Споделена история от Здраве

Нямам идея какво ми е
Здравейте!

Искам да попитам случайно дали някой може да ми даде поне някаква насока или идея какво ли може да ми е.
Принципно съм пушачка, но от около години цигарите не ми понасят особено затова и пуша вече много рядко да речем само на кафета, а в последно време не излизам особено. Но ако се съди по кутии да речем кутия на 2-3 седмици макс. Отделно от миналото лято отново, спрях да пия по много в смисъл по бира две или чаша две вино, но при повече ми прилошава, а в последните 1-2 седмици има случаи, в които и по половин бира ми става зле да пия.

Бая напълнях през последната година, много затворен и напрегнат живот, но за жалост мойто решение е да ям тъй като съм по цял ден вкъщи, а не да не ям, както когато съм навън. Най-лошото е, че в последните 1-2 седмици освен за бирата, почва да ми става лошо и от храна.

Снощи например пих 1 бира и ядох половин порция пържени картофи, даже не знам имаше ли половин, вярно изпуших 3 цигари и както в повечето случаи докато го правя съм екстра, когато станахме малко ми се догади, но докато не се прибрах бях ок, а когато се качих в нас, много ми се доповръща, опитах да се сдържа, но не можах и отидох да повърна бръкнах си в устата и така.

Майка ми постоянно ми напомня колко съм напълняла, как трябва да спра да пия бира и газирано и т.н. Не че не съм съгласна, но всеки път като ми го каже побеснявам и взимам да ям повече. Реално се тъпча и стабилно с глупости, но когато тя ме упрекне ям още повече, може би имам нужда от прочистване, но ми е интересно да чуя и ваши мнения

Извинявам се за хаотичното обяснение, но каквото ми дойде споделих, на 22 съм-момиче.
Благодаря!

Коментари

1.   Ако скоро си имала полов контакт - възможно е да си бременна! Ако не, иди и си направи изследвания, защото може да се окаже сериозно.

2.   Направи си кръвни иследвания. Намали вредната храна и започни да спортуваш! Не си съсипвай жинвота, красотата, здравето то тва е най лесното и накрая какво самосъжаление тем подобни глупости!

Карол********************

3.   Пробвай 2-3 дена на плодове и вода за да се прочистиш от токсините

4.   Не си бременна. може да е диабет или миома иди на доктор за по-голяма точност.

5.   Аз бих те посъветвала да отидеш при личния ти лекар и той да ти пусне кръвни изследвания. Може да не е нещо сериозно, но трябва да си сигурна.
Успех! :)

6.   Да не си бременна? Другото с повръщането ми прилича на булимия, но не ми се вярва изведнъж да ти се получи.

7.   Извинявай за травмиращия коментар, ама това си е чиста булимия. Гадене след хранене, нарочно павръщане, чувство, че си пълна, тъпчене с храна - всички симптоми ги имаш. Дори да не е булимия със сигурност проблема е психологически, но най-вероятно е това.

8.   И аз не мисля че съм бременна, все пак това си е с месеци няма кой знае какви признаци на наедряване или липса на менструация и т. н. За булимията мислех го, но смятах че е нещо което го обмисляш или мислиш не знам, аз не съм имала такива помисли. Мисля да си пусна едни тестове след като ми свърши сесията, напрежението е огромно предполагам и то спомага. Тези 2 дни съм махнала алкохола, вредните храни, газирано и хляб и определено усещам подобрение, може би стомаха ми е бил раздразнен, но когато почувствам такова силно неразположение, не вярвам да е само от раздразнен стомах...

От авторката