Споделена история от Здраве

Страх ме е да не разберат
Здравейте! На 16 години съм и имах проблем с яйчниците-кисти, та въпроса ми и следния от скоро водя полов живот, но ме се налага да отида на контролен преглед за кистите, прегледа става на видеозон, и сещате се ще бъда с майка ми, кажете ми липсата на девствена ципа ще се види ли на ехографа? Мерси предварително

Коментари

1.   Гинеколога ще го види с просто око, на ехографа няма да се види, всичко зависи от това дали той ще спомене нещо за това.. Всъщност има два вида ехографи - външния, обикновения и един който ти го мушкат.. той е по-точен! понеже позволява да се види всичко от по-близо, т. е. по-ясно.. по принцип е добре с такъв да те гледат, но ако мислят, че си девствена може би само с обикновения да те гледат, там няма как да разберат, споко. Но този вътрешния е по-точен! От гледна точка на здравето ти е по-добре с такъв да се прегледаш (ако има в кабинета, че по принцип го има само в по-добрите клиники, по-скъпите) Голяма работа за едната девственост, здравето ти е по-важно, това са дребни кахъри, че вашите ще разберат

2.   Спокойно, доколкото знам няма да се види дали имаш ципа или нямаш. Отгоре на всичкото щом имаш навършени 14 години, лекарят/ката е длъжен/на да пази лекарска тайна. Да знаеш обаче, че ще те попитат дали водиш полов живот.
*Яса

3.   Аз мисля, че не, но не съм сигурна. Все пак тя няма да слага видеозона на интимното ти място, а на корема и яйчниците, нооо нека и някой сигуре да каже

4.   16 години е нормална възраст за започване на полов живот. Според мен, няма да се види на ехографа, липсата на девствена ципа, знам ли, според мен не трябва да се тревожиш за това, а по-скоро за самия проблем с кистите, това не е шега работа, отивай докато е време. А защо се криеш от майка си? Мислиш ли, че ще ти се кара ако разбере, че водиш полов живот? Няма страшно! Нищо грешно не правиш!

5.   Яко си прецакана зщото ще разберат

6.   СПОКО нищо няма да се види, освен ако геникологът не те бърка.

7.   Майка ти лекър ли е? Ако не е няма значение..

8.   Ще се види разбира се, освен ако влезеш без майка си и тя няма как да разбере, а и все пак лекарите нали трябва да пазят лекарски тайни.

9.   Няма да се види. Но трябва и рутинен преглед - вагинално. Откъде знаеш, че имаш кисти, след като не си била на преглед?
Ако те е страх от майка ти, иди сама.

10.   Ами девствената ципа се намира на отвора на влагалището, а видеозонът е уред, който се движи върху долната част на корема, върху яйчниците. Така, че няма как да се види има ли няма ли девствена ципа. Виж ако лекарят пита водиш ли полов живот - тогава незнам какво да отговориш. Но иначе, без гинекологичен преглед няма как да се види такова нещо.

11.   Не, няма, споко. Освен ако не те прегледа на гинекологичния стол. Ако не кажеш че си девствена на лекаря, той няма да те преглежда отдолу. А на видеозон или ехограф се гледат само яйчниците.

12.   Защо не си и казала кажи и че много на скоро си си загубила девствеността и може би ще те разбере ... И да ще се види тези хора са професионалисти дори и пред теб да не го кажат на майка ти ще го кажат !

13.   ХАХАХА браво успя да ме разсмееш ... сигурно на теб не ти е смешно но който прочете това ще го развеселиш 100% ... Не спокойно мила няма да те разберат нищо общо няма яйчниците ти с ципата ти няма как да се разбере от видеозона ...

15.   О, боже!!! С видеозона ти гледат корема, да де, малко под него, какво общо има това с ципата?