Споделена история от Здраве

Миризма на половите органи
Преди всякакви упреци, да ви предупредя, че имам намерение да ида на гинеколог и ще го направя! Просто докато това стане искам да чуя мнения от аудиторията и дали някой е имал подобен проблем. Момиче съм. Имам неприятна миризма там долу, мисля, че е от вагината. По прицип имам бяло течение и то си мирише на спарено, но забелязвам, че когато го няма миризмата също се усеща, дори и след душ! Вагиналния ми секрет ли мирише? Какво става не мога да разбера, поддържам отлична хигиена. Дайте мнения, плс.

Коментари

1.   Имам същия проблем..! Преди няколко дена бях на преглед и ми откриха две положителни бактери чрез тест за гениталната система-цервикален секрет, казаха ми че не е опасно но тр да се лекува чрез антибиотици и лечението ще продължи горе долу 15дена (тъй като са две открити бак. ). Течението и миризмата са били заради това.. нз дали при теб е така, но проблема е абс. еднакъв и при мен резултата разбра какъв е

2.   До номер 1:
Към колко лв са антибиотиците и как се казват(защото и аз имам подобен проблем)?

/Не съм автора/

3.   До номер 2: не си прави самолечение в никакъв случай, дори симптомите на друг човек да ти изглеждат като твоите! За това си има гинеколози, отиваш, преглеждат те и те установяват какво ти има, какво да ти предпишат като лечение и как.

4.   здр ., всичко е до структура да знаеш оказва се че понякога някои жени /принципно по едрички / дори без каквато и да е инфекция може да ходиш на хиляди гинеколози и пак да ти кажат че нямаш инфекция да имаш този проблем въпроса е до самото изпотяване на слабинките и честно засега и аз не зная как бихме се справили с този проблем но така седят нещата замисли се тези неща ставали ли са когато си била мъничко по-слаба или с наддаването се е получило и макар хората да гледат с лошо око на тези неща мисля че е човешко и на всеки би могло да се случи лошото е че трудно се разрешава този проблем

6.   При мен е долу горе същата работа... обаче личния ми лекар, от който всъщност трябва да взема направление за гинеколог, е баща на един мой близък приятел.. и ако отида и кажа, че имам тези проблеми, сигурно ще се разнесе и тогава ще ме е срам да ходя на училище.. и все пак трябва да се престраша и да отида... ЗДРАВЕТО НА ПЪРВО МЯСТО..!

Та, до въпросното момиче.. просто няма място за притеснение, защото това си е напълно нормално, особено ако си почистваш косъмчетата по интимните части... тогава просто се появява... аз мисля, че при мен е заради това и все пак консултирай се с гинеколог....

7.   До номер 4.. и аз мисля, че понякога надебеляването е фактор.... при мен поне е така.. аз напълнях, но същевремено, взех да си взем косъмчетата от там, защото ме дразнят ии вече имам бяло течение от година... Но пък и доста наедрях... За морето със сигурност трябва да отслабна.. Какво да посъветваме авторката? -аз бях чула, че промивки с някакви билки били доста ефективни, но не съм напълно сигурна какви бяха точните съставки.. трябва да се поинтересуваш при консултацията за гинеколога.. не само да те прегледа, да установи какво ти има, да ти изпише хапчетата и да те изпрати... Попитай я/го, това им е работата.. трябва да знае за какви промивки става дума :) надявам се да съм била полезна