Споделена история от Здраве

Не усещам, когато ми се ходи до тоалетна...
Здравейте, имам един проблем, които чак сега забелязах.. Става въпрос за малка нужда... През деня усещам, но през ноща когато спя и след като се сабудя не... Сутрин когато се сабудя за училище се оправям, обличам се и сигорно 1 час след като съм станала не усещам, че ми се ходи, но по навик се изходжам иииии изпишквам доста голямо количество, но не го усещам. Даже през ноща, когато съм изпила по-голямо количество течности направо спринтирам до банята, защото съм тръгнала да се изпускам, но не съм усетила навреме... Към кого мога да се обърна и някой има ли представа какво е това...
Има ли повод да отида на лекар?

Коментари

1.   И аз съм така, не мога да се усетя, започва да ми се пишка изведнъж, много спонтанно, и се чудя към коя тоалетна да тичам! Но не мога да тичам всъщност, защото гледам да си кръстосвам краката за да изпускам възможно по-малко, ходя като някоя кривокрака като ми се ходи до тоалетната. Сега пак ми се ходи но причината е друга - като седя много на лаптопа и не ми се става, казвам си "Защо да ходя, ще изпусна много неща от интернет света а и само ще хабя време", и после ходи се чуди защо бикините ми все жълти :D

Можеш да носиш превръзки /но не от ежедневните защото са по-тънки, а нали казваш че изпускаш голямо количество/. Носи например Always или EverBell, те са на хубави марки, така ще се напишкваш в тях.

Дано да се оправим. Отивам до тоалетната че много ми се пишка, а панталоните ми очевидно пак ще ги сменям... :D

2.   Не.. през деня не се напишквам.. добре съм си, но вечер и след сън е проблема.. А няма как като съм с приятеля ми да нося превръзки постоянно, много се комплексирам..

4.   Уролог, момиче. Това НЕ е нормално. След 5-10 години ще си се напикаваш без да усещаш дори, така ли искаш да си?
Отивай на уролог, а пък ако толкова ти е неудобно, макар че за годините по лекари съм научила че срам няма при тях... нагласяй си някаква аларма, примерно за 3ч сутринта. Ставаш - пишкаш, лягаш-заспиваш и сутринта като станеш веднага до тоалетната. Би трябвало да помогне... Честно от личен опит не знам, тъй като аз съм другата крайност. Вода не мога да задържам и си се будя по 4-5 пъти за 8ч нормален сън. И това не е хубаво. Затова-лекар!

6.   Аз мисля, че когато ти се доходи до тоалетна трябва да отидеш, защото мускула на пикочопровода отслабва и в един момент той престава да функционира, и тогава ще бъдете с катетри цял живот.