Споделена история от Здраве

Електронните цигари-вредни ли са?
Нека тук всеки който е ползвал електронна цигара да сподели за явни и предполагаеми неблагоприятни ефекти върху здравето които е получил. Например аз ползвам от известно време от най-евтиния и широкоразпространен никотинов разтвор E-Health и смея да твърдя че не ми се отразява добре на организма. Първо получих много силни болки в гърлото. Сега плюя кървави храчки. Освен това в началото като почнах имах главоболие и трудно се концентрирах но тези ефекти отшумяха-вероятно е до привикване. Друго-болки в бъбреците. Щипене по капилярите на очите(това може би от предозиране с никотин), обаче гърлото е много зле. Вие какво може да кажете по тази тема?

Коментари

1-50 от 100

1.   Да, вредни са, а в някои провинции на Германия вече и забранени за продажба.
Проблемът си остава - никотинът е вреден, стеснява артериите и води до инфаркт и до престрастяване. Освен това не се знае, какви точно са разтворителите в тези разтвори и как се отразяват те ДЪЛГОСРОЧНО на организма.

Просто човек трябва да откаже цигарите.
Не си заслужават целите рискове, свързани с тяхната консумация (под каквато и да е форма).

Лаура

2.   Аз ползвах такава преди време и щях да си изкашлям дробовете - буквално! Реших, че няма смисъл да се измъчвам и почнах пак нормалните цигари. Сега обаче реших да пробвам пак и си поръчах електронна пурета - Ego-T, никотиновата течност си я поръчваш сам, с различни аромати. Самата цигара е по-различна от Е-Health, да не казвам, че нямат нищо общо.
В началото пак е странно, тъй като това не е цигарен дим, а водна пара, но след 5 минути се свиква и си дърпаш нормално.

Ако искаш да пушиш електронна цигара препоръчвам ти да захвърлиш сегашният боклук и да си поръчаш нещо по-скъпо, но и по-качествено.
Успех

Рея

3.   Лаура, как ще са забранени в Германия? Мой близък сега е там и си купи 3 броя такива. 2 за него и 1 дамска за жена си.
От друга страна баща ми беше заклет пушач.
1 месец пуши електронна Ego-T и след това остави и нея.
Вече изобщо не иска и да чува за цигари.

4.   Електронните цигари не са толкова вредни като обикновените (личен опит) ;)

5.   Аз препоръчвам на дамите да минат на кожена пура тип
"Е-Кур". Доказано положителен ефект, с опция за поглъщане на бялото кремче.

6.   Със сигурност са по безвредни от обикновенните цигари
по добрия избор са
но най добре е нищо да не се пуши

7.   Искам да задам въпроса ДОБРЕ ЛИ СТЕ? 1. Филмирате се страшно много и заливате нета с глупостите който си внушавате определено!
Искам да споделя, че лично аз, а и болшинството от заобикалящите ме използваме електронни цигари. Аз съм електронен пушач и ИЗПАРЯВАМ повече от две години. Смея да твърдя, че няма такава глупост като това дето прочетох и искам да задам въпроса на питащите се дали е - цигарите са по вредни от обикновенните : СПОРЕД ВАС ДАЛИ Е ПО - ВРЕДНО ДА ИЗПАРЯВАТЕ ПАРА СЪДЪРЖАЩА ЕДИНСТВЕНО И САМО НИКОТИН или по - добрият вариянт е да ПУШИТЕ КАТРАНИ И ВЪГЛЕРОДЕН ОКСИД??? Замислете се сами! Всеки има право на собствен избор, но хората са казали, че така или иначе докато има балъци ще има и тарикати, а пък в случая тарикатите са хората за който икономически не е изгоден експорта на е - цигари и ви промиват мозъците! :)

8.   Пуша от около 8 месеца Ego-T, купувам си възможно най-качествената никотинова течност, макар че съотношението цена=качество в България е относително понятие:)искам да споделя че в първия месец злупотребявах и с истински цигари, колкото да направя разликата. Е направих я! Електронната цигара ми помогна да се отвратя от истинските, но пък и съм пристрастена към нея:) Не пуша много само по 1 пълнител на ден, но си я обгрижвам почти колкото мобилния си телефон/него даже забравям да заредя, но цигарата НЕ! / Отвратих се от дима и миризмата, която ме съпътстваше с истинските цигари, не ми пречи когато около мен смърди на цигарен дим, но аз самата да мириша така ужас! Сега и през ум не ми минава да си купя цигари, не ми липсва вкуса им. Чудех се как ще пия кафе без цигара е пия си и кафе и концентрат с ел. цигарата и ми е добре, не мириша, не кашлям, не студувам навън за да пуша:) Може би също са вредни ел. цигарите, това ще се разбере след време, но аз спрях другите и не ми липсват!

