Споделена история от Здраве

Лупус
Това е една от много рядко срещаните болести от които за съжаление страдам. Характерни са много симптоми, които засягат и сърце и бял дроб и бъбреци и коса и лице... с една дума особено зловещо заболяване, което може да се развива с години, а когато разбереш, че си заболял ..лечението е много ограничено... Често в момент на "атака" на болеста симптомите са подобни на неразположение от настинка... и отминават. В това е и причината да не се останови навреме.

Не ходя по доктори, но единия път в който посетих Александровска болница и ми направиха биопсия и се останови на 100% заболяването, ми е достатъчен.
Лечение подчти няма... Знам! Но поне има някаква ремисия и временен застой. Умолявам аудиторията на сайта и всеки, който знае нещо в повече и може да помогне на такива като мен.. нека пише...

Ще съм изключително благодарна на всеки,който сподели нещо от прочетено ,изпитано,чуто..."бабини рецепти" и всичко,което може да е от полза на такива като мен...
Моето заболяване е в кожен вид на лицето и се чувствам адски некомфортно, защото все/още съм млада жена, а за знаещите и не знаещите искам да споделя, че...щом се появи едно...могат да станат две, три...и така до безкрай да се "опетниш", че да нямаш самочувствието да се покажеш пред хората. Освен това...самото заболяване е възпаление и на вътрешните органи. Антитела работят срещу собствения ти организъм и се получава нещо,като заболяване от рак...

Е, това знам аз... И ще добавя,че Лупуса е автоимунно заболяване...
Може/би от тук трябваше да започна...

Коментари

51-82 от 82

58.   Здравейте № 57,
Много е интересно това което сте написали. Аз имам диагноза Лупус и Антифосфилопиден синдром от 2010. Има 10 пулса с Кортизон и 2 пулса с Ендиксан. От тогава съм на 2 т. кортизон и чак сега ми го намалиха на 1 т от 5 мг. Това което докторите от Урвич ме съветват е да несе намалява кортизона под 5 мг за да не се възвърне болестта. Вие как успяхте за 4 мес да го стрете? Моля и за повече информация за тези да-ин масажи. Къде се правят и как ви влиаят?
Бъдете здрави!

60.   Здравейте, ще си позволя да направя copy и paste на един пост във ФБ с надеждата да помогна на някой. Желая ви скорошно оздравяване.

Plamen Beninski

ПОБЕДИХМЕ ЛУПУСА!
М. е с диагноза " ЛУПУС" от повече от 10 години. Болестта е в ремисия до 2014г., kогато, въпреки лекарствата, антителата (показателни за лупус) се увеличават значително. Назначено и е медикаментозно лечение с проверки за състоянието всеки 3 месеца. Тя дойде отчаяна, че лекарствата не помагат, търсейки спасение и надежда, но без вяра в излекуването си. Все пак, послуша ме и спря лекарствата. Биорезонансната диагностика на 16. 06. 2014 показа:
-Паразити: Ентеробиус, хименолепис, стронгилоид и токсокара.
-Бактерии: Клебсиела, микобактерия, стафилокок скаури, протеус вулгарис, флавобактер.
-Вируси: Херпес тип7
-Гъбички: споротрихум, кладоспориум, мукор, трихомонас, кандида.
Приложих програмата за чрево прочистване с билки и процедури с честотен генератор, като освен честотите на проявените патогени добавих честоти за HBV, HCV, EBV, CMV.
М. имаше силно възпалени стави на ръцете и краката, целият гръбначен стълб, далак, щитовидната жлеза, яйчниците, тънкото и дебелото черво, белия дроб и сърцето (артериалната система).
Всичко това бе придружено от хипотиреоза, хронична умора, хипотиреоза, съдова недостатъчност, дисбактериоза и дефицити на почти всички основни витамини и минерали.
След 10-дневните процедури продължихме още 10 дни със специална програма за лупус, която повторихме през септември 2014 и януари 2015г. При всички периодични прегледи се доказваше, че състоянието и се подобрява, а и тя го чувстваше.
При последната проверка през м. май 2015г, антитела за лупус отсъстваха напълно!
М. победи лупуса-при това без лекарства. Радвам се, че можах да видя доказателството за това, в което вярвам - че прочистването на организма и подсилването на имунната система могат да победят всяка"нелечима" "автоимунна"болест.

