускоряване на пулса, тежко дишане и т. н. Всички изследвания в идеални норми, а и съм спортист освен това. При физическо натоварване никакви проблеми. Естествено нормално ускоряване като за спорт, но никакво лошо усещане. И мен ми казаха от нерви и съм склонен да вярвам. Когато съм зает рядко се случва, сякаш по често когато съм продължително в почивка и имам свободно време, така че явно е нерви.

81.   абе хора като ви се случи това нещо просто гледаите да не мислите за това и преминава. иначе не се умира от това, като ви се случи вие започвате да мислите за сърцето си и просто се плашите. това не е сърцето ви а обикновенно не спокойство и психическа натовареност.

82.   Аз продължавам да твърдя че ако сърцето е здраво, това е проблем на нервна почва който се предизвиква от Кандида Албиканс. Кандидата отделя около 57 токсина, 2 от който са формалдехид и ацеталдехид. Две супер отрови, който по кръвен път действат на работата на мозъка. Канида обича да се загнездва в черният дроб и в тънките черва. Черният ви дроб е вашият филтър. На всеки 3 минути кръвта ви минава от там и би трябвало да се пречиства. Този злобар който твърди че съм се побъркал :), нека си пие антидепресантите до живот. Има научни статии за връзка между кандида и паник атаките. Между другото аз също имах паник атаки. Има връзка между кандида и хормонални заболявания, включително на щитовидната жлеза. Искате да спрете тези прескачания напълно? Тогава намалете кандидата в тялото си! как става това? Само с чесън, кефир и пробиотици няма да стане. Само с избягване на захарта и бялото брашно също. Трябва да направите поне 7-8 клизми с кафе ( клизмата с кафе ще ви причисти дебелото черво от тия гадини, също и черният дроб), да изпиете поне 30 кг моркови на сок ( бетакаротина е изключително важен при кандидоза, 4-5 сока на ден ), Органично кокосово от 1 до 3 супени лъжица дневно ( това убива кандидата), да вземате пролитични ензими ( Сарапептаза, Натокиназа, Бромелаин), пробиотици ( тия ензими разгрждат всякакви възпаления в отганизма, тромби, нарезградими протеини), витамин B комплекс( ще ви помогне на нерваната система доста), Хром и Селен! Пробвайте и ще имате ГОЛЯМА, ОГРОМНА промяна. Прочетете за GERSON терапията в нета. Това е най-добрата терапия за тези заболявания. Направете едно пречистване, покрай кандидата ще ви изчезнат и куп други проблеми. Всякакви заболявания и автоимунни ( "неличими" заболявания. Енергията ще ви скочи до небесата. Психическите проблеми, замайването, замъгленото съзнание.. всичко ще изчезне. не лекувайте симтомите както този злобен човечец ви съветва с антидепресанти а режете от корен причинителя. Аз се оправих, значи и вие ще се оправите. 5 години ми коства това от живота, предавам всичките си знания на вас. Това е голямо страдание, знам за какво говорите. Сега се чувствам като 20 годишен, пълен с енергия и се чувстам отлично. Не казвам че са ми изчезнали напълно, но на 99. 99% изчезнаха. Само когато се напрегна или изнервя много, усещам леко прескачане. Но съм сигурен че и това ще изчезне. Продължавам да правя тези неща за който ви говоря, въпрос на време на 100% да изчезнат тия гандинки от мен. Между другото Герсон терапията е за лечение на рак. А според онколога Тулио Симончини, ракът е кандида албиканс. д-р Марк Герсон е излекувал пациенти от рак още през 1934 година. Дъщеря му Мадлене Герсон лекува и до днес в клиниките си в Унгария и Мексико със сок от моркови и клизми с кафе. Вземете мерки, лекувайте тази кандида защото, аритмията колкото и да е неприятна, виждате че кандидата е причинител за рак и много автоимунни заболявания. Успех на всички, ще се оправите. Горе главата и споделете успеха си с другите страдащи тук след като се възстановите. Успех още въднъж. Това се надявам да е последният ми пост тук. Ако някой има нужда съм готов да му съдействам със знания и съвет.

83.   Здравейте, проблема ви ще бъде лесно решен от много добър хомеопат. За около седмица до две сърцето ще се успокои. А, иначе след още след първия прием на хомеопатичното лекарство ще усетите до часове как екстрасистолите намаляват главоломно. След това и тахикардията, а накрая и паник атаките. Специално за екстрасистолите прочетете за симптомите на Ная трипудианс, Кактус грандифлорус, Натриум муриатикум, Арсеникум албум, Цинкум мет., Спигелия, но стига, че ще ви объркам. Това се лекува лесно, само потърсете добър хомеопат. Успехът зависи от вас. После с усмивка можете да погледнете физиономията на кардиолога, който ви е казал, че така ще я карате за напред.