9.   Аз пуша от няколко седмици електронна, купих си една от най-скъпите и уж качествени, но явно не успявам да си нацеля подходящия разтвор, защото много ми дразни гърлото. А моя приятел получи страшни коремнни болки и гадене след като започна да пуши такива цигари... Интересно ми е дали друг е имал такъв проблем? Моята уж качествена, уж скъпа пък понякога изпуска малко течност и е ужасна на вкус и усещане като се нагълташ :(( Не знам дали не си дадох парите на вятъра.

10.   В началото чувството е странно дори гадно, непознат вкус усещане, имаш очаквания да наподобява истинските цигари, но НЕ Е СЪЩОТО:)Ако дърпате много силно както всмуквате от истинска цигара почти 100% ще си напълните устата с течност, ако течността, която сте купили е с много силен никотин "ударната вълна" в гърлото е много силна. Аз пуша "Марлборо" 18-ка силни са и ме насищат, ако сте пушили по-слаби цигари преди вземете си малко по-силна никотинова течност.
Също така редовно почиствайте изпарителя за да не е олят от течност, ако чувате и странен шум все едно кипи рискувате да "прегорите" течността и вкуса и ще стане ужасен. Но всички тези неща ще ги научите и от собствен опит ако продължите с ел. цигарата, не се връщайте към другите цигари ако можете спрете въобще с пушенето. Късмет ви желая!

11.   След електронните цигари е време да помислите и за позитронни такива! По-фешън са, а и пестят електричество :)
Изкефи ме реакцията на бащата на №3 - явно е-цигарите са начин да осъзнаете с каква гадост сте се захванали по начало!
Предложението на №5 също е интересно.
Лично - отвратително ми е да се целувам с пепелници, камоли нещо повече да правя с тях.

13.   Aз отказах цигарите с електронна цигара. Помогна ми и факта, че по -малко пиех алкохол. За това помогна и факта, че по- малко присъствах на купони. Аз също се съмнявам, че ел. цигарата ми навреди на здравето. Събуди ми се тежко заболяване, което от 10 години беше в ремисия. Обърнете внимание на факта, че ел. цигарите нямат производител, а никотина няма и дата на годност. Това е супер нарушение, при положение, че е вещество, което го вдишваш.
Вече не ги ползвам.

14.   Е-цигарите са неизгодни за производителите на истинската отрова

15.   И аз ще се изкажа в полза на електронните цигари. Пуша от около месец такава. Не ми липсват цигарите, при условие, че всеки около мен пуши. Много съм изненадана, от 2 кутии на ден изцяло ги спрях. Както казват в един пост по-нагоре как изобщо съм търпяла да смърдя така. Съгласна съм и с изброените тук минуси. Паренето на гърлото го имам, не зная точно на какво се дължи. Кашлянето, обаче понамаля... сравнено с обикновенните цигари. А относно гаденето мисля, че му хванах цаката. Понякога протича никотинов разтвор, просто не правете грешката да се облизвате. Т. е да го поглъщате. Мен много здраво ме удря в корема и е причинявя гадене. Все пак си е концентрат на никотин. А питам аз, как се отказват цигари с електронна? Аз изобщо не я вадя от устата си.

16.   Продават се едни специални прозрачни резервоарчета със скаличка на тях. Струват от 7 лв до 9 лв. Мисля, че ги има за почти всички модели ел. цигари. С тях забравяте за каквито и да е течове, защото поглъщането на концеентриран никотин е наистина неприятно и опасно.

17.   И аз от другата седмица мисля да се присъединя кам тези, които изпаряват. Колебая се дали да не си изтегля ваучер и да ми я доставят. Спряла съм се на ego W И ВИ МОЛЯ ЗА СЪВЕТ- ПУША СИЛНИ ЦИГАРИ И НАД КУТИЯ НА ДЕН. Моля за съвет, каква течност и дали тоя тип ел. цигара е най-подходяща в случая.