61.   здравейте, от 20 год. съм с лупус, ревматоиден артрит, хашимото, язва и т. н. , 6 операции на очите поради лечението с кортизон, болката ми е най-добрата приятелка и т. н. гледам на всичко това, като на нещо нормално и въобще не се страхувам, правя нещата, които обичам, чета луиз хей, ходя редовно в клиниката по ревматология и животът е прекрасен. всичко е в нашите глави, каквито са ни мислите, такъв и животът ни. Усмихвайте се и много не го мислете. как ли? От вас зависи!

64.   Добри резултати дава пчелното млечице.

65.   Поздравявам Ви N63/съжалявам, не мога да се обърна по име. Аз съм на 60 г и с лупус от 30г. И аз живея с болката, но се радвам на живота в цялото му измерение- семейство, деца, внуци, природа, йога, медитация, вегетарианство... Никога не съм казала "Защо на мене? "- защото това е моят живот. Желая на всички светлина в душите!

67.   Здравейте! От две седмици имам диагноза системно заболяване на съединителната тъкан, неуточнено. Имам антинуклеарни антитела 1000, при норма под 100. Предписаха ми плаквенил и медрол, но още не съм ги започнала от страх. Докторът, който ме диагностицира е д-р Кътев от ревматологията на Урвич. Притеснява ме, че много бързо ме диагностицира, даде рецепта и ме изпрати по живо по здраво. Изобщо не е използвал думата "лупус", може би за да не се стресирам допълнително, но аз разбирам че е това. Пошегува се, че като ходя на море, най-добре да си стоя в стаята, да се мажа с 50-ти фактор защитни кремове, да не слагам ваксини, да не пия имуностимулиращи средства и това е. Каза да се явя след три месеца и след преглед про очен лекар и това е. Всички други изследвания са ми в норма - бъбречни, ревма фактор, щитовидни хормони. Симптомите са ми болки в стави и мускули, липса на апетит, на моменти лека температура - 37, 2, лек обрив на лицето, засилващ се от слънце.
Ходих за второ мнение при друг ревматолог и той изказа съмнение. Предложи да проверя дали нямам някаква инфекция неизлекувана, дори от зъб, защото и тя можела да покаже такива антитела. А симптомите можело да са от много различни причини. Каза да си направя пак АНА скирнинг, но в друга лаборатория. Чудя се дали да го правя, тъй като колкото повече чета, се убеждавам, че май диагнозата е тази и трябва да започвам лекарствата. Или да отида да питам за това новото лекарство, което е на инжекции. Някакви съвети?

68.   Здравейте, №67, от това, което описвате като симптоми и включително и анти-нуклеарните антитела, почти е сигурно, че е лупус. Аз съм с лупус от 1999г. и симптомите ми бяха същите, но понеже се позабавихме, та стана и по-зле даже, докато ми го открият. Според мен, трябва да започнете лечението, предписано от ревматолога и да видите, дали пък няма да се подобрите? И ако е така, от сега нататък ще е задължително да се пазите от слънцето, защото то обостря заболяването. Ако искате, направете си отново АНА скрининг в друга лаборатория все пак, за по-голяма сигурност. За кое друго лекарство, което е на инжекции питате?

69.   Здравейте, 68! Благодаря за отговора! Започнах лекарствата преди 4 дни, защото се притесних, да не стане по-зле. Преди това си направих повторно АНА - скрининг в друга лаборатория. Излезе, че антителата са намалели, но пак са 8 пъти над границата.
Бихте ли ми казали, при вас как протича заболяването? От 1999 са доста години.
Имате ли ремисия?
Непрекъснато ли пиете лекарствата?
На колко години сте? Лекарят ми каза, че тъй като съм на 41, можело да мине по-леко при мен.
Непрекъснато ли се пазите от слънцето и как? Това е адски депресиращо за мен. Да не говорим, че като чета за страничните ефекти от лекарствата, ми настръхва косата.