84.   Здравейте, аз писах коментари 70 и 75 и исках да задам един въпрос, който може и глупав да ви се сtори, но все пак, понеже на доста места чета, че има хора, които пият бетаблокери, но проблемът им не отшумява и не е далече от мисълта да си помислиш, че вероятно нямат сърдечен проблем, при мен стана следното. В края на номерви след хотлери и ехокардиографии, мин пролапс на митрална клапа и ускорен ритъм(макар, че не виждам какво му е успокореното при средни 82 удара в минута за денонощие), аз чисто изкрейзих, хорааа.... кардиоложката ми изписа конкор, по една таблетка дневно, започнах да пия, на 3-я ден есктарсистолите спряha, личната ми каза, че и тя била имала пролапс и екстрасиситоли, но отказвала да пие лекарства и ми каза да ги спра постепенно, не ги бях пила и месец, махнах ги за 2 седм някъде, като ги спирах постепенно, но преди 2 месеца дойдох в чужбина, първите 2-3 седм нямах проблем, но работата ми е физическа и изведнъж нещо ми стана-сърцебиене, умора, прескачания, пълен ад, естествено си взех конкор от България и си казах, че няма да пия по едно хапче, а по половинка, вече така месец и нещо и се чувствам прекрасно, та имам 2-3 неща над които се чудя, как така кардиолог ми предписва по-голяма доза при положение, че и с половината от нея съм ок(на подсъзнателна основа ли ми е, че просто взимам някакво хапче и съм ок или щом бетаблокерите ми дейтсват значи наистина имам сърдечеn прблем и те го поддържат по някакъв начин? Дано ме разбирате действието на бетаблорека показва ли, че основния проблем е сърцето или той просто намаля стреса върху оргаnизmа като цяло и сочи, че нещо на нервна почва съм врътнала? Знам, че може и да ви звучи смешно, но хем се радвам, че в момента съм ок, хем не се, защото аз пия хапчета за сърце на 25 год.... охххх, нз вече какwo да правя, постоянно ми се плаче и искам да свърши цялата тая мъка....

86.   Спокоиствие му е майката. а и самовнушението. че нищо ти няма помага, не си втълпявайте, че сте зле, защото това разболява. Казвам това от позиция на изминалите години повярвайте и ще се почуствате добре

87.   За такива проблеми първо се прави консултация с кардиолог. Ако всичко е наред и ви кажат на нервна почва (сърдечна невроза), не почвайте с антидепресанти или бензодеазепами а започнете лечение с Ритмонорм. Ще отнеме време, до 1 година до пълното изчезване на проблема ( при 86% от пациентите) според проучвания. Сърцето реагира на нервно напрежение и емоции, така че е добре да сте емоционално уравновесени. Всичко друго са бабини деветини! Ритмонорм решава категорично проблема. До 2-3 часа след първата доза сърцето ще се кротне.

88.   И при мен се появи подобен проблем. На картко на 27 съм, мъж от два месеца съм в САЩ със ЗК. Два месеца съм без работа и общо взето не излизам много много. От около 2 седмици се появиха болки в сърдечната област, придружени с болки в лявата ръка. Нямат периодичност. Появяват се и изчезват когато си поискат. Веднага отидох на лекар. Обясних му всичките си болки. Направи ми детайлен преглед и ми каза: "Здрав си. Нищо ти няма още си в етапа на настройка. Всичко е на нервна почва и ще отшуми". Но 3 дни след посещението при лекаря болките си стоят. Според лекаря сърцето ми е здраво и тоновете са добри. Мислех, че поне като спя няма да ги усещам. И почти не ги усещам, но като се събудя и ги усещам и се събуждам с голямо притеснение, все вдно цяла нощ съм бил буден и не съм спал. И ми трябва около час да се успокоя след събуждането.

89.   Провери за панически синдром, аз съм така от години, пия руските капки Валокордин и Корвалол, а иначе всички възможни изследвания показват, че съм здрава като кон. Най- вероятно е на нервна почва.

90.   Здравейте на 20 години и имам горе долу същия проблем сърцето ми прескача сякаш пулса изчезва за малко и усещам едно неприятно чувство сякаш нещо се обръща в гърдите ми и много ме е страх да не ми стане нещо. Ходил съм 2 пъти на кардиолог казват че всичко е наред моля ви ако някой може да помогне да пише...