18.   О и електронните цигари не са полезни, но са в пъти по добри. Няма катрани, няма ги вредните диоксиди на аналоговите цигари. Аз съм на електронна цигара и в момента се чувствам много по-добре. Много зависи каква течност използвате, дали е оригинална или не. Ще ви препоръчавам две на Деканг и на Хангсен, но задължително проверете сайтовете им, оригиналните, за да видите истинските представители в България, защото има много лъжливи такива. Важно е и когато си закупувате електронна цигара, тя да е оригинална, за да нямате проблеми по-нататък. Такива са цигарите на Джойтек - най-големия производител на електронни цигари в света.

19.   Аз пуша електронна цигара от 1 година, смених доста цигари, вярно е че трябва да е качествена никотиновата течност, от обикновената много кашлях и както пише по-нагоре няма описание нито какво съдържа, срок на годност, а най-фрапиращо е че дори не е са запечатени шишенцата. Няколко марки цигари смених, не зная за EGO - моята се счупи на 3 ден, явно беше менте. От моят опит като ел. пушач единствено ми хареса DSE-801, не са много скъпи частите им, все пак сменявам всеки месец атомайзера (изпарителя) - около 15-17 лв. с доставката на 2-3 месеца батериите - различно се намират, но има сайтове в които са по 8-10 лв.
Дали е вредно? Не зная, но сигурно, всяко нещо, което правим на тялото си извън нормалното не е полезно според мен, но спрях да кашлям, задъхвах се по стълбите преди - сега и това го няма и най-важното - не оставям всеки ден по 5 лв за цигари в магазина :)
И най-важното имам познати, които след време отказват и електронните цигари.
Успех на всички!

20.   От седмица съм ел-пушач и чувството е много различно в положителен аспект. Купих си цигарата и течността от лицензиран магазин, обясни ми се много добре как работи, как се ползва, кое кога се сменя. Да не казвам голяма дума, но имам чувството, че друга няма да пуша отново!

22.   От около 1 месец пуша електронна цигара и съм много доволен. Пушех по една кутия цигари на ден, сега не пуша изобщо. Работя барман и е много неприятно да излизам отвън всеки път, за да пуша. Практикувам любителско колоездене и с електронната цигара се чувствам много по-добре, няма я тази, която чувствах с цигарите. Поздрави

23.   Аз лично използвам Екетронната цигара и съм много доволен от нея. А тези които твърдят че електронната цигара е вредна са във голяма грешка. Нарочно се спекулира с този продукт - най-вече производителите на тютюневи изделия в Бг, и търговците на едро. Понеже от ден на ден все повече и повече хора преминават от обикновенни на електронни цигари - и със правото си. Не е толкова вредно, и много по-евтино. Това е

25.   Аз си пафкам електронна цигара (пура) gGo-T и в началото първите 3 дръпки се давех обаче като се сетите първият път като запалихте истинска цигара не си ли изкашляхте дроба също :) иначе обете са :
- ЦЕНАТАА - ЕДНО шишенце малко от e 7 лв(малко повече от кутия цигари) и ми издържа около 2 седмици!!

- Много по здравословно е. Не казвам че е ПОЛЕЗНО и колкото и да кават че било вредно защото... едикво си ТОВА Е ПАРА НЕ Е ДИМ. В ДИМА ИМА КАТРАНИ И ОКИСИ В ТОВА НЕ. А и като цяло според мен тези ФАКТИ че били супер вредни (едвали не по вредни от истинските цигари) не са верни а са подплатени от тютюневата индустрия коята ГУБИ и тепърва ще губи от електронните цигари.