70.   Здравейте, №69, лупуса протича при всеки различно, но симптомите си приличат. Просто при всяка жена е различно. На мен ми го откриха, когато бях на 16. Сега съм на 33. Да, и аз мисля, че доктора е прав, забелязала съм, че при повечето жени, при които лупуса е открит в по-късна възраст, протича по-леко и ремисия се постига бързо. При мен не. Аз откакто са ми го открили съм все с положителни АНА, въпреки многобройните ми лечения. Сега съм само на поддържаща терапия, и разни добавки по мое усмотрение - рибено масло от сьомга, коластра, калций с вит Д. в момента се чувствам добре, нормално, преди съм имала доста пъти обостряния. Много е важно спокойствието, стреса обостря лупуса - това трябва да го знаете, а и го пише навсякъде, ако чукнете в google за лупус, аз и от опит го знам. При мен слънцето е от особено значение и аз много се пазя от него, особено лятото, понеже и кожата ми е много бяла, но вече съм си намерила баланса - просто гледам през най-горещите часове да се крия, иначе намазана и с капела. Винаги има решение, не се отчайвайте, и аз бях така в началото, но съм инат и не се отказах, просто внимавам.

71.   Здравейте, 70! Много благодаря за окуражителния отговор! Аз все пак отидох при проф. Рашков и той ми назначи още доста изследвания, за да уточним заболяването. Като има резултат ще пиша. Иначе си пия лекарствата ( 12-ти ден), но още няма ефект). Кога започват да действат?

72.   Здравейте, № 71, добре сте направили, че сте отишли при проф. Рашков, той е най-добрият. А за лекарствата - зависи и от дозата, на каква доза сте в момента? Би трябвало да започнат да действат лека полека. В момента с какви оплаквания сте?

73.   Здравейте, 72! След изследванията при проф. Рашков, ме извикаха той и лекарката, която ме насочваше за изследвания. По-точно професора си излезе и тя ми предаде какво е акзал той " Имате гранулом на единия зъб и от там ви идват проблемите. Този зъб трябва да с извади". Това е..
Аз останах кат в шок, тъй като не можех да повярвам. Преди това бях обсъдила със съболекаря си съмненията за автоимунно и огледахме обстойно зъбите. Той ми каза, че имам някакво възпление като гранулом, но тъй като изглежда капсулирано, не би трябвало от него да е проблема. Сега след като професора съвсем убедено каза, че проблема е от зъба, пак отидох при зъболекаря. Той каза, че такива зъби от няколко години насам не се вадят, а успешно се лекуват. Та започнахме лечението вчера, днес продължаваме. Професорът ми каза да пия още Медрола и Плакенила, докато извадим зъба. Днес ще мина да кажа на него или на д-р Жекова, че съм започнала зъболечението. Междувременно вчера ми се обади докторката, че ми няма документацията, която трябва да е в болницата с цялата история на заболяването и изследванията. :О Пита ме дали не е в мен. Казах, че не. Изобщо доста скептично съм настроена за това, което мим се случи последната седмица в ревматологията. И много разочарована. Не знам на кого да вярвам. Кой знае колко ще чакам и за епикризата. Болките си продължават ( не са непрекъснато, нито са силни, но ги има), появява ми се и някакъв лек обрив като ситни пъпки по бузите на лицето, сърбежи от време на време по тялото. общо взето това е. Намален апетит и депресия.

74.   Здравейте и от мен, аз съм от Пловдив, на 32години. Откриха ми Лупуса преди 15. И аз съм преминала през какво ли не през тези години-билки, хомеопатия, коластра и т. н. Последните две години стана доста зле, тъй като спрях Резохина на моя глава, и от тогава пия са преднизолон-2таблетки. Иначе и в София бях, на Урвич, не помня при кой бях, беше доста отдавна. И там стандартното лечение-тъпчене с лекарства пулсове и системи, не помня да имах особено подобрение. Забравих да спомена -моята форма е кожна петна червени почти навсякъде-лице, ръце, а от около година и по деколтето чак към бюста и по целият гръб от готе до долу, направо си е ад, и като си помисля, че още не е лято, тогава вече незная. Може би скоро ще мога да започна това лечение с новото лекарство-Бенлиста. Някой преминал ли е през това или още не, моля споделете. Благодаря и бъдете здрави!

75.   Здравейте и от мен. На 32 съм, а с това заболяване-от 15 години. Диагностицирана съм в кожния диспансер в Пловдив, иначе бях и в София-на Урвич, какво ли не опитах-билки, хомеопатия, коластри и т. н. Без резултат. Вече положението е отчайващо, аз съм с кожна форма и съм цялата в петна, косата ми капе стабилно, но спирам, сигурно са ви познати тези неща☹ И така, може би ми предстои лечение с Бенлиста, някой премина ли през това, моля да сподели. Хубав ден и бъдете здрави!

