Споделена история от Здраве

От много ниско на много високо кръвно налягане
Здравейте на всички които ще отделите малко време за моя проблем.
От известно време бях с много много ниско кръвно в порядака на 100 на 65 в тази граница а това си е ниско на момиче на моите години (18 навършени) и горе долу се справих с това нормализира се НО от миналата седмица започна един световъртеж, главоболие, гадене изобщо не ми беше добре и когато отидох на лекар той премери сегашното ми кръвно 140 на 90, много високо :( проблема ми е това рязко спадане и покачване на кръвното.
Моля ви ако има някои с подобен проблем нека ми каже как се справя защото аз съм малко притеснена изписа ми куп хапчета но нищо не каза за храната какво триабва да намля и какво точно мога да ям.
Ще съм изключително благодарна на каквито и да е съвети :)

Коментари

1.   Здравей,

моята майка е с високо кръвно, та си позволявам да споделя някои съвети от обща култура, както се казва: избягвай кафето, кока-кола, яж една идея по-безсолна храна. Не яж тръсто месо. Това знам от нея, това ти казвам.

Консултирай се с лекар за по-подробна информация.

2.   Първо момиче това кръвно не е много високо. 140/90 не е много високо кръвно, дори е на границата на нормалното. Но все пак е желателно да поддържаш кръвното в по ниски граници поне 130/80. След като качи кръвното на горната граница след това имало е моменти пак да е ниско ? Иначе до някъде храната е важна и може да е от нея. Доктора не те е питал, но ти кажи как се храниш, слагаш ли сол в храната си, ядеш ли тлъсто. Това можеш да го споделиш тук и можеш да открием отговора на проблема.

Движи се повече, яж плодове, зеленчуци, храни се по здравословно. Дори яж чесън или кромид. Все пак кръвното не ти е високо и това се нормализира. Тези симптоми, които имаш дори може да не са свързани с кръвното, чудя се дори как доктора е решил още от сега да те трови с хапчета. Не съм доктор, но при това положение е трябвало да те пита как се храниш, какъв режим на живот водиш, да ти даде препоръки и след това хапчета. Иначе и аз съм имал периоди с кръвно 140/90 ( например през зимата постоянно ми беше такова кръвното- но не ми е било лошо), но не съм го мислил. Но винаги, когато ми е мерено от доктор кръвното ми е било 130/80 и не каза нищо ново- добре е.

3.   Ох, това е много лощо. Чувала съм, че рязкото спадане и покачване не кръвното може да доведе до инсулт. Консултирай се с лекар.

4.   До колкото знам чесъна смъкво кръвното, за други храни не съм запозната, но провеи в интернет!

5.   Чесънът е уникален с това, че вкарва кръвното в норма, без значение дали е ниско, или високо.
Тоест е полезен при всички случаи и няма риск да се отиде в другата крайност.

6.   Авторката :
Благодаря ви че се отзовахте по въпроса с храната отбягвам тлъстите храни да не кажа че ги мразя ... ям предимно мляко и плодове старая се да не ям сладко но все пак не го спирам съвсем. За движението немога да кажа че спортувам но и не стоя на едно място всеки ден ходя по няколко километра пеше просто така се налага правя и упражнение ... но незнам много ми е притеснено утре съм пак не лекар за да види дали ми действат добре тези хапчета и ако се налага ще ми правят кардиограма .

7.   От номер 2: Номер 3 моля ти се наплаши авторката с инсулт. Тя е млада и вероятността човек да получи инсулт е минимална. За да получи инсулт трябва да има много високо кръвно, също така да има повече от нормалното мазнини в кръвта- хлоресторол. Разбирам кръвното от 100/60 да се станало много високо от рода 180/100.- това е вече опасно, но не е.

8.   Авторката :

Днес бях пак на преглед по добре е доктора ми спря едните хапчета вече е в норма 115/70 . А аз ще се заема с храните за да не се повтори :)

Благодаря много на всички бях те ми наистина полезни :)

9.   Моля Ви помогнете ми. От много години майка ми има много високо кръвно 180/90. Това много ни притесни и тя отиде на лекар. Те и казаха да взима хапчета за кръвно и за ритъма на сърцето. От първото испито хапче, кръвното и падна много. В продължение на 1 седмица и беше много ниско. Това означава ли че има вероятност за инсулт? Майка ми е на 39 години, а аз съм на 14. Тя не иска да ме плаши и за това искам да разбера от вас. Моля Ви за помощ...