-Пафкаш си на всякъде. В училище, в градски транспорт, ПО ЗАВЕДЕНИЯТА!! , в болници, морги, театри, кина, децки кътове и т. н. и т. н :DD

26.   Всичко е бизнес, и то голям. Така е при горивата, играят много пари. Аз съм супер доволен от е-цигарата, купих си E-go и забравих за обикновените цигари. Въпрос на време е държавата да си поиска своето от пушачите, дали ще е акциз или лиценз не знам, но губят производителите, губи и държавата (горката) на търговците според мен им е добре, по добре да продадат едно шишенце и да вземат 2 лева например, отколкото 7 кутии цигари.
Хайде сега да измислят и е-алкохол, пък другия век може и е-секс, накрая и е-живот и да приключваме с мъките :-)

27.   Отново съм номер 9. Като ви чета коментарите, чак лекичко започвам да ви завиждам и да се чудя дали аз не правя нещо грешно. Моята цигара е Его Clear Vision, модел с прозрачен изпарител, не е с филтър а някаква вата май отгоре. Купихме си с моя приятел 2 еднакви, които ни струваха към 120 лв. Едната цигата още на следващия ден започна да изпуска течност. И отидох в магазина, от който я купих за рекламация. Обаче гаранцията била само на батерията. Както и да е, след малко разправии ми я смениха с нова. Новата има същия проблем. На моя приятел цигарата също изпуска течност. И не само това, ами и вече започна да се запушва. Тоест по някое време изобщо не може да се дръпне от нея. И аз честно казано за сега се отказах от тези цигари. Това изпускане на течност ми го прави по различно време. Мислех си дали не става само непосредствено след като я напълня.... А не я препълвам. Дори гледам винаги да си я държа права, въпреки, че в магазина ми казаха, че нямало как да изтече течност. Наистина моля, някои от вас, които ползват таква цигара и са доволни да ми кажат как се "грижат" за нея. През колко дни/месеци трябва да се сменя изпарителя? И на вас не ви ли изпуска течност и как мога да го избегна?

28.   хора не пушете нормалните цигари а си купете ЕГО-Т електронната цигара , тези дето ги вадят по телевизията и говорят 4е са хоредни са хора на проиводителите на цигари сами сметнете в Балгария по статистика дават, че има 200000 хиляди ел/цигари това са пушачи по 5 лева им баркаме в джоба сами сметнете колко пари губят е как няма да говорят 4е ел/цигарите са вредни само внимаваите каква течност вземате, купуваите само от магазините които продажаи ел. цигари и обезателно с упатванепо на Балгарски е по скапо е но по сигурно шото по пазарите са ментета

29.   Относно коментара на №9. Протичането става когато стои известно време наклонена. Скоро не ми се е случвало. В началото доста никотин нагълтах, но явно свикнах. Когато я препълниш, а то не е желателно се получава едно "бълбукане" когато пушиш. Това предполагам е попадане на течност в изпарителя. След няколко дръпвания тя се изпарява и тръгва нормално. Но аз имам навика да лежа и пуша. Забелязах, че при такива наклони протича. Ако си е надолу както и трябва нямам проблем. Просто не бързай да се отказваш. След кратко време ще и свикнеш на недостатъците и ще ги преодолееш. Т. е ще се научиш как да ги избягваш. Моят изпарител, същият такъв от прозрачните си замина за месец. Имат едни тънки жички вътре ако сте забелязали. Изпускала съм си цигарата и явно я прекъсах. Но казват, че и нагар се получава и не излиза нужният дим след време. Така че профилактично веднъж месечно ще сменям изпарителя, за да не чупя нерви. Тук в моя град са по 6 лв. така че не е фатална цена. Една кутия цигари е това. А това за запушването сега от вас го чувам. На какво би могло да се дължи нямам представа. Имам и друго наблюдение. Черните, по-стари модели изпарители имат доста дебели жици вътре. При пушене цигарата е доста по-силна ако мога така да се изразя. Но и два пъти по -бързо хабят батериите. Така че и аз се спрях на прозрачните.

30.   За какво ви е да пушите каквито и да било цигари?

31.   Аз ползвам електронна цигара на еGo и съм много доволна пушач съм от 20 години и от две кутий на ден спрях от веднъж във връзка с коментар номер 13 http://it. made-in-china. com/co_jomoglobal/това е фирмата производител на цигарата, а течноста която си купувам има дата на валидност също така и производител http://www. liquidrefill. com/negozio аз ги купувам в италия, но не мисля че в бг няма лицензирани магазини след като тази цигара е толкова използвана :) между другото от както ползвам ел. цигара вече не ме боли глава спря напълно и се чувствам много по добре няма го и гаденето сутрин препоръчвам я на всеки опитаите не ви струва нищо :)