76.   Здравейте на всички преди две год. Чрез биопсия ми откриха кожен лупус след приемане на резохин изследванията се нормализираха , предстои ми инвитро процедура и за това ходих и при проф Рашков който ми назначи изследвания аз предварително си бях направила изследване на ANA ds и са завишени но не знам ? Нямала съм оплаквания до сега от косопад бъбреци и др неща които има , единствено обрив когато откриха лупус преди две год ,но той се махна с мазила , успех и горе главата някой ако знае нещо допълнително да пише

77.   Здравей, от 12 години съм с диагноза " синдром на Бехерев" или " Анкилозиращ спондилит" Лекувана съм по няколко експериментални програми, но след последната направих невероятни " алергии". В тази връзка от 35 дни съм на медрол, като ми беше изключително трудно да намаля дозата 5 mg на ден. Диагноза Лупус все още не ми е поставена, но имама цялата симптоматика, а изследвания тепърва започвам да правя. Много бих искала да ме посъветвате от къде да започна, защото всички сте минали по този път и с какви изследвания и биопсии бих могла да стигна до окончателна диагноза най- бързо.
Благодаря Ви!

78.   Здравей, 77. Мисля, че първото което се прави при съмнение за автоимунно заболяване е АНА скрининг и АНА профил. Поне при мен беше така. И това е само насочващо. При още няма точна диагноза.

79.   Всичко, което прочетох дотук е вярно. Това е много специфично заболяване и при всеки протича нормална. При мене лично историята ми е свързана с отравяне с живак и като следствие на това не можех дълги години да се покажа на слънце. Използвах кремове с висок фактор за слънцезащита. Полза нямаше. Провеждах терапия с кортизон. и резохин, но полза нямаше. Състоянието и се влоши ного от кортизона и резохина. тогава по нетрадиционен път една жена ми каза, че съм тровена с живак от колежка. не и повярвах! Тя обаче блъскаше по бюрото и викаше:"Лабораторията ще го докаже! Признавам си, че цели 6 месеца търсих лабораторяита за изследване на тежки метали в " Св. Иван рилски". Направих изследването и се установи, , че съм с максималната концентрация на живак в кръвта. Тогава започнах лечение със сок от моркови. на следващата година стойностите на живака бяха по - ниски и така за няколко години успях от 26 единици да смъкна на 6. Уви последва още един опит за буийство отново с живак и отново стигнах максимума. Проведох лечение с унитиол, което е специфичната противоотрова за живака. Стойностите паднаха до по-ниски показатели. Пропуснах да отбележа, че другата отрова , с която съ била тровена е арсена. След унитиола и тези стойности паднаха. лечението проведох в Св. Иван Рилски. Реших, че поради високото ми тегло трябва да гладувам, но под лекарски контрол. При д-р Емилова направих консулт. направени ми бяха по- обстойни изследвания на кръвните показатели и тогава с нейно разрешение у дома го направих за 10 дни и отново бях на контролен преглед. Отново ми направиха изследване на апарата "ТАНИТА". малко по-добър беше резултата ми. Трябва да правя още гладувания, но засега по- обективни причини не съм го строрила. Иследвах и вит. Д3 и се оказа, че от Хашимото на щитовидната жлеза то е с много ниски стойности. Правила съм опити с коластра и други неща, но опитите бяха неуспешни. Това, което иска да кажа към всички за моя случай е че се установи непоносимост към храни, която е свързана с лактозна и фруктозна и хистаинова непоносиост, които е добре да се изследват. Пожелавам на всички отлично здраве и бодър дух. otmora_raztuha@abv. bg

