Споделена история от Здраве

Получавам панически атаки :(...
Здравейте,

мъж на 28 години, от 9 години, т. е. от 19 годишен получавам панически атаки.

В началото когато проблема се появи не осъзнавах добре какво се случва с мен и не обръщах такова голямо внимание на този сериозен за мен проблем.

Паник атаките при мен протичат по следния начин, когато съм на място с много хора, когато непознати или познати ме гледат и вниманието е фокусирано към мен, започвам обилно да се изпотявам, силно сърцебиене, чувство за нереалност, един малък ад, искам да избягам на момента но не мога, особено ако съм в автобуса и е задръстване, няма как да избягам.

Та да продължа с историята ми, в началото не обръщах голямо внимание на проблема ми.

Но с течение на времето започнах да осъзнавам какво се случва с мен. Затворих се в себе си, депресирах се жестоко, ограничих много социалните ми контакти заради страха от паник атаките, в момента в които тръгна да излизам и се започва с паниката.

Реших, че не мога да живея така, посетих психиатър, натъпка ме с антидепресанти, ксанакс, и някви други не им помня имената, в началото се чувствах по добре от лекарствата, но много напълнях от тях... затова реших да ги спра, имайте предвид, че ги пих половин година ако не и повече. Веднага след спирането им, паник атаките се завърнаха с по голяма сила от преди.

Резултата, невероятна силна депресия, никакъв социален живот, страх от излизане на вън.... да ходя на работа... ооо слава на бога, че са нощни смени и съм сам на работа, иначе сигурно щях да напусна.

И така един порочен кръг, от работа в къщи и от къщи в работа. Не смея да мръдна от вкъщи заради скапаните паник атаки.
Как ли не умувах и няма решение, както и да се настройвам, както и да го мисля, те са тук и не мога да се преборя с тях. Когато даже получавам паника, ако се стягам става по зле, трябва да се отпусна да я приема за да мине по леко.

Паниките според мен се дължат от това, че като малък бях много тормозен от семейството ми и съучениците в училище и предполагам в един момент всичко изплува на повърхността.

Има ли някои с подобен проблем, който се е излекувал? Искам да водя нормален живот, да излизам, да се виждам с хора, но просто не мога и не мога:(((((((((((

е поне някак си събирам сили да ходя на фитнес в 7 сутринта, когато залата отваря и няма никoй.... така успях да си възвърна поне фигурата, че беше много зле положението...

Коментари

51-64 от 64

61.   На 10 години съм. От два месеца имам сърцебиене, замайване, омекване на краката. Неизлизам от къщи, не ходя и на училище, тръгна ли започвам да повръщам. Отпуснах се малко и обикалям квартала с мама, но само до там. Немога да се престраша и да отида до училищния психолог. Друга възможност нямам, от малък град съм. Моля за съвет. Колко време ще ми трябва, за да го преодолея? Благодаря предварително за съветите.

62.   Здравейте! и аз съм с ПА от 3 години! Всеки път се заблуждавам че това ще е последната ПА но този кошмар си продължава даже времевото разтояние между атаките взе да се скъсява! по ранно бяха на половин година, сега на 2 седмици. Тази сутрин ме събуди жестока ПА (след кошмар)! При мен протичат така: леко притеснение (че отново може да се случи), дискомфорт, после почва стягане в гърдите, черешката на тортата е сърцебиенето което се усилва неимоверно много! Всеки път съм на мнение че получавам инфаркт! и така няколко минути целия този ад! после минава както е дошло. Понякога треперя и ме обливат горещи/студени вълни, потя се! Често ПА идват на вълни! Когато едната вълна минава, от целия този страх идва още една вълна и така до няколко пъти. Може да продължават от 1 мин до няколко часа! През това време изпитвам неимоверен страх от смъртта, то е толкова реално ще мн пъти като ме сполети ПА почвам веднага с молитвите! Тези ПА съсипаха живота ми! Живея в Испания, имам хубава работа, мъж, които е винаги до мен и ме обича, но проклетия страх и очакването отново да ме сполети ПА не ми дават да се радвам на живота. Правиха ми изследвания захар, щитовидна жлеза, на сърцето (кардиолог) всичко е ок! Док се опитват да ме убедят да пия антидепресанти но аз съм на мнение че те само маскират проблема. И така адът си продължава-страх ме е да съм сама вкъщи/навън, да патувам със самолет/асансьор. Най- кофти ми е когато съм принудена да стоя някъде от където да не мога да излезна:бус или самолет! Постоянно меря пулса си (вкъщи/навън) хората около мен мислят че съм луда! Толкова съм отчаяна! Нямам и 30 а живота ми е кошмар! Въпреки че знам че от тези ПА не се умира, страхът от следващата ПА не изчезва! Опитах с позит. мислене - не става!!! С дълбоко дишане - не става!!! В момента на ПА изобщо не мога да се концентрирам и да дишам дълбоко! В главата ми има само една мисъл и тя е че умирам!!! Който не го е преживял не може да ме разбере. От страни звучи глупаво знам... хора, не мога така да живея! Това не е живот! С хобито и спорта съм ок, имам си и работа но те не решават проблема ми!!! Отчаяна съм! :(

63.   62, опитай с музика на слушалки. Аз имах същите проблеми (сега пак ги имам, хо леки и ги овладявам). Сърцебиене, пулс по 100-120, Кървно 100-150... Това, което направих аз беше: Тотално спиране на алкохол и кафе. Антидепресанти не съм пил. При паника в къщи или навън правя 2-3 неща които ми помагат. Звъня на някой и почвам да си говоря на каквито и да е теми. Може и да се влезне в магазин и там да се разговориш с продавача, МУЗИКА. Тя много ми помага, от лекар го знам. Пускаш си за 10 минути музика на слушалки. Хапване на сладко и солено едновременно. Нося си (вече не) смесена сол и захар и една шипка под езика помага.