32.   С майка ми ползваме електронна цигара от близо 3 седмици. Разликата е огромна не само в парите, които харчим (за тея 3 седмици ползвахме шишенце и половина течност). По-различно е като си влезеш вкъщи да не ти мирише на дим и да е мъглява цялата стая. Другото е, че с нея както казаха по-нагоре можеш абсолютно навсякъде да пушиш. Например ние с влак пътувахме и там също нямаше проблем да се пуши с нея. Първия ден си пихме кафето с обикновени цигари, ама после видяхме че и с електронната си върви. Обикновените цигари си ги пушим само като се зарежда батерията на електронната, а аз даже вече и не пуша от тях. Проблемите с изпускането на течност ги няма цигарата е EGO Clear Vision. За тези, които се интересуват http://innovationbg. com/elektronni-cigari

Наистина е алтернатива и по-добрият вариант. Надявам се с времето даже и нея да откажем. Успех :)

33.   от 1 месец пуша его-т и съм много доволен

34.   Пуша ел. цигара еGo W от два месеца, супер е! Пуша от 30 години! Не искам да виждам обикновена цигара! Пуша течности на Деканг- Боро, Давидоф, 3@5. Правя си и миксове от течности! В комплекта са 2 броя ел, цигари, менкам си ги! Вэех комплекта эа 65 лв, купилсъм с 1 картомайэер, но эасега е реэерва.

На всички потенциални пушачи на ел. цигари - Успех!!!

35.   до 27.
значи течност може да ти тече по всяко време зависи от това дали не я държиш с мущука на долу, дали не дърпаш прекалено силно, дали не я прегряваш и т.н.
точно за това, които му влиза в устата си взима една "гумичка" дето се поставя на гърлото и тя обира никотина, който текне.
друго - всички части на цигарата са консуматив, което означава, че всяка една част с времето се сменя.
аз например си сменям мущука на 2 седмици.
и така ми излиза 1000 пъти по-ефтино.
отделно не мисля повече да запаля обикновена цигара.

36.   Искам да споделя собственото си мнение. Пуша Е-цигара от половин година и наистина се преродих. Съвет, използвайте само VG течен никотин, той е с билков екстракт. Когато започнах с Е-цигарата ми беше много трудно, защото незнаех, кога да спра да пуша. Обикновената цигара се гаси и има даден край, докато при е-цигарата, ти трябва да определиш този край. Признавам си пренаситих се с никотин първите няколко дни, НО след като свикнах с нея се чувствам много по- бодра, жизнена и енергична, няма я тази тежест в гърдите, която пушачите не забелязват. Мисля, че дразненето в гърлото ви идва от рязкото дърпане на парата, тогава тя изпуска повече никотин, който дразни гърлото. Ако някой, някога е пушил наргиле, аз го определям точно на това.

37.   Аз също пуша електронна цигара Е и съм много доволна вече половин година, и съм страшно доволна, нямам никакви проблеми. Много неща се промениха, започнах да усещам миризми които досега несъм забелязвала, храната, кафето и другите напитки придобиха различен вкус, накратко казано съм СТРАШНО доволна!!

38.   Да

39.   От две седмици със съпругата ми пушиме eGO-W с КАРТОМАЙЗЕР. Протичането си е конструктивен недостатък. Очаквам днес да получа 2бр. eGO-T с КЛИРОМАЙЗЕР, за който продавача/вероятно и производителя/дава 100% гаранция, че не протича. Иначе много се кефиме на придобивката.

41.   Здравейте на всички имам цигара от 2 дни его-т и съм много доволна от кутия на ден сега за двата дена съм изпушила 4 цигари и си мисля, че скоро ще ги оставя напълно.

42.   С електронна цигара съм от 2 дена и не мога да усетя още разликата, което мисля, че е добре, не посягам кьм кутията със старите цигари. Може би след време ще забележа, но за сега резултатът е повече от задоволителен. Само се притеснявам от течността. Изчетох всичките коментари и забелязвам, че италянските са най - ппредпочитани. Ако някой знае сайт за лицензирана хубава течност, много ви моля да я публикува. Информацията щте е много полезна. Благодаря Ви предварително и успех на всички!

