Споделена история от Здраве

Странно вагинално кървене (не е цикъл)
Здравейте.. Нещо се случва с мен.. По принцип съм на 19 години, имам обърната матка и малки кистички по яйчниците и ще започвам лечение с контрацептиви, но преди противозачатъчните гинекологът ми предписа дуфастон, защото цикълът ми напоследък пропуска по един месец ии решихме, за да не чакам пак, да пия дуфастон, за да ми дойде навреме... Въпросът е, че няколко дни преди началото на приема на дуфастон прокървях, в период от 3-4 дена имах петна кръв, но такава разредена с бяло течение по бельото, не беше цикъл.. После спря, започнах да пия дуфастон и сега в 5тия ден прокървях отново.. По принцип имам още 5 дена да пия и не би трявало да ми идва, докато не го спра, освен това кървя от вчера, този път имам по-обилни петна - кафеникави и с кръв.. Нямам представа какво става с мен.. Гинекологът предния път отказа преглед, утре ще ходя при друг, но откачам, трябва да се допитам до вас, ако на някого му се е случвало....

Коментари

1.   Ж30: Бегом, марш, на свястен гинеколог!!! Вече няколко подобни случая - рак на матката, на шийката на матката и т. н. Не искам да те плаша, но не губи време. Една пирятелка беше така и си траеше 2 години. След това премахнаха матката и яйчниците. Не е шега работата...

2.   Не искам да те плаша, но може да е нещо опасно. Както каза номер 1, не губи никакво време, веднага ходи на свестен гинеколог!!!

3.   Може кистичките да са неспукани фоликули и под действието на Дуфастон-а ( все пак е хормон) да са се спукали и затова да имаш кръвотечение извън цикъла.
Казвам го от опит- аз кървях по време на овулацията-имала съм много фоликулчета, който не са се спукали и пих Дуфастон.

Освен това и на мен един гинеколог ми беше казал, че имам обърната матка и някой ден трудно ще забременея! При прегледи при други лекари ми казаха, че няма такова нещо като "обърната матка"???
Така че иди при друг гинеколог и не се шашкай излишно.

4.   Той гинекологът не знае та ние да знаем тези неща са за специалист за изследвания. Може киста да се е пукнала може какво ли не.

5.   Първо да кажа отиди на лекар
После моето мнение:
Предполагам си малко пълна цикъла ти ту идва ту не
не знаеш кога ти е овулацията и кога трябва да ти дойде.

Да добявя към номер 3. Да кистите са точно тези грахови фоликоли които не са се спукали но менструалната кръв не идва от там а от стените на матката.

Дуфастона е хормон (прогестерон)
А знаете ли за какво служи прогестероона?

така най вероятно като си прокървила слабо ти е било време за цикъла който е бил много оскъден поради ниските нива на прогестерона.
Слад като започнеш да го пиеш, ако си "нацелила" доло горе времето когато трябва да ти дойде (прогестероновата фаза от месечния ти цикъл), тогава нивото му се покачва лигавицата на матката ти набъбва и ти идва.

Но ако го земеш в неподходящ момент (в периода на естрогенната ти фаза) стават едни такива обърквации и а да то дойде а не....

надявам се да съм разяснил нещата кое какво е и как
това са личните ми разсъждения

пак казвам за лечение си има лекари а не форуми...