65.   И пречат човек да изживее много хубави моменти. Много хора, не са постигали много неща и много мечти от тях.

66.   От една година страдам не работя стоя в къщи и продължава ли продължава... Не излизам сама, само с придружител и пак ми е зле. Пия ривотрил и какво от това пак ми се случват тези ПА.. Лошото е че и в къщи ме е страх... Помощ.

67.   Здравейте на всички! Имах "серия" (ако мога така да се изразя) от паник атаки които протичаха по такъв начин - сърцебиене, прилошаване започвах да се треса цялата и да треперя имах чувството, че получавам инфаркт, всичко траеше от 20 до 40 мин., след тях обикновено заспивах от изтощение. Но си е ад. Тогава се обърнах към лекар - хомеопат! За 20 дни всичко това премина и вече 4 месеца съм нямала такива проблеми. Преди това ги имах 2-3 месеца, като последният беше кошмарен!!! Буквално по няколко пъти на ден ги получавах. Бях скептично настроена към хомеопатията, но сега вярвам напълно. Дано да съм била полезна с мнението си. Късмет на всички! ;)

68.   Може ли паник атаките да са съпроводени с усещането че не можеш да преглъщаш? За останалите симптоми разбрах. Замаяност, сърцебиене, изпотяване, тремор и т. н. Но при мен се появи и това усещане че не мога да гълтам

69.   Бихтели могли дa споделите при Пaнически aтaки кaк вие кръвното.моито нормaлно клони към ниско но при пaникaтaкa е 160/110 дaже 170/ 120 .Което още толковa ме тормози.

70.   Хора,не взимайте тези хапове,последиците са катастрофални.Доста време пия Ривотрил и алкохол,и сега няма изход от положението.Отидете на психолог,това е моето мнение.

72.   69, и при мен така се получава с кръвното.. пия хапче за кръвното в такъв момент.

75.   Много лошо нещо са. Не го пожелавам на никой. Цялостната дума или да го обобщим паник атаките са, просто и единствено един СТРАХ.

78.   На 27 г съм и от няколко месеца имам този проблем с паник атаките. В момента пия ремотив, препоръчвам ви го понеже е на билкова основа и на мен ми влияе добре. Никакъв алкохол, цигари и енергийни напитки. рОбщо взето по-здравословен начин на живот. Всичко е в главите ни, вътрешно спокойствие и дълбоко дишане, това е решението.

79.   При всеки паник-атаките са от различно естество и различни може да са причините за появяването им. Най-грешният подход са лекарствата. Да, добре е да ги имате в себе си и в краен случай да вземете този "лек", но това е по-скоро опасно. Причините са много, но антидепресантите са най-лошият вариант да избегнете паник-атаките.

Аз лично имам проблеми с врата, чести главоболия от неправилна стойка и схващания. Всичко започна така, че около 18, 19 годишна възраст го открих, като преди това не ставах от компютъра. В началото просто си мислех, че имам тумор на мозъка и когато съм сам изпадах в някакви депресии, че ще умра, но не бяха паник-атаки. В последствие си хванах приятелка, която беше с болна майка, често говореше за починалите си роднини, често изпиваше от моята енергия, като постоянно говореше за проблемите в живота си, за скандали с хора и въобще не ме изслушваше, а трябваше само аз да я изслушвам. В последствие започна да си мисли, че е много болна от какви ли не неща и само се оплакваше и ден преди да получа първата си паник атака, с нея отидохме на гробища на баба й да търсим гроба, беше на тъмно и светехме гроб по гроб за да го открием. На следващия ден бутах колата си, но явно вратата ми се схвана от самото бутане и започна да ми изтръпва главата, започнах да мисля, че получавам инсулт. Закараха ме в спешното и имах високо кръвно, треперех и бях с висок пулс. И така 3 години и повече дори получавах паникатаки и най-често когато съм с нея. Главоболието днес си го имам, но паник атаките доста отшумяха. Рядко влизам в негативните си мисли и бързо изпулвам от тях. От 6 месеца не съм с това момиче, но пак от време на време си пишем, опитвам се да й споделя да спре с антидепресантите, защото качи доста килограми, вече няма и цикъл и е постоянно по болници след, като майка й почина, а аз я оставих, защото не издържах на това напрежение. Към ден днешен съм с друго момиче, не пия никакви лекарства и се чувствам доста по-добре, до кога не знам. НЕ общувайте с енергийни вампири

80.   Виж това http://psihologat.com/stradam-li-ot-panik-ataki/ . Мисля, че ще ти бъде полезно.

51-64 от 64