Споделена история от Здраве

Изпотяване на бебе
Здравейте, имам дете на 4 мес. , проблемът е че много се изпотява. Давам и витамин Д но пак се поти. Моля за съвет какво да правя. Благодаря предварително....

Коментари

1.   Ами давай му и вода да пие - жеги са.
Не прекалявай с витамините, по-добре го изкарай малко навън и само ще си набави необходимия витамин Д.
Преобличай го често и не го къпи прекалено често. Ползвай добри продукти, не ползвай мокри кърпи за тялото. Човешко е човек да се поти, ти не се ли потиш?
Проблем има, ако не получава достатачно течности и минерали. Консултирай се с педиатър, но мисля, че нямаш проблем.

Лаура

2.   Здр непознато момиче моята щерка е на 4 годинки също се поти и до ден днешен като се остави настрани факта че в момента температурите на времето са доста високи е нормално децата да се потят каквото и да правиш те нямат терморегулация на тази възраст главичката и дрешките често ще са мокри сменяй ги дрешките просто и това е не мисля че това е здравословен проблем на детенцето ти освен генетичните заложби малките деца се потят по често да знаеш

3.   Здравей,

аз имам дъщеря, която в момента е на 20 месеца. Не знам какво общо има витамин Д с потенето, предвид, че аз не давам такъв на детето, защото просто няма нужда, но мога да те посъветвам следното:

Не го обличай с много дрешки - помня, педиатърката ми беше забранила миналото лято дори и бодитата. Остави детенце по памперс и някое потниче. Вечерта, за сън и слагах тениска ( моя), която и стигаша до петите, но и пазеше кръста през нощта. Къпех я по 3-4 пъти на ден - не основно къпане, а просто душчета, за да се освежи. Не се притеснявай, с повечето бебета е така. Само, в никакъв случай не пропускай да преоблечеш детенце, когато е изпотено. Най-лесно настиват, когато влажната дрешка съхне на тях.

Поздрави и да ти в жива и здрава малката рожбичка!

4.   И аз мисля, че намаш проблем. Поти се, защото е горещо или защото на него му е горещо (ако го навличаш).
Спокойно:)))
Да ти е живо и здраво!

5.   моята също се поти от малка, аз не съм обръщала внимание, но един ден приятелката ми ми каза "увеличиха какпите на малката от 1 на 2 или от 2 на 3 не помня тези вигантол защото се потяла много. Ако се притесняваш говори с педиатърат на детето, но не смятам че има проблем на вън е все около и над 30 градуса мисля, че е нормално.

6.   Абе момиче какъв витамин Д през лятото бе, той се дава от септември или ноември, т. е. само през студените месеци, луда ли си? Говори с лекар най-добре вместо да пишеш тук. Колкото до темата по която си писала,
един ден приятелката ми ми каза "увеличиха какпите на малката от 1 на 2 или от 2 на 3 не помня тези вигантол защото се потяла много. Ако се притесняваш говори с педиатърат на детето, но не смятам че има проблем на вън е все около и над 30 градуса мисля, че е нормално.