91.   По повод коментара на N% 44, и аз съм със забавен пулс, в същото време със силно сърцебиене и задух, ходих на лекар казаха ми, че съм под нормата за пулса но нямам проблем всичко ми е ок, правих си изследвания на щитовидната жлеза.. и там всичко е ок, проблеми нямам кой знае какви, не и такива с които да предизвикам подобни симптоми така и не мога да разбера на какво се дължи. Случвало ми се е да се будя посред нощ от недостиг на въздух, което е най-страшното в цялата картинка... Желая здраве и късмет на всички :)

92.   Здравейте и от мен. При мен не знам какво става. Притеснена съм защото имам признаци на инфаркт а съм едва на 19г. Но когато прочетох, че един младеш на 21 години е починал от инфаркт и аз се уплаших. Моят дядо почина от инфаркт. Майка ми миналата година получи тежък инфаркт и сега се притеснявам, че и на мен се случна.

Вече от два месеца имам сърцебиене и бодежи. Събуждах се от рязко сърцебиене с бодежи и болка. От три дни ми е мн зле. Започна целодневно сърцебиене с бодежи, болка, тежест, трудно дишане, притискате в сърдечната област. И когато ме среже болката отива в лявото рамо и ръката чак до пръсите. Вече два пъти припаднах заради това сърцебиене. Т. Е. Силно сърцебиене с бодежи болка и завиване на свят и пръпадък. Започна много да ме боли главата и да повръщам. Когато съм седнала е същото. Но исправя ли се става още по лошо. Не мога да седя на краката си. И ушите ми пищят и ме болят.

Имала съм сърцебиене на нервна почва но е съвсем различно. Тогава само е сърцебиене и бодежи. А сега е направо нещо ужасно. Само когато съм легнала ми улеква и тези симптоми са по-слаби.

Притеснявам се, че може би ще получа инфаркт но ще почакам да видя как ще съм. Имам всички признаци на инфаркт.

93.   Здравейте! На 23 г. съм от 4 години насам имам сърцебиене или поне аз така го описвам в различни периоди от време ми се случва изведнъж сякаш сърцето ми започва да трепери просто е необяснимо чувството и адски дразнещо и ме кара да се притеснявам! Много пъти съм си правила кардиограми, пия деанксит понеже лекарите казват, че е на нервна почва! Сега от последния ми преглед при кардиолог започнах с конкор трябва да ги пия 3 месеца, но мисля, че пак няма да има ефект, защото проблема си продължава!

94.   темата трябва да е мозък, там се крие разковничето. мозък що ли е то, неясно но ясно с тези и твърдения. Как да го контролирам? Как да му кажа какво искам? (никой не е съвсем на ясно, но имаме теории).
Е тази е за прости хора:
1-вярвай в простите неща(те водят до истината на необяснимите)
2-радвай се на всичко изживяно(то е първично)
3-умората е път към нещо ново(ще се преродиш)!
4-какжо си ти? (енергия)
5-каква е целта - ПРЕРАЖДАНЕ
6-до къде, зависи от теб(от куче и прасе до маймуна и човек)
7-къде е енергията (всичко около нас е енергия, дори и ние)
8-каво да я правим(без да се самоубивате я превърнете в своя и я насочете заедно с мен)
9-аз съм прост човек и го чувствам, не знам какво да кажа, освен НАПРЕД С ТЕЗИ ИДЕИ И МИСЛЕТЕ САМО ЗА ДЕЦАТА

95.   Здравейте , аз съшто имах такъв проблем от нищото, прегледи, снимки, кръвни проби, клинично здрав но, проблема си остана до като един приятел ме посаветва да посетя една гледачка. Знам че повечето хора, не вярват на такива нешта, аз сьщо не вярвах докато неми дойде на главата'след посештениетоми тя ме чети гледачката , исега сьм като пушка дето се казва

96.   Здравейте,
жена съм на 25 години, принципно весела и енергична. Но вследствие на стрес след сменяне на работа и мисли за това как ще се справя с финансовите си нужди, започна моята тревожност. Първо започна да ми се вие свят на работа. После започна изпотяването на ръцете, среднощното събуждане, безсъние, гадене сутрин рано, треперене и плачене. Валерианите и валидолите не помогнаха и се почна ходенето по лекари. Физическите показатели бяха в норма :)

Тъй като това ми се случва за втори път в живота, знаех, че е на психическа основа, просто този път много се претесних от безсънието, което за първи път имах. Легнах си една вечер в 21:30 и станах в 11:30. Два часа сън за цяла нощ. Това е адски изморително и си мислех, че ще умра и аз като вас. Ходих на психиатър и ми изписа хапчета за сън и първата вечер спах много добре, тъй като предините 2-3 вечери имах общо 5-6 часа сън. На следващата нощ се събудих и пак съм будувала известно време и пак се събудих със сърцебиене. Зная, че това ще отмине, но вече се изморих много от тази тревожност. Ще се радвам ако някой е бил със същите симптоми да сподели..

