Споделена история от Здраве

Образувания в близост до срамните устни
Здравейте!
Моля Ви за помощ!!! От няколко месеца насам в близост до срамните устни, и вътрешната страна на бедрата ми излизат някакви странни образувания. Подкожни са, някои имат бяло съдържание, а други са с телесен цвят просто като израстъчета. Много са малки, но много ме притесняват. Ще опитам да кача снимки. Не съм ходила на гинеколог, защото не знам дали не е за дерматолог...
Много Ви моля, ако някой от Вас е имал подобно, да ми каже как да се преборя с тях...
Мажех ги с антисептичен крем и поизчезнаха, но после пак се появяват.

Извинявам се, ако темата не е за тук! Благодаря Ви за вниманието!
http://prikachi.com/images/914/4841914l.jpg
http://prikachi.com/images/915/4841915q.jpg

Коментари

1.   Много е възможно това да са кондиломи или молуски. И двете се предават по полов път. Необходима е консултация с дерматолог-венеролог. Ако са кондиломи отиваш и на гинеколог, защото може да имаш и във влагалището. Лечението е продължително и доста скъпо излиза. Дано не е това, но на такива неща ми приличат.

2.   Според мен това са кондиломи .. аз на лекар не сам ходила да се лекувам моите изчезнаха от само себе си .. след това ходих на гинеколог имах възпалени яйчници .. след процеса на лекуване .. минах през вътрешен видиозон и матка и яйчниците бяха добре :)

3.   Сърбят ли те? Аз имах кондиломи.. сърбяха ме и като се чесах веднага пускаха кръв... хах ужасно Дано не е това, че това си е вирус, който си остава в кръвта и ако ти отслабне имунната система, то могат да се появят брадавици на различни места.. Предават се от лигавицата, т. е. ако са се махнали, нямаш никъде по теб няма как да ги предадеш, но в този вид ако друга здрава кожа се докосне до тях ще се зарази.. И тъпото е, че презерватива не пази от това