Споделена история от Здраве

Ах, този зъболекър
Здравейте, само докато ви пиша ме побиват тръпки от това което ми предстои да преживея. Знам че това е проблем, на по-голямата част от тинейджърите у нас.
Проблемът ми е свързан със СТРАХЪТ от зъболекаря.
Предстоят ми няколко процедури по премахване на кариес, пломбиране, и избелване което е добре, но всичко това ще се случи със 2 предни горни зъба и 2 долни. Искам да попитам при поставяне на упойка на горен зъб, каква е болката там, защото до сега не са ми правили пломба на горен зъб, и не знам болката при поставянето на упойката на горен зъб каква е, повече ли боли отколкото при другите зъби, и самото пломбиране боли ли. Моля ви, ако някои е преживявал упойка на горен зъб, да сподели как е, че направо ще припадна от страх. Като се облизвам с език, опитвайки се да намеря мека зона до горните предни зъби но без успех :D :D :D
Така че, ако някои може да помогне...

Коментари

1.   Боли си, но за секунди,както и при поставяне на упойка на другите зъби.

За разлика от тях обаче, предните зъбя болят ужасно БЕЗ упойка, така че ти я препоръчвам задължително. Аз по принцип не обичам упойките и винаги когато ми правят зъбче отказвам, но за преден - абсурд!

Д.

2.   Не е страшно. Преден горен са ми пломбирали и с упойка и без упойка. И в двата случая нищо не усетих. Нито кога ми биха упойката, нито кога са ме човъркали. :D Представата, за това че е на преден зъб е доста по- страшна от самата реалност. И аз се бях панирала. Но спокойно! :)

3.   Не се стряскай толкова. Упокойта на горен зъб не е нещо много по-различно от упойката на долен зъб. Не е най-приятното усещане на света, но не трае дълго. А принципно като ти сложат упойка каквото и да правят със зъба ти - ако ще да го вадят - нищо няма да усетиш, така че споко. Не е болка за умиране и напразно се тормозиш :) Честно казано мен лично
Ана

4.   Спокойно, не боли. Освен това, отдавна вече не поставят упайката с инжекция, а с нещо като инжектор - писалка с много къса и тънка игличка. И аз не обичам да ходя на зъболекар. Сара

5.   И на 2-та горни предни зъба имам пломби, а бях само на 14 като ги поставяха(пълна безотговорност, знам). Нямах упойка и Слава Богу не ме боля. Важното е само да не мърдаш, защото аз чрез глезене направих така, че пломбата ми си личи. На втората не мърдах изобщо и резултата е невероятно по-добър от първата.
Пожелавам ти всичко да мине гладко, бързо(:D), безболезнено и с отлични резултати.

6.   Здравей,
Не се притеснявай. Аз по принцип мразя упойки и гледам да търпя. Само в краен случай ми слагат. Толкова пъти зъболекарката като види как ме боли и тръгва да слага и аз я спирам, та само ми пръска. Но веднъж като ми правиха на горните 2 предни зъба пломба още отначало ми сложиха упойка. Е усеща се боцване и ти става неприятно докато вкарва упойката, но пък после не боли поне. Не се притеснявай те зъболекарите знаят къде да я бият упойката, има си меки тъкани, не се плаши.

7.   Ще видиш,че няма да боли толкова, колкото си представяш. На мен са ми вадили мъдрец с упойка, трябва да ти кажа, че нищо не усетих.

Всичко е на психична основа. Повтаряй си, че това е за тове добро и по-добре сега малко да те заболи, отколкото състоянието на зъба ти да се влоши и да се наложи някакво по-сериозно лечение.

8.   Мерси за отговорите на другите хора аз имам и аз 2 кариеса на горните 6-ти зъби и се чувствах ужасно, мислейки как би минало. Но благодаря на хората, който толкова добре са обяснили, че няма страшно! Благодаря Много!