Моят извод е :

Наистина всичко е до психиката на човек и до това как сам се настройва за света. Не трябва да си поставяме никакви бариери-било то за работа или за някакъв друг избор! Тези от нас, които изпитват това сме просто по-емоционални, чувствителни, състрадателни и малко по-страхливи. Трябва да споделяме своето състояние, за да ни олекне и да получим просто емоционална покрепа в такъв момент. Нужно е само някой да ни каже"Хей, какво се притесняваш за глупости, ще видиш, че всичко ще е наред. Хайде да излезем". Трябва да сме сред хора, да се занимаваме с нещо, да спортуваме-дори във вкъщи(пилатес, йога-в youtube. com има страхотни клипчета. )

Ако искате или ако има някаква група може да се включим заедно и ще успеем :) Желая ви прекрасен ден, изпълнен със спокойствие и усмивки.

97.   Здравейте и от мен. Искам и аз да ви споделя своя проблем който изживях преди 15 години. Започна се така изведнъж както си лежах и получих много силно сърцебиене и от там се започнаха мъките. От ден на ден ставаше по зле направо нетърпимо. Започнах да усещам физическа болка губех интерес към живота и това ме обземаше изцяло. Имах болки в главата и почти в цялото тяло придружени със сърцебиене. Това започна да ме плаши непрекъснато плачех и имах чувството че умирам. Започна се едно ходене по доктори изследвания на всичко включително и на главата и винаги изследванията ми бяха добри а състоянието ми се влошаваше. Това състояние ме доведе до там че започнах да се страхувам да стоя сама в къщи защото се страхувах да не ми стане нещо. Итака докато се реших че трябва да отида на психиатър. Това беше ключовото ми решение което ми реши почти проблемите. Оказа се че в стреса в който живеем съм получила всичко това а в следствие от страха да не ми стане нещо е дошло и паническото ми разстройство. Изписаха ми ан тидепресант и успокоителни. След един месец започнах да усещам че желанието за живот ми се връща. По време на лечението аз непрекъснато търсех информация за състоянието ми и започнах да пия чай Страшниче жълт кантарион и много коприва. Също така и много магнезии. Другата комбинация която пия и до днес е билкова. Това са хапчетата Релакса мента валерян и глог и валерян. Това в комбинация го пия сутрин обед и вечер и понякога когато почувствам дискомфорт взимам успокоителни Траксен. От скоро започнах да получавам и прескачане на сърцето. В тези случаи вэимам освен билковите и успокоителни и валидол. Забравих да ви кажа че и за учестения пулс пия курвитол. Ако може да отидете и на психолог само ще ви бъде много полезно но това вече след като сте посетили психиатър и ви е назначено лечение. Искам да ви кажа че това състояние никога няма да отмине напълно но поне става много по поносимо. Надявам се че съм ви била полезна. Знайте че трябва да дадете много от себеси за да има резултат. Успех..

98.   След като на прегледа е установено че сърцето е здраво, а има кризи, то причината е в храната. Някои добавки Е-та могат да предизвикат това състояние.

100.   Здравейте, аз съм на 45 и отдавна имам този проблем с прескачането на сърцето, но в последно време се засили. Това с бирата е вярно и не мога да си го обясня защо. Но ефектът е само няколко часа. Сърцебиенето ми е съпроводено със спадане на кръвното налягане под 90/60. Когато се движа нямам проблеми, но когато съм в покой е много неприятно. Започнах да пия магнезии диаспорал 300 и витамин в комплекс. Ще видим какво ще стане. Преди l време прескачането ми се е появявало и изчезвало от само себе си. Особено е засилено преди цикъл, тогава направо си прави лупинги. В началото се паникьосвах, после се дразнех, а сега ми е само досадно. По принцип нямам други симптоми като виене на свят, гадене, причерняване, стягане или др.