43.   Пуша си е-цигарката и си ми е гот. Имам колега, който откакто се появиха на пазара в интернет преди около 5 години си поръча и оттогава само на тях. Сменяше само репликите. Бе, ако бяха вредни, както ги изкарват поръчковите репортажи и статийки, досега трябваше да си е заминал човека.

44.   Здравейте и аз искам да се изкажа за ел. цигари. Започнах да пуша ел цигара на 19 09 2012г. и до ден днешен не сам палила др. цигара. Димът от другите цигари вече ме дразни много. Нямам намерение за сега да ги отказвам, искам да си пуша. Не зная за по нататък какво ще, но до момента ми харесват ел. цигарите. А сега за симптомите. В начало ме болеше чейнето от дърпането, пресъхваше ми устата но всичко мина и ви казвам че съм много доволна. На месец харча 37. 50 а с другите цигари харчех на месец 246 лв. Това е разлика голяма. Едно шишенге никотин ми стига за една седмица и едно изпарителче от 7. 9лв това ми е харчелъка за месец.

45.   Сестра ми е на 22 и си взе електронна цигара и каза, че с тях е било по - добре от обикновената.

46.   Процента да хванеш рак на белите дробове с електронна цигара е 2 пъти по-голям, отколкото с обикновени цигари. И в двата случая на организма се вреди ужасно много, още повече ако си пушач от много години. Най-добре се опитай да ги откажеш, ако държиш на здравето си. :)

47.   КОЯ Е НАИ -ДОБРАТА ТЕЧНОСТ ЗА ЕЛ- ЦИГАРА

48.   ами аз току що си дръпнах мега якото е маняци само малко гадни ми стана на белите дробове ама ся ми мина :)

49.   Странно, много ги хвалите тези електронни цигари. Аз преди години бях пробвал, може би съм от първите пушачи на е-цигари в България. Ами карах 1-2 седмици и я зарязах, подарих я на един приятел и той така. Преди време, друг приятел си беше купил уж от най-скъпите, питах го какво стана и той я бил зарязал. Ако някой ми каже, че му е приятно да си пие кафето с е-цигара, няма да му повярвам.

50.   Боже, боже тук е пълно с лаици на темата. Ако искате да пушите ел. цигара, трябва да бъде наясно. Има достатъчно подробни форумиидостатъчнотърпеливи"професионалисти"
които ще ви бъдат полезни, както с конфигурациите, така и никотиновите разтвори, подръжката на компонентите...

51.   Здравейте, ваш е проблема че не вярвате. Сутрин си пия кафето с ел. цигара и ми е добре. Преди 2 год също имах ел. цигара но няма нищо общо с сегашната. А за вредата мога да кажа че тровя себе си не и децата си. А за рак на белия дроб го хващтат и не пушачите. В ел. цигарите има само никотин няма КАТРАН ВЪЛЕРОДЕН ОКСИД

52.   Здравейте! Пуша електронна цигара вече четвърти месец и не чувствам нито едно от оплакванията като болящо гърло, стомах, кашлица, виене на свят и т. н. Не разбирам и какви са тези цигари, които изпускат течност! Всъщност на пазара има различни видове такива цигари и предполагам по-старите видове имат такива несъвършенства! Моята е EGO T и съм много доволна. Пушех по 2 кутии цигари на ден, вярно slim, но все пак... Сега пуша по-малко от един пълнител на ден, смесвам си аромати и ми е приятно, даже когато ми дойдат гости и пушат обикновени цигари, ме дразнят! Къщата, дрехите и пердетата се изчистиха от гадната цигарена миризма. А за финансовата страна, няма за какво да говорим! С чиса съвест мога да споделя, че се чувствам много по-добре и съм доволна! И напълно споделям мнението на №51 Организма ми се насища с необходимото му количество никотин, без катран и въглероден оксид! И не тровя с дим семейството си и хората около мен! Течността, която ползвам е E- HEALT CIGARETTE.

53.   Здравейте, вчера за пръв път пробвах електронна цигара и малко след това усетих болка в десния бял дроб. Така че може би наистина са вредни. На другия ден всичко отмина.
*Д*

54.   Боклук са все още Ел-цигарите... за съжаление.
Аз изпарявах около 2 месеца и просто не спря да ме боли гърлото! Ужасна работа. Даже като пиех нещо (без значение какво) не ми доставяше кеф от тези ел-боклуци.

1-50 от 100