80.   Здравейте, изчела съм изключително много по темата с лупуса. Лекарите ми казаха, че имат съмнения за лупус, но и те не са сигурни. Историята ми е следната : На 17г съм и всичко започна май месец тази година с появяването на онези малки петехии и синини, които имах по тялото без да съм се удряла. Направих си кръвни изследвания и тромбоцитите ми бяха едва 3 при долна референтна граница 140 и така де оказах се с тромбоцитопения, която излекуваха с Урбазон за седмица и половина след което бях на намляваща доза Медрол в продължение на месец и 1 седмица по-късно след като спрях медрола получих някакъв обрив по ръцете, краката и гърба и ми казаха, че може би е от слънцето понеже заради кортикостероидите съм била по-чувствителна и податлива към лъчите и ми предписаха Десибел за алергия, да мина ми до седмица. Минаха няколко седмици без никакви оплаквания освен, че се чувствах леко отпаднала и изморена, но си го обяснявах, че е от горещината. Та дойде юли месец към края и почнах да забелязвам отново тези петехии и веднага направих кръвни изследвания, но този път тромбоцитите бяха 0, отидох в друга лаборатория бяха 15 и айде пак в болницата с диагноза тромбоцитопения и айде пак на урбазон 1 седмица и половина, вече за 2ри път падайки толкова рязко тромбоцитите, решиха да ми направят допълнително изследване - имуноглобулино. Е направиха го, видяха, че последните две неща на комплемента C3 i C4 са позитивни, т. е в случая при мен по-ниски, но не сметнаха това за нещо притеснително и ме отпратиха с 2рата епикриза "Неуточнена тромбоцитопения". Отново бях на намаляваща схема с Медрол и дори в момента продължавам да го пия. Но преди 1 седмица през ноща се събудих от ужасни болки в краката по-точно в ставите, не можех да стъпя, дори да ходя, а не ги бях натовавала и нямаше как да е мускулна треска. Преди да отида в спешното бях била аспирин и нурофен, но и за момент не облекчи болката. Та така де от спешното се чудеха къде да ме пратят дали в хематологията или в ревматологията, накрая решиха в хематологията и оттам пък ми казаха, че проблема ми не е хематологичен затова трябваше да разхождам до ревматолог и той ми предписа волтарен, който за мое щастие ми облекчи болките и стигаме до август месец и моето текущо състояние -Подуто лице(предполагам от медрола), обрив по лицето, шията, раменете и гърба, освен това имам обилен косопад(вероятно скоро ще остана без коса), шарена кръвна картина и това имунологично изследване, което е дало положителен резултат за тези авто- анти тела. Та въпросът ми е лупус или просто странични ефекти на този Медрол?

81.   80, симптомите приличат на лупус, но както знаем, такива симтоми могат да се появят от много други заболявания. Ревматолозите на Уврич в София ли посещавате? Странно, че са ви дали само Медрол. По принцип дават и имуносупресори - резохин, плакенил. Не че при мен имаше ефект от тях. Аз също докато пиех медрол се обринах по-сериозно по лицето. Пих го месец и го спрях.

82.   Здравейте, номер 80! Съветвам ви да отидете при проф. Рашков от клиниката по ревматология на Урвич. Той е най-добрия диагностик за Лупус и като цяло за автоимунните ревматологични заболявания. Наистина и на мен ми изглежда по симптомите ви, че клони към лупус, но все пак специалист трябва да си каже мнението. Аз също съм с лупус и ми го откриха, когато бях на 17 год. Сега съм на 34. Но не съм спирала кортикостероидите от тогава.

83.   81, да вчера ми поставиха диагноза лупус, сега от вторник ще ми предписват имуран и ще видим ефекта, а иначе аз съм от Варна и се лекувам тук в Св. Анна

84.   Здравейте 80! Вие сте съвсем млада, заболявянето ви е отскоро така, че
все още нямате увредени органи, така че горещо ви препоръчвам лечение
с Бенлиста. Скъпо е, но доколкото знам здравната каса отпуска 70% от сумата при спец. режим, но все пак трябва да проучите нещата. При мен
с Бенлиста на третият месец почувствах облекчение, на шестия нивата на
АНА бяха вече в норма, но курсът на лечение продължи 1 година и още 6
месеца проследяване. Пета година съм в ремисия, пия само по половин медрол сутрин и половин резохин вечер - поддържащо. И успех!

86.   Здравейте, на 16 години съм и от миналото лято съм със системен лупус. Започнах да пия медрол, имуран и резохин и изведнъж бузите ми се уголемиха и косата ми опадаше.. Има ли някакъв шанс да си върна предишната форма на лицето или ще остана така за цял живот?