101.   Здравейте, и аз съм с подобен проблем. Към номер 95 дай кординати на тази гледачка, може да помогне на още хора

102.   шарлатанката няма да ти помогне,аз също бях с гръдна болка и изтръпване и болка в лявата ръка ,от стреса и напрежението в работата,екг не показваше нищо ,пих обезболяващи ,но напуснах от тази работа и спря да ме боли ,имах колежка ,прекарала инфаркт на 30 години ,та дължи се на психогенни и стресови фактори .

103.   шарлатанката няма да ти помогне, аз също бях с гръдна болка и изтръпване и болка в лявата ръка, от стреса и напрежението в работата, екг не показваше нищо, пих обезболяващи, но напуснах от тази работа и спря да ме боли, имах колежка, прекарала инфаркт на 30 години, та дължи се на психогенни и стресови фактори.

104.   Здравейте, и аз съм същите проблеми и от личен опит мога да Ви посъветвам до какви изводи и решения на проблема съм стигнал.
Ако сте в много тежко състояние просто си намерете добър психиатър такъв в Бургас е д-р Саян. Не се страхувайте от антидепресантите те могат да Ви върнат отново към нормалния начин на живот, НО след като ги спрете трябва сами да се справяте. Аз го правя с магнезий и Б-комплекс пия и половинка бета блокер, който вече не ми е нужен, но тъй като се спират бавно ще трябва да го пия още известно време. Също забелязах че когато съм влюбен и забравям за всичко останало. Човека до вас е много важен за да преодолеете проблемите си. От скоро си мисля да пробвам и йога чета добри отзиви и за дишането мисля да пробвам и с кокосовото масло както е писал един мъж по горе. Като говорите за проблема си също помага останалите работи като спорт, забавление, приятели са предполагам ясни на всички. Успех на всички :)

105.   Здравейте! Аз съм момче на 24 Г. На мен ми се случи същото, линейка спешно и така ми казаха, че пак може да се повтори и така и стана. Предписаха някакви хапчета за нервната система (не ги помня), направих си куп изследвания и аз. Скенери, кардиолог, кръв, невролог, и т. н. Нищо ми няма. От там започва филма, психолог хапчета, защото и аз никъде не мога да изляза от някакъв гаден страх, сърцебиене, промяна на кръвното и т. н. Имам приятелка, която не знаеше какво се случва с мен. И един ден си казах хвърлям всички хапчета пък каквото ще да става. Психиятъра като разбра се хвана за главата, защото не се спирали така изведнъж. Всичко отмина бавно и мъчително със силна воля вече 1 година бях Ок до преди няколко дена и пак ще се боря. Вярвам в Бог и се моля и знам че всичко ще се оправи! Бъдете силни и Благодаря за обилната информация!

109.   Здравей те, искам и аз да споделя че от 1 година съм със сърцебиене и ми се вие свят почти постоянно. Ходих на лекар кардиолог и ми каза че имам нещо на сърцето следствие от рязко отслабване изписа ми магнезий и това е. Но продължавам да си имам всичките гадни неща сърцебиене и тежест в гърдите от страната на сърцето и не знам какво да правя никъде не ми се ходи от това. Ще пробвам някои работи от туки ще пиша.

110.   Здравейте! Скоро станах на 17. Тази година като цяло започна с проблеми и то много, почнах да се разклящам психически и накрая се стигна до сегашното ми състояние. В началото беше най-тежко, сега може би свикнах. Получавах задух, не можех да си поема дълбоко въздух, от което започнах да получавам паник атаки, които бяха пълен ад. Постоянно мислех за смърт, сериозна болест и тн. Имаше периоди в които се чувствах страхотно, това беше и причината да не отида на лекар. Но хубавите периоди са малко. Пак започна да ми става, усещам недостиг на въздух, бодежи около сърцето, изтръпване лицето, дясната част на гърба, треперене, раздразнимост, нервност, тревожност, страх от самота, постоянно мисля че умирам. Става ми така от вече два месеца. Чртох какво ли не и разрях че вичкоми е вв главата и начина на живот. Започнах да се храня правилно, спрях да се ядосвам за малки неща, запопнах да разговарям с психолог, повече сън, разходки сред природата, йога, изучаване на различни религиозни ученея. Оставете ххапчетата, просто започнете да живеете спокойно, наистинав наши дни е трудно, но не невъзможно.

111.   При мен беше така. Прочетох доста от вашите коментари и установих че е на психическа основа. Важното е да се мотивирате към себеси и да си кажете не ме интересуваш стрес 2те бири помагат много за тази мотивация, но трябва искренно да се мотивирате към себе си и да си повярвате че ще се оправите. Иначе няма да успеете и ще се тъпкате със всякткви химикали!!!

51-100 от 107