Споделена история от Здраве

Депресия. Съдбата ми обърна гръб!
Здравейте ще кажа малко за мен. Момче на 20+ зодия (козирог) гадна зодия ! И от няколко години имам депресия, може би 4 5 (точно не знаия) Моите родители са полу-разделени, живея под-наем с майка, имам брат той живее в друг апартамент.

Почнах от няколко месеца да вземам антидепресанти, но не винаги се чувствам добре!
Имам мигрена дори! Иначе казват, че съм хубаво момче, високо, умно и др... Даже бях волейболист, имам чувство за хумор, обаче понякога не издържам от стреса. Просто се чувствам виновен, за починали хора, и за други неща... не-знам не съм добре!

Много хора ме и нараниха напоследък... Живея в не лош град. но за мен, за това което искам да правя не стига, намразих го, намразих цялата Държава, политиците, циганите, гнусотията по улиците, абе знаете. Просто не искам да седя в този град дори и в БГ! Съжалявам, че го казвам! Просто страдам от различни неща... освен депресията, понякога ми е трудно и да се облека... да си обуя обувките и да изляза с "приятели"! Промених се и аз самият станах по затворен, просто, няма смисъл да съм с хора които нямат общи интереси нали така?

Но пък от друга страна е много трудно да си сам.. В смисъл без приятел които те разбира... А любовта самичък си седя, просто не съм открил момичето... Не съм (чългар, метал, и така нататък) Нормално момче! Въпроса ми е някои като мен има ли?

Коментари

1.   Хващай се в ръце, търси работа, развитие, квалификации! Иначе депресията ще те съсипе съвсем! Така ще имаш самочувствие, че правиш нещо полезно и ще се развиваш и вървиш напред! Хленченето не е лек!

2.   Не си губи времето с глупости-политици, размисли за починали и т. н

Отваря някой сайт и почвай да търсиш работа, започни и курсове за професионална квалификация.

Просто депресията ти се дължи, че тъпчеш на едно място, нищо не се случва в този живот. Постави си цели и ще видиш как ще се почувстваш жив.
Не може да нямаш никакви цели, нали. Просто ги извади от килера и започни да правиш стпки към тяхната реализация.

Ягода

3.   Съвета ми е да отидеш на Църква и да разговаряш със свещенник. Ако не си кръстен се кръсти. Също така свещенниците имат специални молитви - Киприановите молитви и Василиевите молитви които помагат при такива случаи. От опит ти казвам. Препоръчвам ти църквата "Света Троица" в София тя е наистина благодатно място

4.   Хора имам работа имам образование. Сега сам 1-Курс. Кръстен сам... Просто ми е понякога много трудно...
Съжалявам ако сте ме разбра ли грешно...

От Автора

5.   Депресията е странно нещо и хората изобщо не я разбират. Не разбират и причините! Аз например в момента имам пари, имам собствен бизнес, две собствени жилища и като цяло почти нищо не ми липсва НО въпреки това съм в депресия от години. Просто не ми пука за никой и за нищо, сякаш съм изгубил интерес към живота. Пробвал съм какво ли не. Алкохол, наркотици, жени, екскурзии в чужбина, разни хобита... и НИЩО не ми е интересно. Семейство нямам но и не искам. Живота като цяло е една глупост, една проста безсмислица.
1. Раждаш се
2. Живееш
3. Умираш
В най добрия случай, между точки 1 и 3 оставяш поколение. ТОВА Е!
Всичко останало са някакви илюзии... хората цял живот играят разни роли за да се харесат на обществото и да претендират че са щастливи и че живота им има смисъл. Истината е че 99% от хората външно се усмихват, но вътрешно плачат!

6.   За съжаление и аз разсъждавам като 5. Също вследствире на депресии изгубих интерес от живота. Сега дори ми е трудно да се индивидуализирам, да си спомня човека който бях.... мисля и това е следствие от депресиите...

7.   Хора имате ли някакъв контакт поне да си говорим ли незнам и аз? Депресията според мен е трудно нещо, които е нямал не може да ти каже как да се лекуваш!

от Автора

8.   Аз минах през една гадна депресия преди 3 години. И аз съм козирожка. Зодията не е гадна, но е податлива на депресивни състояния - замисляш се твърде много за неща, които не зависят от теб. Гадно е, знам. Какво ли не опитах, накрая отидох на психолог. Изписа ми антидепресанти. Полза - нулева. Само се хилех сама като идиот от време на време, без и аз да знам защо. Попаднах в един омагьосан кръг и накрая проумях, че ако сама не се хвана за косите да се издърпам сама от блатото, няма кой да ми помогне. Така и направих и ето ме сега - доволна от живота и от себе си, щастлива, пълна с позитивизъм.

9.   Как се разбира дали някой е в депресия? Когато стане по-затворен и апатичен към околните ли? Бях на 13 когато дядо ми ми умря в ръцете от тогава много се промених. Не бях предишното усмихнато дете, отчуждих се от приятелите, затворих се в себе си и вкъщи. С времето започнах да се срамувам от себе си- че имах цикъл, че ми растяха гърди изобщо че съм момиче. Станах саможивница и циврех от най-малкото нещо и така до голяма. Само, че на мен ми пука за околните -боли ме когато майка ми ми плаче по телефона, че иска да умре не издържайки на нападките на дъртата вещица т. е. свекърва и и липсата на подкрепа от страна на татко. Мъчно ми е и за татко с ампутиран крак мъчи се.. Мъчно ми е за сестра ми, мъчно ми е за приятелят ми, който няма късмет, мъчно ми е за бездомните котки.... Чувствам се виновна в работата си като си налагам мнението и вземе че някой ме послуша и ми угоди, а в последствие се окаже че преценката ми е грешна. Чувствам се виновна спрямо татко, че ме е гнус да го погледна, чувствам се виновна заради страданието на майка ми. Аз съм второ дете и преди да се пръкна аз, тя се е била разделила с баща ми и ако не е била забременяла и заради това да се съберат с татко може би сега щеше да е по-щастлива. Чувствам се виновна заради сестра ми, защото я мразех на моменти. Изобщо понякога някои събития ми идват в повече и си казвам, че просто не искам да живея. Но продължавам, не съм намусена, усмихвам се от сърце, когато видя племенника ми или някой приятен за мен човек. Това депресивно състояние ли е?

10.   Ми как се разбира - губиш желание и интерес към каквото и да било, нищо не може да те зарадва, мислиш само за болести и простотии, внушаваш си неща, които не са верни, но затова пък си им вярваш упорито. Това е кошмар. Реването без причина е само един от симптомите.