87.   Здравейте, номер 86! Нормално е, това са странични ефекти от лекарствата. Зависи от дозите, които пиете. Ако пиете висока доза медрол, се напълнява малко повече и се появяват бузки, но като намалите дозата, нещата се възвръщат. Естествено, хубаво е да се спазва някакво ограничение в храненето, понеже от кортикостероидите се увеличава повече апетита. А косопада вероятно е страничен ефект от имурана, има го като такъв, пише си го в листовката, но и това в последствие се оправя, временно е. Но косопад се получава и при висока активност на лупуса също.
Желая ви успех и горе главата!

88.   Здравейте, аз съм коментар номер 80, развръзката е следната, декември месец миналата гпдина бях на акупунктура, освен това ходих на хомеопатия, сега пия китайски чай, освен това пробвах и скинар терапия и резултатът какъв е: декмври месец спрях имуран-а и медрол-а и тогава бях в така наречената ремисия нямах положителни антитела което беше добре но въпреки това лекарите ми казаха да не спирам медрола и имурана защото трябвало минимум една година да ги пия, но аз ги спрях декеври месец, разбира се косопада спря, лицето ми се пооправи от крушовидната форма и сега я карам на китайските чайове, но от януари месец започнаха да ми падат тромбоцитите отново, забелязах бавен спад, тъй като всяка седмица си правя изследвания на кръв и всяка седмица падат с около 5, 10, 15 и сега съм с 52 тромбоцита. Иначе всичко друго от кръвната картина е напълно нормално и в границите. Не се оплаквам от болки или някакъв дискомфорт. Освен това миналия месец бях при един лекар от варна който се занимава със скинар терапия или както се нарича. Той ми сложи едно нещо на главата и на компютъра му излезе, че имам паразити в тънките черва и сега пия капки, споеред него е възможно от това да падат тромбоцитите ми защото реално аз нямам никакъв др проблем. Та това е за сега. След месвц правя 18 и се надявам по-бързо да се справя с този проблем, тъй като вече няма да се водя като дете в здравната система и разходите ще са много повече. Очаквам вашите коментари с нетърпение.

89.   Здравей, 88! Радвам се за теб! Дано овладеете положението и дано не се върне пак болестта! Стискам палци и успех!

90.   Здравейте на всички.
Без да влизам в подробности, няма да Ви струва кой знае какво усилие, малко време, лягате вечер или сутрин, на гладен стомах, поне да не сте яли два часа, и започвате масаж на корема.

Как се прави?
Природата ще Ви насочи.
Започнете с по десет минути, после увеличавайте.

Натискайте с ръцете около подребрието, после въртете от дясната към лявата страна.

Всяко болезнено място е застой, който трябва да се разкара.

Нямам време да обяснявам кое, как, защо, вреда няма да имате, но ще се облекчи състоянието Ви.

Другото, научете се да вдишвате и издишвате, излезте сред природата, рано сутрин и дишайте, да освободите диафрагмата.
Гарантирано, няма как с такава диагноза, диафрагмата Ви да не е станала камък.
И колкото се може по-малко лекарства, ако усетите че можете без тях.
С две думи, корем на масажа, ако ще и с малко рицин и въртите около пъпа в посока обратно на часовниковата срелка и дишане, ако имате иглолистна гора около Вас ще е супер.
Успех

91.   Здравейте на всички..
Болеста системен лупус заразна ли е.. Интимния ми приятел има лупус.. Мога ли да се заразя с целувки и секс? С него живеем за едно то няколко месеца. Четох, че не е заразно заболяване? Отговорете Моля

92.   91, не е заразна болест. Спокойно!

93.   към 91 - Здравейте, Лупуса не е заразно а автоимунно заболяване. Не се притеснявайте, няма проблем за вас

94.   За всички, които са с лупус, известно е, че кортикостероидите вредят на стомаха и за това лекарите изписват и хапчета са стомах. Лично при мен беше също така, но по едно време баба ми ми даде, кефир (самата гъба, която прилича на карфиол), и от нея почнах да си правя самото мляко (самата гъба прави за един ден прясно мляко в кисело). Самото мляко се приготвя изключително лесно.
Вече 5-6 години със спрял хапчетата за стомах и пия само кефира, нямам никакви болки в стомаха от тогава. Като със сигурност мога да потвърдя, че най-вероятно помага и за други неща, можете да прочетете допълнително и в интернет.
Единственият ми проблем е, че образува леко газове в стомаха.

51-82 от 82