Споделена история от Здраве

Много се потя!
здравейте. Имам проблем който вече дълги години не ми дава мира. Момиче съм на 23 години от малък град ходя на работа като всички останали за съжаление проблем с прекомерно потене винаги ми създава неприятности имам отлична хигиена ходила съм на ендокринолог и при личния но лечение така и не намерих.

Ежедневието както при всички е свързано с много нерви и напрежение и това също явно ми оказва влияние. неприятната миризма въпреки душовете всеки ден сутрин и вечер си остава това се случва и зимно време за съжаление даже и без усилия някакви физически не мога да намеря решение но и докторите явно рядко се справят с този вид както те ги наричат автоимунни заболявания. казват че при жените това е като миризма на лук а при мъжете на сирене го оприличават наясно съм че има здравословен проблем защото и по пълни жени от мен са си в нормално състояние и нямат този проблем. МОЛЯ хора които са се справили да споделят с мен своето решение за проблема благодаря предварително/

Коментари

1.   Аз съм момче на 20г и имам подобен проблем, имам обилно потене по лицето много е неприятно, не съм търсил съввети на лекари все още надявам се като сваля няколко килца да се оправи положеинието.

2.   Аз пък съм момче на 19 и също се потя страшно много. Направо понякога под мишницата ми капят капки или се стичат по ръцете ми. Ужас е! Отделно по корема и гърба... Не знам дали има лечение това нещо.

4.   Доколкото съм запозната, цялостно решение на проблема няма. От около година имам по-силно от нормалното изпотяване Изхабих доста време в търсене на решение. Четох, че най-добри резултати се постигат с ботокс (специално под мишниците, но е скъпо), друго задоволително решение можете да намерите с Одорекс (аз го използвам и съм доста доволна) не спира потенето напълно, но помага и цената е достъпна, около 12-13 лв. Препоръчвам ви да го пробвате, защото знам какво е и колко много може да навреди на емоционалното ви състояние и на личната ви сомооценка. Като допълнение, щте ви кажа, че е възможно да се дължи на зсравослонен или психологичен проблем Съвет - общувайте колкото е възможно повече, увеличете социалния си кръг, повишете самочувствието си и и др. нещта от този род. Късмет.

5.   Ми то в тея жеги как да не се поти човек :DDD

6.   мн благодаря на номер 4 ч
е прояви такова разбиране и донякъде усети моя проблем. наистина е въпрос на психология и може би здравословен проблем но и лекарите често не могат да преценят откъде идват нещата бъбреци ли сърце ли много са показателите откъдето би се появил такъв проблем освен вегетативната нервна система. Само да допълня че се опитвам да общувам с хората но истината е че те избягват хора които имат този проблем даже се подиграват. Също ползвам одорекс но там проблема е че потта се премества на други места с този препарат а имено слабини гръб. Мисля наистина че също е въпрос и на храна и килограми. Ако някой иска нещо да допълни моля да го направи продължавам да следя темата защото е актуална за много хора освен и за мен

7.   Промени храненето си. Премини основно на плодово-зеленчуков режим и по възможност в суров вид. Не пий бира и алкохол въобще. Нещата би трябвало да се оправят. Възможно е да има някакви здравословни причини. Например бъбреците да работят с намалена функция и да не успяват да отработят всички течности. Но ако здравословно се чувстваш добре, по-вероятно е да е от начина на хранене или както казах от консумацията на бира и алкохол.

8.   Аз имах този проблем и във крайна сметка започнах да се движа повече и тялото ми свикна с малко повече натоварване и за сега не се появява. Може и да се дължи на нещо друго.

9.   Точно така, както казва №7, без капка алкохол! Аз не пиех много, мисля дори умерено, но откакто спрях всякакъв алкохол почти не се потя, или малко, но само през жегите. А преди се стичаха вадички от мен. Някои хора явно по този начин усвояваме алкохола, затова по-добре без него, и така се живее, казвам го от опит!

10.   Ние който не пием и капка алкохол, изследванията на бъбреците са перфектни и пак имаме този проблем какво да правим? одорекс е препарат който запушва порите и проблема след време става по голям. Сменям вече шести матрак за десет години поради мухлясване, нито дормео нито някой друг издържа на нощно поливане.

11.   От номер 7
Освен това след употреба на бира или какъвто и де е алкохол, потта излъчена от порите на кожата вони на лошо, на вкиснато и на повръщано. Абе, направо смърдиш! Не е както обикновенната пот, която почти е без мирис.

12.   Освен от алкохол потта смърди и от пикантните подправки, особено люто, чесън и суров кромид. Също от ряпа, зеле и някои видове меса, като овче, козе, сигурно има и други. Също трябва да се яде почти безсолно - от солта много ти се пие вода и после много се потиш. А как си с килорамите?

Сащам се още нещо. Преди да добия тен, се потя повече. След като почернея - много по-малко и по- не ми е топло. Може би трябва да накараш тялото ти да свикне с високата температура, за да не реагира така. Опитай и това.

13.   Одорекс донякъде разрешава проблема.

14.   От близо 10 години боледувам. В началото се притеснявах да предприемам някакви лечения. Освен това терапиите бяха много скъпи. Един e-mail ме върна отново към живота. На следващата сутрин веднага си купих лосиона ( ТЕРЕСОН). Следващия ден подмишниците ми вече бяха сухи. Малко е скъп но поне си има резултат.

15.   Аз също имам огромен проблем с изпотяването. Зима, лято все се потя. Пробвах Одорекс, но при мен не помогна изобщо даже стана по-зле. Ходих и при личната докторка и тя ме прати на изследвания. Всичко си беше наред. Момиче съм 1. 58 съм висока и тежа около 40 кг. (слабичка съм доста), така че не е от теглото. Пробвала съм всякакви рол-они, стикове и дездоранти, но нищо не помага. Потта ми не мирише, но постоянно съм с мокри петна по дрехите и даже вече започнах да се притеснявам да излизам. Четох за тоя Тересон, ама е скъпичък и се чудя дали има смисъл да хвърлям толкова пари. МОЛЯ ВИ, предложете ми нещо :(!

16.   Аз съм момче на 17 години, мога да ви кажа, че това обилно потене е полезно на организма, хората който се подиграват на това означава че имат много ниска култура и не са запознати със този случай. Да ви поясня, че няма лечение на това, при повечето хора това е наследствено. С две думи имате по - активни потни жлези, това не трябва да ви притеснява защото голяма част от това ''обилно потене'' всъщност е чиста вода, която се отделя с цел охлаждане на тялото. Хората които се потят по - лесно няма значение от мястото и времето просто имат малко по - висока температура на тялото. Лично аз дори през зимата само докато се разхождам се потя обилно подмишниците, гърба, дланите, навсякъде с две думи. ;)

17.   Аз използвам тересон