Споделена история от Здраве

Изгорях брутално
Здравейте!! Моля за помощ! Бях на море за два дни и се пекох първия ден към 3 часа и половина (общо), а на втория сигурно половин-1 час... И в момента цялата съм изгоряла, кърваво червена и не мога да се мърдам от болка... А вчера уж не ме болеше... Мажа се с пантенол, оцет, ракия, но нищо не ме облекчава... А по принцип съм бяла като мляко и не хващам тен...

Помогнете ми, какво да правя?!!?!?! Ужасно много ме боли всичко, няма място, което да ми е бяло, дори съжалявам, че бях без горнище, сега чак зърната ме болят, имам чувството, че съм печено пиле, боли ужасно!!! Как да облекча болката и по възможност да не се беля... Ужасно еее

Коментари

1.   Кисело мляко! Ама истинско. Цялата се омазваш с много дебел слой и стоиш така докато изсъхне и стане на кора, която започва да се пука и лющи. След това махаш кората, мажеш пак и така 2-3 пъти докато изсмуче огъня. Процедурата може да отнеме цял ден или цяла нощ.

После се изкъпваш хубаво и намазваш изгорялото с дефламол. Мажи по 3 пъти на ден, но едва ли ще спасиш обелването.

И друг път не върши такива глупости! Ракът на кожата само такива изстъпления чака! Има слънцезащитни кремове, има система за постепенно излагане на слънце - първият ден 10 минути, вторият - 15 и т.н. Прочети, поинтересувай се, къде си хукнала през просото с пилешкия си акъл?

Заслужаваш пердах!

2.   Мажи с кисело мляко, или морки някоя кърпа със студень вода от фризера!

3.   Обелки от краставица да охладят кожата и да предотвратят образуването на мехури в следствие на топлината

4.   Оле, и аз изгорях много брутално ама аз съм трагедия, заспах на плажа, събуждам се и.... ПОЗНАЙТЕ.. 2 часа съм спала ама при мене лошото е че съм изгоряла само на краката и... боли ужасно... а и колко е смешно само нямате идея... Ревах, ревах и накрая реших, че няма смисъл и се мажа с AFTER SUN и с ракия и това е... като съм зле да заспя на морето във слънце и вятър.. поне ще ми е зач урок

5.   Поддържам горните коментари, само ще добавя, че слънцето е полезно сутрин до 10 ч., след това само изгаря и е вредно.

6.   Авторката: Изгорялото червено, взе да става синьо.. Не е нормално, но все пак да питам.. случвало ли ви се е

7.   http://krem-za-men.de31.com/Охлаждаш-лосион-след-плаж-200мл-agiva-sunlike-p-4615.html пробвай с този крем, наистина помага !!миналата година доста изпатих преди да го открия...

8.   Върви на кожен лекар, за да ти изпише лекарства, с които бързо да се възстанови кожата ти.