Споделена история от Здраве

Спешно-имам кондиломи!
Колкото и срамно да звучи-имам кондиломи ;С.. имам сериозен приятел, но преди да тръгна с него бях спала с едно момче, което ми беше всъщност и първия.. Е, оказа се, че това момче е имало кондиломи и познайте-сега и аз.. Изчетох доста неща в интернет първо имах само няколко отвън на срамните устни.. намерих лекарство, купих го и се махнаха.. Но сега забелязах, че са ми излезнали вътрешни, макар и отвън да няма и следа от тях.. Искам да помоля някое момиче, което е имало да ми каже изгарянето с азот на каква цена е горе-долу и дали има и друг вариант, защото адски много ме е срам да отида на гинеколог...

Коментари

1.   Няма от какво да те е срам, това им е работата на гинеколозите, а и това е относително често заболяване. Иначе за да има ефект лечението, трябва и двамата да се лекувате. Кондиломите се причиняват от нискорисковите HPV вируси и ако не се отървете и двамата от него само ще си го предавате (дори и да ползвате презерватив риска е доста голям). Отиги на гинеколог да те прегледа и да ти каже какво да правиш. Сигурно ще поиска и да си направиш ДНК тест за високорисковите щамове на вируса. Не е нищо сериозно ако се вземат мерки. Бъди спокойна, няма от какво да се срамуваш и отиди на гинеколог!!!
Също така не е задължително да си се заразила от първото момче. Основният начин на предаване е по полов път, но има и други, а вирусът може да седи в латентно състояние с години.

2.   Отиди на гинеколог. Той ще ги изгори. Не боли. Също така е добре да посетиш и дерматолог-венеролог. Справянето с вируса зависи от имунната система. Задължително с механичното отстраняване се изписват и имуностимуланти-най-често изопринозин, който се пие по схема, кориолус, имунобор, биозин. Това е много мръсно заболяване, лекува се продължително и излиза доста скъпо. Партньорът ти може и да няма видими кондиломи, даже всъщност много често е така. Ползвайте презерватим, докато се изчистиш от видимите, защото тогава заразността е най-висока. Но по принцип презервативът не пази на 100%. Няма от какво да ти е неудобно, защото това си е болест като всяка друга. Най-добър ефект от имуностмулантите има кориолуса, но е доста скъп и трябва да ти понесе.

3.   За горене с азот не знам, но на мен са ми отстраявали кондиломи с лазер. При мен бяха цяло снопче около ануса, бях с пълна упойка и ми струваше 150 лв. Това беше преди 5 години.
Срам, не срам, ще отидеш на гинеколог- няма как. То и без това няма кой да ти ги махне, такава манипулация не се извършва в мола.

4.   Ж30: ОПАСНИ са. Вирусът се носи вътре в теб. Хванеш ли ги веднъж, може да се появяват до живот. Въпросът е, че не бива да се оставят да се развиват, тъй като бързо се превръщат в ракови образувания.
Посети гинеколог. След като те прегледа (отвън и отвътре), той/тя ще прецени в коя фаза са кондиломите, с какво и как да ги премахне.
Не е шега работата. С обикновени мазила и самолечение не става. Само ще се самозалъгваш!!!
Ако имаш вътрешни - из матката, влагалището и т. н.... интимните части и забременееш има 2 варианта:
* да не можеш да износиш детето
* да го износиш и ако не го родиш секцио или нещо се обърка, то цялото да е обсипано с кондиломи. Най-вероятно ще умре от рак.
Лечението не се състои само в механично премахване.
Пият се и МНОГО силни лекарства. Пият се и от двамата (или повече) засегнати партньори. Щом ти имаш, трябва да се лекуват всички, които имат или са имали сексуален контакт с теб. Без значение е дали имат, или нямат изникнали кондиломи.
Така че - лекувай се докато е време. Ти и всички покрай теб...

5.   Оле... хора и аз имам същото, толкова ли е опасно???? От както съм се родила имам такова на онази работа, само че моето не е брадавица а... баш бенка си е, наполовина скъсана... Преди няколко години цветът и посредата на бенката се измени и стана мръсно бял.... но така и не съм ходила на гинеколог за да я погледне....

6.   По-добре отиди на гинеколог. След като ти ги изгорят, изчистят, мажи се с крем алдара и трябва да пиеш някакви имуностимуланти. И оттук нататък задължително трябва да ходиш на гинеколог и да си правиш цитонамазка поне 2 пъти годишно. Успех!

7.   Една приятелка имаше и ходи на гинеколог там и ги обгориха и изчистиха, съветвам те да не се притесняваш и да отидеш :)

8.   Детето ще умре от рак??? какво??? бе хора вие норммални ли сте, говорите глууупости/да сериозна работа си е, но като даже нямате и идея за какво става на въпрос не коментирайте!!!

9.   Отиди на гинеколог. Аз имах около 7 месеца отвътре и отвън и само се наказвах със съмнителни лекарства предписани от гинеколог при който ходих с направление.. Накрая отидох на частно и за 2 посещения всичко се оправи. Много болеше, но си струваше. От 1 година нямам и се моля никога повече да не се сблъскам с това нещоо..

10.   пробвали ли сте да ги мажете с оцет, понеже бях чела някъде че това ги оправяло? на някой помага ли му оцета? не съм пробвала лично...

11.   до 10. Аз имам кондиломи и съм ги мазал с оцет. Изчезват за 3-4 дни и след известно време пак се появяват на други места. Постоянно пия имуностимулатори за да не се появяват отново но уви удрям за сега на камък. Изопринозин пия от 5 месеца вече 6-ти и пак се появяват. Нз и аз какво да правя вече...

13.   Някой може ли да ми каже имал ли е рецидив и ако е имал след колко време е бил. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

14.   Здравей
От това което си написала разбирам, че не си отишла на лекар след като си установила, че имаш кондиломи, а си предприела домашно лечение. Това е възможно най- неправилното. Иди на лекар в най- скоро време, здравето не е шега. За сериозни неща няма срам. Аз за съжаление също имах.. отвън на срамните устни и първото, което направих е да отида на гинеколог.... предписа ми лекарство с което ги мазах и се излекувах. Спомням си също, че ако са отвътре е сериозно. Не губи време, колкото по- скоро отидеш, толкова по- добре за време. И още един съвет- ходи редовно на гинеколог :)

15.   Здравейте ! Искам да попитам тези , които са имали кондиломи в ануса? След премахването им , появиха ли се пак