Споделена история от Здраве

Социална фобия, страх от тишината, страх от лекар
Здравейте! Страдам от доста време от социална фобия, страх от лекари и страх от разговори в тихи помещения. Странно, откачено и глупаво. Но не мога да го преодолея. Пия антидепресанти от 2 месеца, но ефекта е съвсем незначителен.

Има ли други хора в моето положение, как се справяте с това? Напуснах работа именно заради този проблем. На лекар не смея да ходя, изпитвам истински ужас, дори и само за направление да отида да си взема. А личния ми лекар е страхотен. Срамувам се просто от това, изпитвам ужас да говоря с него. Едва отидох на психиатър, събирах кураж половин година... Отидох на частно, за да не се налага да вземам направление...

Хора, чувствам се непълноценен човек... Пишете, ако има някой като мен, ще се радвам да си помагаме взаимно, доколкото това е възможно.

Коментари

1.   Аз имах фобии много преди. Като ме завъртя вържележката на живота и се чудя кое откъде да захвана и как да оцелея... Тогава, повярвай ми, всички фобии изчезват!

2.   Здравей. Искам да ти кажа, че и аз бях в подобна ситуация. Пия антидепресанти от година и има голяяяямо подобрение. Споко, за 2 месеца няма ефект, трябва да изчакаш поне 5-6 и ще видиш как всичко ще отмине. Упех!

3.   До номер 1:

Повярвай ми, бая въртележки ме въртяха в живота, но това състояние не се подобрява. При мен не е валидна тезата, че това, което не те убива те прави по-силен. Мен ме прави още по-слаба и още по-уплашена :(

До номер 2 :

Благодаря ти, наистина ми вдъхна надежда. Дано и при мен да има този ефект, защото в този ад не се живее. Съжалявам, че толкова късно потърсих помощ и пропилях доста време.. А ти освен антидепресанти вземаш ли успокоителни?

4.   Аз в момента имам същия проблем. Стряскам се от най-малкия шум, не искам да ходя на лекар за нищо на света. Това ми е голям страх, защото започна да ми се отразява и на здравето като цяло. Единственото, което знам е причината-от 1 година съдбата ни се обърна на 180 градуса без да ни пита. Майка ми се разболя и ние буквално се евакуирахме на село. Ангажимента е денонощен, не мога и да спя нормално. Аз си пия хапчетата за кръвно и глог велериана и мента.