Споделена история от Здраве

Задъхвам се като ходя
Здравейте, аз съм на 23 години, обаче се уморявам дори само от ходене. Освен това много се потя. На какво може да се дължи това задъхване и обилно изпотяване? Писна ми всеки път като изляза да се потя и задъхвам. А изобщо не съм дебел. Дори бавно да ходя ме заболяват краката, потя се и се задъхвам. При какъв доктор да отида? Не е нормално на 23 да капвам от ходене като хората на по 50! :(

М23

Коментари

1.   Трябва да отидеш на преглед при лекар.

2.   Излизай по-често. Тичай, спортувай нещо и ще видиш, че след известно време ще се оправиш.

3.   Аз съм момиче на 15 преди година имах същите симптоми и си направих изследвания и се оказа нисък хемоглобин. От това може да си умре ама не се шашкай нормата е да е 120 а моя беше 47 удеха се как съм още жива :D ниския хемоглобин представлява недостик на желязо във организма трябва да ядеш месо за да се възтановиш, и най вече свински черен дроб, защото той съдържа желязо. Организма усвоява желязото когато ядеш и храни богати на витамин С като лимони, портокали и мандарини, също трябва да пиеш много течности 2 литра вода на ден трябва да си ги знаеш. Задължително отиди при личния си лекар за да си направиш кръвни изследвания защото може да се обърне на анемия и тогава по лошо. Купи си и бирена мая от аптеките струва към 5-6 лв. има много витамити и ще ти помогне да се почувстваш по добре, знам от личен опит, и задължително в менюто ти основното храна да е месо или свински дроб за да се възтановиш по бързо!

4.   За кардиолог си

5.   Съветвам те да идеш задъжително на лекар. Щом се задъхваш само от ходене според мен имаш проблеми със сърцето !

6.   Ендокринолог - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

7.   Отиди при личния за съвет..

8.   Въпрос към автора.... Появяват ли се болки в краката, след 15-20 минути ходене? Може би си дюстабан. Ето и малко инфо по темата..

Клинична картина
Плоскостъпието се състои в отпускане (изглаждане, спадане) на надлъжния свод или на двата свода. Плоското стъпало се среща при около половината от хората на възраст над 40 години. Главната причина е хроничното претоварване на стъпалата. Факторите, които предразполагат към деформацията, са слабото развитие на мускулите на краката, разширени вени, неудобни обувки, напълняване, рахит. Много бързо и болезнено стъпало се развива в млада възраст (16-20 години) у лица извършващи тежка физическа работа без достатъчна подготовка или след тежко боледуване.
При бавно развитие на плоско стъпало болните се оплакват от болки в стъпалата и лесна умора. Болкте се усилват при ходене и стоене и се облекчават след почивка. Нерядко болките се разпространяват нагоре в краката до тазобедрената става, а понякога обхващат и поясната област. Често в края на деня по гърба на стъпалото и в глезенната област се установяват отоци, които след това изчезват. Много често постепенно стъпалото се удължава, а в средната си част се разширява. Походката става патешка, болните не могат да бягат бързо, подскачането е особено болезнено.

Лечението в ранен стадий се провежда с масаж, топли вани и еластично - натоварваща гимнастика, носене на коригиращи подложки. В напреднал стадий се препоръчват ортопедични обувки. По строго показание се предприема оперативно реконструктивно лечение.

Прогнозата при правилно лечение е добра. При закъсняло лечение прогнозата е неблагоприятна.
Профилактиката се състои в ранно приучване на децата към правилна походка и издържливост при продължително ходене. Полезно е ходенето с боси крака върху неравна повърхност и участие в спортни игри. Предразположените лица трябва да носят удобни обувки с пружиниращи подметки и подложки.

9.   Задух и умора след кратки физически усилия - пълна кръвна картина(от джипито), биохимия, урина, и после консултация с кардиолог, ендокринолог, евентуално хематолог и пулмолог, и може би някой друг специалист в зависимост от резултатите! Питай личния лекар, за такива оплаквания човек ходи на доктор, не пита във форумите!

10.   Някой друг с подобни проблеми няма ли?

11.   Аз понякога, когато ходя вендъж си замерих пулса и беше 160. И след това започнах да си го меря често в това положение, понякога е 100, друг път 120, в трети случай повече. Други оплаквания нямам, кардиограмата ми е добре, нямам кръвно. Но, когато усета, че до като вървя имам такъв висок пулс се стрескам и може би става още повече направо изпадам в паника. Може би проблема е, че водя доста застоял живот и рядко се движа и в същото време се плаша от такива неща и съм притеснителен. И друго моята походка е по бърза от нормалната. Направо, когато вървя по тротоара си ги изпреварвам хората като Шумахер, просто съм по висок и за това ходя по бързо. Докторката ми каза, тогава, когато съм в движение да не си меря пулса, а аз за жалост почнах да правя това.

12.   Не се притеснявай аз съм сигурен, че си 100% физически здрав! И аз имам същият проблем нарича се хиперхидроза - прекомерно изпотяване и аз се изморявам най-вече се задъхвам! Това е от притеснение обиколих много доктори ендокринолог за щитовидната жлеза кардиолог за сърцето невролози по 4 различни дерматолог за кожата и оправяне няма за мен..

Просто срив на нервната система пръсках се с одорекс, който запушва порите и потта започна да избива от другаде и от там ми започна якото задъхване 15 минути не можех да вървя пеш, защото целия се изпотявах зимата дори през януари. Спрях одорекса и след няколко месеца потенето през по студените месеци се върна на предишната си форма под мишниците ходилата и дланите.
Това са точно панически атаки според мен от тълпи заради изпотяването. Предполагам в най-неподходящия момент изпотяването се засилва.
Ако искаш иди да ти прегледат сърцето и щитовидната жлеза, но според няма да ти открият нищо!

13.   Колко ти е пулсът?

14.   Имам абсолютно същия проблем, но след половин година тренировки (фитнес с наблягане на кардиото), изчезна. Спрях тренировките и пак започна да се появява, та скоро мисля да почвам отново.